ضرورت تلاش برای اجتماعی شدن پیشگیری از اعتیاد

یزد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بر تلاش برای اجتماعی شدن پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر با مشارکت مردم و ‌استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد ترحمی بعدازظهر امروز در دیدار با کارشناسان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: نوع کار در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارای سختی و حساسیت ویژه‌ای است، بنابراین باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و با هدفمندی فعالیت‌ها همه توان و ظرفیت کارشناسی را به‌کار گرفت.

ترحمی بر رعایت دقیق حقوق شهروندی و حفظ شأن و کرامت مراجعین تاکید کرد و ادامه داد: نوع برخورد با ارباب رجوع در این حوزه بسیار مهم است.

معاون سیاسی‌، امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: اگر انتظار داشته باشیم که دولت و سیستم دولتی باید به تنهایی بار مبارزه با مواد مخدر را برعهده داشته باشد و در این راه به موفقیت کامل هم برسد، اشتباه و غیر ممکن است.

وی افزود: موفقیت در این راه مستلزم کار فرهنگی در راستای تقویت روحیه مسئولیت پذیری اجتماعی به منظور مشارکت هرچه بیشتر ظرفیت‌های مردمی به ویژه استفاده از پتانسیل تشکل‌های مردم نهاد به نحو احسن و حمایت و پشتیبانی از آنهاست.

ترحمی یکی از ارکان مهم فعالیت در حوزه مبارزه با مواد مخدر را تلاش برای اجتماعی شدن امر پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد و گفت: اقدامات حوزه پیشگیری از اعتیاد شاید مانند سایر فعالیت‌ها ملموس باشد اما به طور قطع تأثیرگذاری آن چند برابر خواهد بود و هر چقدر این اقدامات اصولی‌تر و حساب شده تر باشد اثرات ماندگار تری در جامعه خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار حمایت‌های لازم از خانواده‌های معتادین بهبود یافته و خانواده‌های درگیر بیماری اعتیاد را یک وظیفه برای مسئولان مربوطه دانست و تاکید کرد: باید تلاش شود تا ضمن رعایت کرامت انسانی و شأن افراد، حمایت‌های لازم از خانواده‌های ذکر شده و صیانت در برابر دیگر آسیب‌های اجتماعی انجام شود.

به گزارش مهر، در این دیدار سیدمصطفی کرباسی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان توضیحاتی از فعالیت‌های انجام شده این شورا و کمیته‌های تخصصی در رابطه با مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در استان در یک سال گذشته ارائه کرد.

کد خبر 4957894

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha