جهت دهی پایان نامه ها در راستای نیازهای پژوهشی شورای عالی استانها

جهت دهی پایان نامه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی استادان و پژوهشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری در جهت نیازهای پژوهشی شورای عالی استان‌ها از محورهای علمی تفاهم نامه دانشگاه آزاد با این شورا است.

به گزارش خبرنگار مهر، در نشست هم‌اندیشی نمایندگان شورای عالی استان ها که عصر امروز چهارشنبه ۱۷ تیر با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها به امضای دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها رسید.

این تفاهم‌نامه با تأکید بر همکاری، مشارکت و بهره‌مندی طرفین از امکانات و ظرفیت‌های یکدیگر جهت تحقق اهداف مشترک به امضا رسید. توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فناوری میان طرفین، بهره‌مندی متقابل از ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر و توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات فرهنگی و علمی میان مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه و اعضای شورای عالی و سایر سطوح شوراهای اسلامی در سطح کشور و... از جمله اهداف انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها است.

این تفاهم نامه همکاری به منظور ایفای نقش موثر در تحقق الگوی اسلامی ایرانی، پیشرفت و پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، لزوم هماهنگی میان نهادهای مردمی و مراکز علمی و بسترسازی جهت اجرای اصل صد قانون اساسی برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی و در راستای اجرای مفاد سند توسعه و اقتدار علمی کشور منعقد شده است.

از جمله محورهای علمی این تفاهم‌نامه می توان به مواردی نظیر هماهنگی و برنامه‌ریزی برای فرهنگ سازی و ترویج شیوه‌های زندگی سالم و ارتقای دانش شهروندی، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های متقابل در راستای توسعه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و شهرها، برنامه ریزی و همکاری متقابل در اجرای دوره‌های آموزشی موردنیاز برای ارتقای سطح دانش و مهارت نیروهای انسانی شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا، جهت دهی پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری و طرح‌های تحقیقاتی استادان و پژوهشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در جهت نیازهای پژوهشی شورای عالی استان‌ها و... اشاره کرد.

همچنین بهره گیری از توان و ظرفیت علمی و فناوری دانشگاه در راستای ارتقای معماری شهرها و روستاها، همکاری پژوهشگاه مرکزی دانشگاه با شورای عالی استان‌ها در حوزه تهیه طرح‌های کارشناسی به منظور پیشبرد امور دانشگاه و شوراها، هماهنگی و همکاری با شورا در شناسایی، معرفی و بکارگیری نیروهای متعهد و متخصص دانشگاه در شهرداری‌های کشور و... ازجمله محورهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تفاهم‌نامه مذکور است.

به منظور اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، کارگروهی متشکل از نمایندگان دانشگاه به ریاست احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی و سه نماینده از شورای عالی استان‌ها تشکیل خواهد شد. 

کد خبر 4969479

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =