پیشنهاد وزارت علوم برای حذف ۱۶ سهمیه کنکور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشنهاد وزارت علوم مبنی بر حذف ۱۶ سهمیه کنکور از مجموعه ۱۹ سهمیه، گفت: ضرورت دارد این موضوع با مشارکت و تعامل مجلس ساماندهی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۳۴۳ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از استماع گزارش برنامه جامع پنج‌ساله راهبردی دانشگاه آزاد بر پایه سند دانشگاه اسلامی، ضمن تشکر از فراهم کردن زیرساخت لازم برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، سند فوق را محور کار خود قرار داده است، ضرورت دارد هم‌افزایی در سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی انجام شود؛ چراکه سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگر هستند.

عاملی پیشنهاد داد: سند نقشه جامع علمی کشور نیز در برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار برنامه آن دانشگاه درخصوص اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، لحاظ شود.

وی با اشاره به اسناد دانشگاه اسلامی، مهندسی فرهنگی، تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور به عنوان ۴ سند مرجع شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تأکید مقام معظم رهبری بر چابک‌سازی ساختار دبیرخانه و شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت دارد این اسناد بازنگری و به‌روزرسانی و چگونگی شوراهای تخصصی باز اندیشی شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر ضرورت توجه به مصلحت عمومی کشور در امور، تصریح کرد: بخش اعظمی از وقت مدیریتی مسئولان در جلسات گذرانده می‌شود؛ لذا با ادغام بعضی از شوراهای تخصصی زمینه تمرکز بیشتر و کاهش جلسات می‌تواند محقق شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بحث سهمیه‌های کنکور، تصریح کرد: بخشی از سهمیه‌های کنکور مصوبه مجلس شورای اسلامی شدن است که با همکاری مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌توان آن را ساماندهی کرد.

وی ادامه داد: بخشی از سهمیه‌های کنکور نیز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، به عنوان مثال سهمیه بومی‌گزینی که انتقادات و پیشنهاداتی در این خصوص به شورا ارسال شده است.

عاملی با اشاره به پیشنهاد وزارت علوم مبنی بر حذف ۱۶ سهمیه کنکور از ١٩ سهمیه فعلی تصریح کرد: ضرورت دارد این موضوع با مشارکت و تعامل با مجلس ساماندهی شود.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران تأکید کرد: دغدغه اصلی جامعه دانش‌آموزی در ارتباط با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس، موضوع کنکور و بحث سهمیه‌های کنکور است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: با توجه به کار کارشناسی انجام شده در دبیرخانه شورای عالی و آمادگی سازمان سنجش و وزارت علوم موضوع جلسه آتی شورای اسلامی شدن به موضوع سهمیه‌های کنکور اختصاص یابد.

کد خبر 4969757

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 0 =

  نظرات

  • جعفري IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
   0 1
   فقرا كوخ نشينان بقدري تنزل يافتن كه به دانشگاه فكر نمیكنن فقط زنده بمانند لطف كرديد اون١٦هم مال خودتان .بذل و بخشش سخاوتمندانه نكنيد
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
   2 0
   خواهشا حذف کنین این ظلم آشکار سهمیه بر مردمو
  • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
   3 2
   آقای عاملی به جای اینکه برای مجلس راهکار نشون بدید مصوبه شورا برای تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی رو لغو کنید. مبنای تبعیض و بی عدالتی مصوبه شوراست. آیین نامه وزارت علوم و بهداشت بر اساس مصوبه شوراست
  • فیل ض بخش IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
   2 0
   40 سال گذشته و وقتش هست تمام سهمیه ها برداشته شود اگر دولت عرضه ندارد به همه آموزش دهد چرا تاوان آنرا دانش آموزان مساعدتر بدهند دولت می خواهد به آنها کمک کند پس معلمان بهتری برای آنها بفرستد
  • رجا به خدا IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
   2 0
   کدام کشور در دنیا۱۹ نوع سهمیه دارد رانت اموزشی حتی افغانستان جنگ زده روی ارامش ندیده اینگونه نیست
  • سارا IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
   0 0
   لطفا اقای عاملی ایثار و جانباز که فقط بسیار کم و حدود 2 درصد جمعیت هستند زیر سوال نبرید.. و جامعه ی ایثارگری رو زیر پا له نکنید که اگر پست ریاست دارید الان از سایه و محبت جانبازان است