حمایت از برنامه‌های آموزشی و طرح‌های فرهنگی

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان نهضت سوادآموزی در راستای قانون برنامه ششم توسعه و در حمایت از برنامه‌های آموزشی و طرح‌های فرهنگی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای اجرای قانون برنامه ششم توسعه و در سه عنوان پروژه در حمایت از برنامه‌های آموزشی و طرح‌های فرهنگی، تفاهم‌نامه‌ای بین امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان نهضت سوادآموزی، توسط معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و شاپور محمد زاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی منعقد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، پروژه‌های «حمایت از توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایری»، «حمایت از توسعه سوادآموزی زنان و دختران روستایی» و «تهیه و تولید محتوای آموزشی ویژه سوادآموزی عشایری» سه پروژه‌ای است که در راستای ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر توجه ویژه به نقش سازنده زنان و بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی آنان در فرآیند توسعه پایدار متوازن جهت نهادینه‌سازی رویکرد عدالت جنسیتی اجرایی می‌شود.

۳ پروژه منعقدشده در تفاهم‌نامه به شرح زیر است:

پروژه اول، پروژه حمایت از توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایری باهدف افزایش پوشش تحصیلی زنان و دختران عشایری بازمانده از تحصیل و کمک به تسریع استقرار عدالت جنسیتی و همچنین برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی برای ۶۲۵ نفر از آموزش‌دهندگان و سوادآموزی و پوشش شش هزار و ۲۵۰ نفر از زنان و دختران عشایر بازمانده از تحصیل در ۱۲ استان کشور اجرایی می‌شود.

پروژه دوم، پروژه حمایت از توسعه سوادآموزی زنان و دختران روستایی و باهدف افزایش پوشش تحصیلی زنان و دختران روستایی بازمانده از تحصیل و فراهم کردن زمینه‌های رشد و شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های زنان و دختران روستایی در زمینه مهارت‌های زندگی و اجتماعی و همچنین برگزاری نشست‌های آموزشی و توجیهی برای آماده‌سازی ۹۳۹ نفر از آموزش‌دهندگان و سوادآموزی ۹ هزار و ۳۷۶ نفر از زنان و دختران روستایی در ۱۴ استان کشور عملیاتی می‌شود.

پروژه سوم پروژه تهیه و تولید محتوای آموزشی ویژه سوادآموزی عشایری است که باهدف ارتقای سطح فرهنگ و نشر فرهنگ ایرانی-اسلامی متناسب با سطح سواد نوآموزان عشایری و ارتقای کیفیت آموزشی در دوره سوادآموزی و تهیه حداقل ۱۲ کتابچه آموزشی ویژه بی‌سوادان و نوسوادآموزان بزرگسال عشایری اجرایی می‌شود.

کد خبر 4986288

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =