موضع گیری نبیه بری درباره پرونده انفجار بندر بیروت

رئیس پارلمان لبنان با اشاره به روند تحقیقات درباره پرونده انفجار بیروت، گفت: نگرانی و ترس از این وجود دارد که روند تحقیقات با افراد کوچک بسته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان ضمن تاکید بر لزوم سرعت در روند اصلاحات در این کشور، گفت: آنچه امروز مطلوب است دولت فراگیر و قوی است که توان اتخاذ تصمیمات و اصلاحات را داشته باشد.

وی افزود: راهکاری برای لبنان و خلاصی آن وجود ندارد مگر اینکه همه جرات حرکت به سوی دولت مدنی با حفظ قانون اساسی و حقوق ادیان را داشته باشند.

درباره دادگاه بین المللی هم گفت: مواضع اتخاذ شده از سوی سعد و بهاء حریری فرزندان رفیق الحریری نخست وزیر اسبق، مثبت و دور کننده شبح فتنه است.

رئیس پارلمان لبنان درباره روند تحقیق درباره انفجار بندر بیروت هم، بیان کرد: ترس از این وجود دارد که روند تحقیقات با افراد کوچک بسته شود. همه افرادی که با این فاجعه مرتبط بوده اند، باید روند تحقیقات شامل آنها شود حتی دانه درشت ها. هیچ مصونیتی نباید برای هر که در موضوع دخالت دارد، وجود داشته باشد و اگر موضوع به اصلاحات قانون اساسی نیاز دارد من آماده ام به آن روی آورم.

درباره ترسیم مرزها هم گفت: ما چند روز یا هفته برای اعلام سازوکار ترسیم مرزی فاصله داریم و پس از آن موضوع به قوه مجریه ارجاع داده می شود و اگر شینکر در پایان ماه بیاید می تواند حامل پاسخ اسرائیلی-آمریکایی درباره موضوع ترسیم مرزها باشد.

کد خبر 5001222

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =