کمیسیون ماده ۷ به دلیل مبارزه با فساد همیشه مورد هجمه است

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: کمیسیون ماده ۷ به دلیل مبارزه با فساد، همیشه مورد هجمه بوده و فاقد هر گونه امتیاز از سوی شورای شهر تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به ارائه گزارش فعالیت سه ساله این کمیسیون پرداخت و گفت: طی این سه سال ۲۲۱ جلسه واقعی و پویا داشته‌ایم و در هیچ شرایطی این جلسات کنسل نشده که از این میان ۲۷ جلسه مشترک با کمیسیون‌های دیگر برگزار شده است.

وی ادامه داد: از جمله مهمترین مصوباتی که این کمیسیون در سال سوم داشته است، طرح جامع پسماند شهر تهران بوده که در روزهای آخر مطالعاتی قرار دارد و بخشی از آن در قالب طرح کاپ اجرا می‌شود.
صدراعظم نوری به پیگیری ثبت میراث طبیعی تهران از جمله میراث طبیعی توچال اشاره کرد و گفت: موضوع بهبود ساختار ایمنی وHSE را که کمیسیون پیگیری کرده شهرداری باید به آن بپردازد.

وی با اشاره به پیگیری لایحه تأمین منابع مالی سازمان آتش نشانی و بررسی تعرفه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز براساس شاخص‌های اکولوژیک، لوایح بهای خدمات در حوزه معاونت خدمات شهری از سوی این کمیسیون تاکید کرد: شهرداری باید به مساله سوخت‌های زیستی بپردازد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه خیابان ولیعصر به عنوان یکی از خیابان ارزشمند شهر تهران که ۱۸ کیلومتر در دوره قاجار ۱۸ هزار اصله درخت در آن کاشته شده که در حال حاضر ۱۶ هزار اصله درختان باقی مانده و سرمایه معنوی شهر است گفت: در صددیم در جهت حفظ و گسترش این درختان به عنوان میراث طبیعی و معنوی آن را ثبت کنیم.

وی تعامل با شهرداری تهران و سازمان آبفا برای ایجاد مدل مالی که چطور تصفیه خانه فاضلاب را احداث کند، ابراز داشت: با تلاش‌های شهرداری و معاونت خدمات شهری مدل مالی این طرح در آمده در منطقه ۲۲ عملیاتی شده است.

صدراعظم نوری برنامه عملیاتی فضای سبز تهران از دیگر موضوعات مورد پیگیری این کمیسیون برشمرد و گفت: در اسرع وقت استارت آن زده می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال اول تا سوم ۶۴ طرح و لایحه در جلسات کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته است. ابراز داشت: از جمله موضوعات دیگر مورد پیگیری ایجاد ردیف بودجه از محل عوارض قطع درختان است که صرفاً صرف تملک باغات می‌شود که از طریق آن شهرداری اقدامات مؤثری را انجام داده و در مناطق ۲ ۷ ۱۱ ۱۳ و ۱۶ باغاتی را تهاتر کرده است و ۱۵۷ میلیارد تومان از محل این عوارض اخذ شده است.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه کمیسیون ماده ۷ به دلیل مبارزه با فساد، همیشه مورد هجمه است و فاقد هر گونه امتیاز از سوی شورای شهر تهران است گفت: برخی کمیسیون‌ها صدها ساعت حق برگزاری جلسات دارند اما کمیسیونی که قانون مشخص کرده و خروجی و عملکردش ۲۸ هزار ۵۰۰ فرم بوده است و فرآیند سیستمی کار انجام می‌دهد.

کد خبر 5005971

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha