خیرین بانی رفع مشکلات می شوند/ اشتغال ۲هزار نفری با پروژه راه آهن

شیراز- استاندار فارس در دولت نهم اعتقاد دارد که حضور خیران می تواند مشکلات اجتماعی استان را برطرف کند.

سید محمدرضا رضا زاده در گفت وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: یکی از طرح‌های مهم و قابل توجه در استان فارسی در دولت نهم به آن توجه ویژه‌ای نیز صورت گرفت موضوع راه‌آهن بود که امکانات مختلفی نیز در راستای افتتاح از این طرح مورد استفاده قرار گرفت تا شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

وی افزود: در دولت نهم به این طرح بزرگ صنعتی بالغ و ۱۰۱ میلیون یورو و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته بود و سعی شد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در کشور این طرح به پایان برسد.

استاندار فارس در دولت نهم تصریح کرد: در راستای بهره برداری از این طرح بزرگ صنعتی قراردادهای مختلفی برای ساخت قطعات این طرح امضا شد و بالغ بر دو هزار نفر در کارگاه‌های مربوط به این طرح صنعتی به اشتغال مشغول شدند این در حالی بود که با توجه به محدودیت بودجه این طرح تلاش شد اعتبارات مختلفی در راستای جذب سرمایه به این طرح اختصاص یابد.

رضازاده افزود: با توجه به اعتباراتی که به این طرح اختصاص یافته بود و فعالیت بیش از ۲ هزار نفر در کارگاه‌های صنعتی این طرح بزرگ اقتصادی در استان فارس این امید وجود داشت که تا پایان دولت نهم راه‌آهن استان فارس به سرانجام برسد.

وی یادآور شد: اختصاص اعتبارات مختلف در کنار فعالیت حجم وسیعی از افراد در کارگاه‌های صنعتی این طرح موجب شد که راه آهن فارس طرحی متفاوت و منحصر به فرد در کشور باشد.

ایجاد اشتغال و کار آفرینی

استاندار فارس در دولت نهم که اکنون به عنوان عضو هیأت مدیره خیریه رضا زاده فعالیت می‌کند در خصوص اقدامات این مؤسسه نیز تصریح کرد: یکی از اهدافی که این مؤسسه به دنبال تحقق آن است افزایش کارآفرینی و ایجاد اشتغال در استان فارس بوده و در این راستا با ارائه وام‌های قرض الحسنه تلاش می‌کند تا شرایط ایجاد سرمایه در گردش را برای واحدهای جدید اقتصادی فراهم کند تا موجب توسعه استان در تمامی شاخص‌های اقتصادی گردد.

رضا زاده تصریح کرد: در کنار ایجاد اشتغال این مؤسسه به دنبال برطرف کردن مشکلات نیازمندان اجتماعی نیز بوده و سعی کرده با ارائه وام‌های قرض الحسنه به افراد نیازمند اجتماعی نقش مؤثری در کاهش آمال این گونه افراد داشته باشد لازم به ذکر است این مؤسسه تاکنون بالغ بر ۴۲۰ بسته‌معیشتی در راستای کاهش فشارهای اجتماعی به اقشار ضعیف جامعه تحویل داده است.

وی افزود: این مؤسسه اهداف والایی را دنبال کرده و در کنار فعالیت در حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی و برطرف کردن معضلات اجتماعی تلاش مستمری در راستای کاهش مشکلات افراد نیازمند اجتماعی در حوزه بهداشت و درمان کرده و سعی کرده با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی توسط درمانگاه خیرساز نقش ویژه ای در کاهش مشکلات بهداشت و درمان اقشار آسیب‌پذیر جامعه داشته باشد در حالی که در کنار تمامی فعالیت‌های فوق فعالیت تبلیغی نیز یکی از وظایف این مؤسسه خیریه است.

روند ایجاد هیأت‌های مذهبی در شیراز

عضو هیأت مدیره مؤسسه خیریه شهید رضا زاده در خصوص روند ایجاد هیأت‌های مذهبی در استان نیز گفت: فعالیت‌ها در استان فارس و شهر شیراز در ابتدا به صورت حلقه‌های تبلیغی بود و فعالیت‌ها به گونه‌ای بود که این حلقه‌های تبلیغاتی یکدیگر را هم نمی‌شناختند اما در سال ١٣٢٠ تمامی حلقه‌های تبلیغی با تجمیع در کنار هم نخستین هیأت مذهبی را در شیراز ایجاد کردند.

وی ادامه داد: پس از ایجاد نخستین هیأت مذهبی در شیراز فعالیت‌ها به صورت مستمر افزایش یافت و موجب گشت هیأت‌های مختلفی در این شهر ایجاد گردد اما ریشه تمامی این هیأت‌های مذهبی به حلقه‌های برادران باز می‌گردد که موجب شد حیات هیأت‌های مذهبی در شیراز شکل بگیرد.

رضا زاده در خصوص ایجاد مؤسسه خیریه رضا زاده نیز تصریح کرد: این مؤسسه در سال ١٣٨٩ تأسیس شد و رویکرد این مؤسسه نیز توجه به تمامی مشکلات اجتماعی و جوانان است و تلاش می‌کند تا با برطرف کردن مشکلات جوانان زمینه رشد و بالندگی در میان نسل جوان را فراهم کند.

کد خبر 5046080

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =