جزییات انتخابات هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی

حمید فروتن رییس هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران درباره انتخابات هیات مدیره و مجمع عمومی این انجمن توضیحاتی ارائه کرد.

حمید فروتن رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران درباره برگزاری مجمع عمومی سالیانه این انجمن که اختصاص به اعضای جدید هیأت مدیره و بازرسان جدید دارد، به خبرنگار مهر گفت: طبق اساسنامه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، در سه ماهه اول هر سال باید مجمع عمومی برگزار شود، چراکه بازرسان برای یک سال و اعضای هیأت مدیره هر دو سال انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه مجمع عمومی انجمن معمولاً خردادماه هر سال برگزار می‌شود، توضیح داد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا که از اسفند سال گذشته شرایط ویژه‌ای را در کشور به وجود آورد و طبق قوانینی که ستاد ملی مبارزه با کرونا وضع کرده است، هیچ‌گونه مجمع یا گردهمایی در فضای بسته و زیر سقف برگزار نخواهد شد. انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی نیز همچون دیگر انجمن‌های هنری و تشکل‌هایی که زیر نظر سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی هستند، هنوز نتوانستیم مجمعی برگزار کنیم. به همین دلیل با فرزاد یوسفی مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار، برای روشن شدن وضعیت انجمن مکاتباتی داشتیم.

فروتن بیان کرد: به دلیل شرایط ناشی از کرونا و قوانین مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا، اجازه برگزاری مجمع عمومی را در فضایی مناسب که همه اعضا، حضور داشته باشند، نداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امور انجمن طبق اساسنامه در حال اجرا شدن است، گفت: کار هیأت مدیره فعلی و بازرسان، شهریورماه دوره کاری‌شان تمام شده است اما علیرغم میل باطنی‌شان و اینکه اصراری بر ماندن در هیأت مدیره ندارند، هنوز در این پست مانده‌اند چون امور انجمن باید پیش برود. اعضای فعلی هیأت مدیره طبق قوانین انجمن و اساسنامه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی، مایل هستند زودتر انتخابات برگزار شود.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران بیان کرد: اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار به دنبال راه‌حل‌هایی کاربردی برای برپایی مجامع تشکل‌های صنفی و کارگری زیر نظر این وزارتخانه هستند و به محض اعلام این سازمان، ما نیز اقدام خواهیم کرد. البته ممکن است با پیشنهادهایی که مطرح شده است، پس از فراهم شدن زیرساخت‌ها از جمله مسائل امنیت برنامه برای اعضای انجمن‌ها، مجامع به صورت برخط یا آنلاین برگزار شود.

وی افزود: هیأت مدیره فعلی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران با تأیید وزارت کار که هر دو ماه یک بار به صورت نامه برای ما ارسال می‌شود، ابقاء می‌شوند.

فروتن در پایان گفت: این تمدید و ابقای اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران و دیگر انجمن‌ها تا زمانی که کشور به وضعیت عادی برگردد، ادامه خواهد داشت. حتی جلسات اخیر هیأت مدیره انجمن و بازرسان به دلیل خطراتی که برای اعضا وجود دارد، از طریق فضای مجازی و غیرحضوری برگزار می‌کنیم که امور انجمن راکد نماند؛ البته نیرویی که در دبیرخانه انجمن داریم، علیرغم اینکه اکثر کارها به صورت مجازی انجام می‌شود، در ساعات اداری در انجمن حضور دارد و کارهای روزمره انجمن که نیاز به حضور دارد، انجام می‌‎دهد.

کد خبر 5081628

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =