بحران آلودگی هوا در شهرهای استان مرکزی

اراک- بر اساس اطلاعات ایستگاه های مرکز پایش آلودگی هوا، شهرهای اراک، ساوه و روستای کزاز شهرستان شازند درگیر معضل آلودگی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای مستقر در استان مرکزی شرایط آلودگی هوا در شهرهای دارای ایستگاه سنجش به شرح زیر است:

شاخص کیفیت هوای ۲۴ ساعته روز گذشته در شهر اراک با عدد ۱۱۵ (ناسالم برای گروه‌های حساس) و شاخص لحظه‌ای در ساعت هشت صبح روز جاری برابر با ۱۲۴ (نا سالم برای گروه‌های حساس) اعلام شد.

شاخص کیفیت ۲۴ ساعت روز گذشته در ایستگاه شهر ساوه با عدد ۱۱۰ (ناسالم برای گروه‌های حساس) و شاخص لحظه‌ای در ساعت هشت صبح روز جاری برابر با ۱۰۴( نا سالم برای گروه‌های حساس) اعلام شد.

در ایستگاه شهرک صنعتی فراهان شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته برابر با ۶۶ (سالم) و شاخص لحظه‌ای در ساعت هشت صبح امروز برابر با عدد ۷۲ (سالم) بوده است.

در ایستگاه سنجش آلودگی شهرستان شازند به دلیل عدم راهبری و کالیبراسیون، فاقد دیتای معتبر قابل انتشار است (راهبری و نگهداری ایستگاه بر عهده شهرداری و شورای شهر شازند است).

بر اساس این گزارش در ایستگاه سنجش آلودگی روستای کزاز شازند شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعته برابر ۱۵۲ (ناسالم برای گروه‌های حساس) و شاخص لحظه‌ای در ساعت هشت صبح روز جاری برابر با ۱۰۹ (ناسالم برای گروه‌های حساس) اعلام شده است.

کد خبر 5109410

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha