اجرای نظام ارجاع شهری در ۴ استان/تشویق به نسخه نویسی الکترونیک

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از همکاری با سازمان بیمه سلامت به منظور اجرای نظام ارجاع شهری در چهار استان، اجرای نسخه نویسی الکترونیک و تدوین راهنماهای بالینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، در حاشیه دیدار با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه این دیدار جهت هماهنگی های لازم و روابط فی ما بین میان نظام پزشکی به عنوان نماینده ارائه دهندگان خدمت و سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان خریدار خدمت برای جامعه هدفی بالغ بر ۱۵ میلیون نفر صورت گرفته است، گفت: جهت دهی به سمت نسخه الکترونیک در بیمه سلامت و جامعه پزشکی از جمله مباحث عمده‌ای است که باید پیگیری های لازم برای اجرای آن صورت گیرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: براساس توافق صورت گرفته قرار است با ارائه مشوق‌هایی به خصوص با پرداخت مناسب به بخش خصوصی از سوی بیمه سلامت، هماهنگی‌های بیشتری در زمینه اجرای نسخه الکترونیک انجام شود.

وی افزود: طبیعتاً وقتی چنین اتفاقی را شاهد باشیم ساماندهی بهتری برای آزمایشات، دارو و پرونده الکترونیک سلامت خواهیم داشت که از اصول تعیین شده برای آینده بهداشت و درمان کشور خواهد بود.

ظفرقندی گفت: همچنین قرار است با همکاری سازمان بیمه سلامت هماهنگی‌های لازم جهت اجرای نظام ارجاع شهری در چهار استان کشور به صورت پایلوت صورت گیرد و طی جلسه مشترکی با نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران با شورای هماهنگی نظام پزشکی به تمام سوالات به منظور اطلاع رسانی و بررسی مشکلات پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اینکه دراین دیدار براصلاح مدل پرداخت بیمه ها به مراکز درمانی اشاره کرد و افزود: قرار است این مدل با مدیریت و هماهنگی مراکز درمانی و بیمارستان ها صورت بگیرد. همچنین سازمان نظام پزشکی از طریق انجمن های علمی در تدوین گایدلاین ها نقش خواهد داشت تا در نهایت با اقدام مشترک و هماهنگی طرفین به اهدافمان در این زمینه دست یابیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: کارگروهی در یک جلسه مشترک وظیفه پیگیری موضوعات را بر عهده خواهد داشت تا طی تفاهم‌نامه مشترک به طرفین ابلاغ شود.

ظفرقندی در بخش دیگری از سخنان خود به بیماری کرونا نیزاشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در شرایط موجود هزینه زیادی به مراکز درمانی تحمیل شده و از طرفی جامعه پزشکی و کادر درمان نیز در خطر مواجه با ابتلا به این بیماری قرار دارد، باید حمایت ویژه ای در زمینه اقلام حفاظتی و تهیه واکسن برای اقشار در اولویت دارند، صورت گیرد. این موضوع یک بحث کلان کشوری است که سازمان نظام پزشکی و بیمه سلامت با وزارت بهداشت همکاری‌های لازم را خواهند داشت.

کد خبر 5110853

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha