مسئولان بوم‌گردی‌های یزد را ساماندهی کنند

یزدـ امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: در برخی از بوم‌گردی‌ها اشاعه فساد مشاهده می شود و این برای آینده استان خطرناک است و نباید اجازه داد به اسم گردشگری، کار ضد فرهنگی در یزد انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه های این هفته نمازجمعه محمدآباد یزد با تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به مظلومیت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: مظلومیتی که از دیرباز برای خاندان عصمت و طهارت وجود داشته، در حال حاضر نیز برای پیروان آنها در بسیاری از نقاط وجود دارد و یکی از ابعاد ریشه ای رشد شیعه نیز همین مظلومیت شیعه است.

وی از حضرت زهرا(س) به عنوان عامل تثبیت تشیع یاد کرد و افزود: حضرت زهرا (س) محور حق و حقیقت بودند و به فرموده پیامبر اسلام، رضایت حضرت رضایت خدا بود.

مدرسی یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود چهار شهید گمنام به استان یزد به مناسبت ایام فاطمیه بیان کرد: نباید آن فرهنگی که شهدا به دنبال آن بودند را فراموش کنیم که آن فرهنگ، فرهنگ اطلاعات از فرمان الهی است که در مقابل آن، فرهنگ دیگری داریم که سر از نافرمانی در می آورد و همه دست اندرکاران در استان یزد باید در راستای تقویت فرهنگ شهادت قدم بردارند در حالی که می بینیم بعضی از حرکت‌ها ناروا و ضد فرهنگ شهادت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد بوم‌گردی‌ها تصریح کرد: این بوم گردی‌های بی در و پیکیر مدتی است در یزد رایج شده و این خانه های سنتی آن هم بدون پیوست فرهنگی اسلامی، در برخی موارد برای آینده خطرناک هستند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: این بومگردی ها، کویر نوردی ها و تورهایی که بدون پیوست فرهنگی و بدون رعایت موازین شرعی انجام می گیرد، برای آینده یزد بسیار خطرناک است و یزد به عنوان درالعباده باید مورد توجه مسئولان حکومتی باشد و اجازه ندهند این گونه تغییر و تحول آن هم با چنین سرعتی به عنوان ضد فرهنگ شهادت ضد فرهنگ اسلامی ترویج شود.

وی افزود: ما مخالف اقتصاد و اشتغال نیستیم اما هر اقتصاد و اشتغالی که بدون پیوست فرهنگی باشد، آن اقتصاد به ضرر جامعه و امنیت و فرهنگ خواهد بود و در این زمینه همه افراد باید به این موضوع توجه و دقت لازم را داشته باشند.

مدرسی یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری، به جای رفع تحریم باید به دنبال خنثی سازی تحریم ها برویم، عنوان کرد: خنثی سازی به دست خود ماست اما رفع تحریم ها به دست دشمن است و و آن دشمن است که می تواند رفع تحریم کند یا این عمل را انجام ندهد اما خنثی سازی به دست خود ماست.

وی ادامه داد: آیا سزاوار است ملتی سرنوشت خود را در اختیار دشمن قرار دهد، آیا ما حق نداریم به عنوان ملتی رشید، قوی و دارای تمدن پرسابقه، استقلال ارادی خودمان را حفظ کنیم و به طور قطع این حق ملت ایران است و ما نباید اراده دیگران را به سرنوشت کشورمان پیوند بزنیم بلکه باید اراده خودمان را به سرنوشت کشورمان پیوند بزنیم.

مدرسی یزدی عنوان کرد: ما در خنثی سازی باید به خودمان اعتماد و تکیه کنیم اما در رفع تحریم ها باید به دشمن اعتماد کنیم و طبیعی است که از مسیر اعتماد به داشته های خود، زودتر به مقصد خواهیم رسید.

وی ادامه داد: در خنثی سازی تحریم‌ها می‌توانیم از دشمن امتیاز بگیریم مثل جریان هسته ای اگر تعطیل نشده بود، اما در رفع تحریم‌ها ما باید به دشمن امتیاز بدهیم و تفاوت بسیاری بین این دو وجود دارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: معتقدیم رفع تحریم نیز مانند برجام و امثال برجام، فرصت سوز هستند و خواهند بود در حالی که آثار خنثی سازی تحریم ها بسیار روشن است پیشرفت تکنولوژی و دفاعی، تقویت دکترین دفاعی کشور، پیشرفت هسته ای و نانوتکنولوژی، پیشرفت هوا فضا، اشتغال، تولید ملی، درآمد و رشد سرانه ملی، اینها آثار خنثی سازی تحریم هاست اما اگر بخواهیم به دشمن دست دراز کنیم و تکدی گری داشته باشیم چه دستاوردی برای ما خواهد داشت.

مدرسی یزدی تصریح کرد: در این زمینه همه دستگاه‌ها باید توجه لازم را داشته باشند و بدانند که نیازی به آمریکایی ها و انگلیسی ها نیازی نداریم و مقام معظم رهبری هم فرمودند که ما حتی به واکسن آن ها هم نیاز نداریم و بیان فرمودند که ورود واکسن آمریکایی ها و انگلیسی ها به کشور ممنوع است و این یک حکم حکومتی بود نه بحث سیاسی.

وی افزود: بعضی از مسئولان در استان مصاحبه می کنند و می گویند این یک بحث سیاسی بود ما در زمینه سیاسی چون فرد سیاسی نیستیم وارد نمی شویم؛ در حالی که اگر بصیرت داشته باشند، در می یابند که این بحث ولایی و حکومتی است و با بحث سیاسی نیز تفاوت دارد و این یکی از مصادیق حکم حکومتی مقام معظم رهبری بود.

کد خبر 5122776

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha