شانس تنیس روی میزایران برای کسب سهمیه ازآسیای میانه یارنکینگ جهان

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز تأکید دارد که بازیکنان تیمش برای کسب سهمیه از طریق مسابقات گزینشی آسیای میانه و رنکینگ المپیکی، نسبت به مسابقات انتخابی جهان شانس بیشتری دارند.

جمیل لطف‌الله نسبی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری برگزاری دو رویداد برای کسب سهمیه المپیک در سطح جهانی و آسیایی گفت: در صورتی که تنیس روی میز ایران نتواند از این رویدادها کسب سهمیه کند، شانس دستیابی به آن از طریق رنکینگ جهانی و المپیکی را هم دارد.

وی در رابطه با فرصت پینگ‌پنگ‌بازان ایران (بخش مردان) برای تصاحب سهمیه المپیک، توضیح کامل‌تری داد و خاطرنشان کرد: طبق اعلام فدراسیون جهانی تنیس روی میز ۲۴ تا ۲۷ اسفندماه رویداد گزینشی المپیک در سطح جهان برگزار می‌شود. نمایندگان ما در این رویداد که به میزبانی قطر برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد اگرچه به دلیل حضور پینگ‌پنگ‌بازان تمام کشورهای جهان، دستیابی به کسب سهمیه از این رویداد بسیار دشوار است.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز تأکید کرد: نمی‌گوییم امیدی برای کسب سهمیه از مسابقات انتخابی جهانی نداریم، اما به دلیل گسترده بودن حضور نمایندگان دیگر کشورهای جهان، خیلی نمی‌توان به نتیجه‌گیری از این رویداد امید داشت و روی آن حساب کرد. به طور کلی، شرایط پینگ‌پنگ‌بازان ما برای دستیابی به سهمیه از طریق دیگر فرصت‌های ممکن، بهتر است؛ مثل مسابقات انتخابی آسیای میانه که بلافاصله بعد از مسابقات انتخابی جهانی آغاز می‌شود.

لطف‌الله‌نسبی با یادآوری اینکه این رقابت‌ها ۲۸ تا ۳۰ اسفند ماه در قطر برگزار می‌شود، گفت: پینگ‌پنگ‌بازان ایران برای کسب سهمیه در این رویداد هم بازیکنان قَدَری. از قزاقستان و ازبکستان را پیش‌رو دارند. «کریل گراسیمنکو» بازیکن قزاقستانی از رقیبان نزدیک نوشاد و نیما عالمیان برای کسب سهمیه در منطقه آسیای میانه است. در تلاش هستیم فیلم دیدارها و تمرینات اخیر این بازیکن را آنالیز کنیم تا شناخت بهتری از وضعیتش داشته باشیم. از وضعیت بازیکن ازبکستانی اما خیلی مطلع نیستیم. او دو سال است که تمریناتش را در کره شمالی دنبال می‌کند و به همین دلیل خیلی نمی‌دانیم در چه وضعیت تمرینی به سر می‌برد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با یادآوری اینکه تنها یک سهمیه در آسیای میانه برای المپیک توزیع می‌شود، تصریح کرد: در مجموع شش سهمیه المپیکی برای قاره آسیا در نظر گرفته شده که پنج سهمیه در مناطق مختلف قاره توزیع می‌شود، یک سهمیه باقی‌مانده به ورزشکاری تعلق می‌گیرد که بالاترین رنکینگ جهانی را داشته باشد.

لطف‌الله‌نسبی با تأکید مجدد بر اینکه تنیس روی میز ایران برای کسب سهمیه از طریق مسابقات انتخابی جهانی، کار خیلی سختی دارد، تصریح کرد: بیشترین شانس ما برای کسب سهمیه از طریق مسابقات انتخابی آسیای میانه یا رنکینگ است بخصوص آنکه علاوه بر لحاظ شدن رنکینگ بهترین بازیکن آسیایی برای توزیع سهمیه ششم، این شانس هم وجود دارد که نمایندگان ما بتوانند از طریق رنکینگ المپیکی در رده‌بندی جهانی صاحب سهمیه شوند. طبق اعلام فدراسیون جهانی، نفراتی که به لحاظ رنکینگ المپیکی، نفرات اول تا سیزدهم جهان هستند، می‌توانند صاحب سهمیه شوند.

وی در این زمینه یادآور شد: برای تعیین پینگ‌پنگ‌بازان المپیکی، فدراسیون جهانی پینگ‌پنگ‌بازانی که به هر طریقی صاحب سهمیه شده‌اند را از رده‌بندی کنار می‌گذارد و سپس بر اساس رنگینگ المپیکی، اقدام به تعیین صاحبان سهمیه‌های باقی‌مانده می‌کند. نوشاد عالمیان در حال حاضر رنک ۲۲ المپیکی را در اختیار دارد و از این شانس برخوردار است که بتواند از این طریق صاحب سهمیه شود.

کد خبر 5135949

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =