باید فوتبال را در یک اتاق شیشه‌ای اداره کنیم/ تشکیل شورای عالی

نامزد حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال با بیان این که شورای عالی این رشته را با حضور روسای سابق تشکیل خواهد داد گفت: باید فوتبال را در یک اتاق شیشه ای اداره کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هم اندیشی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال و برخی از اعضای مجمع این فدراسیون امروز برگزار شد. حبیب شیرازی رییس هیات فوتبال استان تهران در ابتدای این نشست از نامزدهای حاضر در این جلسه قدردانی کرد و برگزاری این جلسات را گام مهمی برای شناسایی اندیشه‌های نامزدهای حاضر در انتخابات دانست.

مصطفی آجورلو که به عنوان نخستین نامزد در این نشست حضور یافت، در تشریح برنامه‌های خودش گفت: من پیش از ارائه برنامه جامع و تفصیلی چشم انداز ١٠ ساله مورد نظر و افق ١٤١٠ را در اختیار اعضای محترم مجمع قرار دادم تا در این خصوص نظرات خودشان را بیان کنند. این افقی است که باید چشم انداز اهداف و برنامه‌های آتی فدراسیون فوتبال باشد.

وی ادامه داد: اگر نخواهیم به آینده و اهداف بلند مدت فوتبال فکر کنیم اسیر روزمرگی خواهیم شد و توسعه فوتبال با این نگاه تحقق پیدا نمی‌کند. ما باید به شکلی برای آینده فوتبال ریل گذاری کنیم که در مسیر پیشرفت قرار بگیریم. استقلال فوتبال یکی از بخش‌های اصلی برنامه من است به این معنی که فوتبال روی پای خودش بایستد و البته قدرتمند باشد همچنین ثروت‌های خودش را نقد کند. استقلال فوتبال بدون تاثیرپذیری از شاخصه‌های سیاسی اما با تعامل، کمک و همدلی همه نهادها و دستگاه‌های کشور تحقق می‌یابد.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال افزود: برای ایجاد تحول در فوتبال نیاز به کار و تلاش شبانه روزی داریم. اگر توانستیم مجموعه ورزشی و استادیوم پاس را در ١١ ماه بسازیم به این معنی است که می‌شود در فوتبال کشور کار کرد. آقای یزدانی خرم می‌گفت من شاهد بودم که شما یک زمین بایر را به یک باشگاه تبدیل کردید.

آجورلو همچنین گفت: خانم موسوی نایب رقیب من هستند اما من چنین نگاهی ندارم و امروز باید بگویم تفکر ما برای توسعه و پیشرفت اقتصاد فوتبال بر اساس همین الگو است. وقتی یک مجموعه اقتصادی می‌تواند به این شکل وارد فوتبال شود و کار کند باید به این مسئله فکر کنیم که می‌شود فوتبال را به ثروت واقعی خودش رساند. همین مجموعه بادران نشان می‌دهد که می‌توان بین اقتصاد و فوتبال پیوند ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: اقتصاد موضوع اصلی برنامه‌های من است چرا که اگر مشکل اقتصادی فوتبال را حل کنیم سایر برنامه‌ها و اهدافمان محقق خواهد شد. حلقه مفقوده و کار اصلی ما در فوتبال موضوع اقتصاد و کسب درآمد است. اگر تا امروز نتوانسته‌ایم ثروت فوتبال را نقد کنیم به این دلیل است که یکدل و متحد نبودیم. به من می‌گویند فوتبال مشکل دارد، بدهکار است، وقتی وارد فدراسیون شدید باید پول بیاورید، فرصت کوتاهی برای تصویب اساسنامه دارید. با این مسائل و مشکلات موجود باید از وارد شدن به فوتبال بترسیم؟ اتفاقاً به اعتقاد من با شجاعت باید وارد میدان شویم و مشکلات را حل کنیم. فوتبال موضوع جدی کشور و جامعه است. برای ده‌ها میلیون نفر مهم است پس کشور کمک می‌کند که مشکل فوتبال حل شود. تصور می‌کنید ارکان و بخش‌های مختلف کشور فوتبال را برابر مشکلات تنها می‌گذارند؟ باور من این است که تا امروز خواسته‌ها و انتظارات خودمان را بیان نکردیم. به سراغشان نرفتیم که کمک بگیریم. من به شما قول می‌دهم همه مشکلات فوتبال با حمایت و همدلی کشور حل می‌شود و فوتبال را تنها نمی‌گذارند.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ما در فوتبال حرف سیاسی نداریم بلکه محور کارمان تعامل و همکاری است. اگر نگاه ما توسعه و پیشرفت فوتبال است نباید مرزی قائل باشیم. قبل از ورود به انتخابات پیشنهاد تشکیل شورای عالی فوتبال کشور را دادم و اگر من رییس فدراسیون شوم از همه این عزیزان و روسای سابق فدراسیون‌ها دعوت می‌کنم که بیایند و این شورا را تشکیل بدهند تا به فوتبال کشور کمک کنند. بیایند و از تجربیات خودشان برای اداره فوتبال بگویند، اگر اشتباهی داشتند ما تکرار نکنیم و اگر کار خوبی کردند همان مسیر را ادامه بدهیم.

آجورلو گفت: نقش بانوان در فوتبال ما نباید کمرنگ دیده شود. باید نگاهی همراه با عدالت به فوتبال بانوان داشته باشیم. شایسته نیست که بازیکنان و مربیان قراردادهای ناچیز و پایین ببندند و همان مبالغ را هم دریافت نکنند. باور من این است که بانوان در فدراسیون فوتبال باید مستقل و قدرتمند باشند و در خصوص سرنوشت خودشان تصمیم گیری کنند. کمیته‌های تخصصی بانوان در همه بخش‌ها توسط خودشان اداره شود.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال اضافه کرد: صداقت، شفافیت و صداقت برای من شعار نیست. من خودم را موظف می دانم که در قبال عملکرد خودم پاسخگو باشم و در خصوص فعالیت‌ها به شکل شفاف و جامع گزارش بدهم. شفافیت به همین معنی است که چیزی برای پنهان کردن نداشته باشیم و فوتبال را در یک اتاق شیشه‌ای اداره کنیم. اجازه بدهیم ما را نقد و قضاوت کنند و هراسی از قضاوت شدن نداشته باشیم. وقتی شفافیت مبنای کار ما باشد صداقت و سلامت را در فوتبال حاکم می‌کنیم. همه ما باید به دنبال فوتبال پاک باشیم. باید به دنبال اجرای عدالت و سلامت در فوتبال باشیم.

آجورلو گفت: ما باید از چهره‌های فوتبالی در بخش‌های مختلف استفاده کنیم. باید از وجود دایی کریمی مهدوی کیا یا شکوری و دقیقی استفاده کنیم. علی دایی نماد و اعتبار کشور ماست، از چنین شخصیتی کمک نگیریم؟ اینها آینده فوتبال ایران هستند. من قرار نیست تا ابد بمانم، باید ریل گذاری کنیم برای جوان‌تر ها و سرمایه‌های فوتبال کشور.

وی همچنین اظهار داشت: فوتبال ٥٠٠ میلیارد بدهی دارد، اساسنامه باید به تصویب برسد، مشکل و کمبود داریم، پرونده در فیفا داریم، حالا با توجه به همه اینها بترسیم و فوتبال را تعطیل کنیم؟ آن روز که این کشور تهدید شد نترسیدیم و به میدان رفتیم امروز هم نمی‌ترسیم و موفق می‌شویم. من قبل از اینکه ثبت نام کنم برنامه‌های اقتصادی خودم را مشخص کردم با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کردم و با ترسیم نقشه راه وارد میدان شدم. حالا از ٥٠٠ میلیارد بدهی بترسم؟ یا به این فکر کنم یک میلیارد به هر استان در سال نمی‌شود داد؟ پس فوتبال را باید چطور اداره کنیم؟ من باور دارم که می‌توانیم مشکلات فوتبال را حل کنیم با این باور که در مسیر همدلی و تعامل به پیش برویم و خواسته‌های خودمان را در کشور به درستی مطالبه کنیم.

محمدی مدیرعامل پیکان، سراجی مدیرعامل سایپا، باجیوند رییس هیات فوتبال قزوین، سیف الله پور مدیرعامل نساجی، بیک وردی رییس هیات فوتبال البرز و ابراهیم شکوری معاون باشگاه پرسپولیس همچنین شهامت عباسی رییس هیات فوتبال دانش آموزی از دیگر حاضران در این نشست بودند.

کد خبر 5151040

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =