آزادی ۱۵ زندانی و در اجرای طرح پایش قضایی زندانیان ورامین

رئیس کل دادگستری استان تهران همراه مدیرکل زندان ها، بازرس ویژه رئیس کل و ۵۰ نفر از قضات محاکم و شعب اجرای احکام و دادیاران در ندامتگاه ورامین حضور یافت تا به پرونده های زندانیان رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حشمتی مهذب در اجرای طرح پایش قضایی زندانیان ندامتگاه ورامین گفت: طی روزهای پایانی سال، خانواده های این افراد چشم انتظار آزادی عضو خانواده شان هستند و تلاش بر این است تا حد ممکن زندانیانی که واجد شرایط قانونی هستند از تأسیسات و ارفاقات حقوقی برخوردار شوند.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: این قبیل اقدامات که دستگیری از درماندگان است نزد خداوند متعال ماجور است و امیدواریم که نهادهای اجتماعی بیش از گذشته به کمک زندان ها بیایند تا شاهد تکرار جرم و بازگشت به زندان نباشیم و در حقیقت زندان ها تبدیل به دانشگاه و آموزشگاه نیکی ها شود.

مدیرکل زندان های استان تهران نیز ضمن سخنانی اظهار کرد: از ابتدای طرح پایش قضایی که مورد تأکید مقامات عالی قوه قضاییه و ریاست سازمان زندان هاست ضمن حضور گسترده مقامات قضایی و قضات در زندان ها و بررسی پرونده زندانیان، تعداد متهمان کاهش یافته است.

سید حشمت الله حیات الغیب در ادامه بیان کرد: با برگزاری ۱۰ هزار و ۴۹۵ مورد جلسات دادرسی الکترونیک طی ۵ ماه اخیر آمار اعزام مددجویان به محاکم قضایی به کمتر از ۱۰۰ نفر در کل استان تهران رسیده است.

وی در خصوص مددجویان ندامتگاه ورامین نیز افزود: طی این مدت با حضور قضات، تلاش مدیر، مسئولان و مددکاران این مرکز، ۱۹۲ نفر ضمن دریافت احکام تخفیفی و رأفت دستگاه قضایی از این مرکز آزاد شده به کانون خانواده هایشان بازگشتند.

در این طرح پایش، رئیس کل دادگستری استان تهران و هیئت همراه از تمامی قسمت های ندامتگاه به ویژه سالن های ملاقات، آشپزخانه صنعتی و اندرزگاه ها بازدید کرده و روند اقدامات جهادی صورت گرفته طی یک سال اخیر را مثبت ارزیابی کردند و ضمن دیدار حضوری با تمام زندانیان که تا غروب ادامه داشت، زمینه آزادی ۱۵ نفر با استفاده از مرخصی پایان حبس فراهم شد و ارفاقات قانونی در مورد زندانیان واجد شرایط دیگر نیز اعمال شد.

کد خبر 5170511

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =