بوکس ایران پسرفت کرده است/ رئیس آینده باید صداقت داشته باشد

دارنده مدال جام‌جهانی با انتقاد از شرایط فعلی بوکس ایران گفت: در این چند سال اخیر فقط وعده شنیدیم و هیچ تغییر مثبتی در بوکس ایران رخ نداده است.

ابراهیم موسوی قهرمان سابق بوکس کشور و یکی از مدال آور جام جهانی بوکس در ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شرایط فعلی بوکس گفت: متاسفانه بوکس ایران در این سال‌ها هیچ تغییر مثبتی نداشته است، بوکسورها با دست خالی زحمت زیادی می کشند ولی برنامه ریزی وجود ندارد و مدیریتی نیست تا نتیجه‌ای حاصل شود. وقتی مبارزه‌های قدیمی بوکس را با الان مقایسه می‌کنم پسرفت بوکس ایران خیلی واضح است. شما در رقابتهای جوانان جهان که ما به ترکیه رفته بودیم پیروزی‌های بابک مقیمی را مقابل بوکسورهای سرشناس اروپا ببینید و با حالا مقایسه کنید.

وی افزود: ۲۵ سال پیش ما در مقابل چه حریفانی چه نتایجی می‌آوردیم و حالا در سال کرونا و در غیبت بسیاری از کشورها با دو برد حرف از تاریخ سازی می زنیم. من ایراد را به بوکسور نمی‌گیرم، ما پتانسیل خوبی داریم اما مدیریتی وجود ندارد که از این پتانسیل استفاده کند.

دنبال پست و مقام نیستم

پیشکسوت بوکس با انتقاد از نداشتن کرسی بین المللی گفت: در این چند سال چه تلاشی برای نزدیک شدن به کرسی بین المللی داشته ایم؟ خانواده بوکس هیچ اتفاقی را ندیده اند. من ثوری را نه دیده ام و نه می‌شناسم فقط چون عشق و علاقه ام رشته بوکس است انتقاد می‌کنم و این حق خانواده بوکس است که نگران رشته خودشان باشند.

وی افزود: من وقتی ۲۳ ساله بودم با بی مهری روبه رو شدم و از بوکس جدا شدم و مسیر زندگی ام تغییر کرده است. الان ساختمان‌های من در معماری و ساخت جزو بهترین ساختمان‌های کشور هستند و خدا را شکر در کار خودم موفق هستم. نه دنبال پست هستم و نه مقام و اگر طاقت نیاوردم و انتقاد می‌کنم فقط از روی دلسوزی برای رشته‌ای است که عاشقش هستم.

در زمان نایب رئیسی حسینی به بوکس امیدوار شده بودیم

موسوی با نگاهی به گذشته فدراسیون بوکس گفت: ناطق نوری هم در زمان ریاستش خیلی سعی کرد، به هر حال او فرد قوی بود و یادم می‌آید که در زمان ریاستش یکی از بهترین بوکسورهای ایران که شاید از همه ما رنک بالاتری دارد و مقام‌های بیشتری را آورده به سمت نایب رئیسی گذاشت. همه امیدوار بودیم که با تغییر و تحولاتی که حسینی در بوکس داده بود و به ویژه نقطه عطفی که در بوکس پایه به وجود آمد شاهد روزهای خوبی باشیم که متاسفانه در انتخابات دخالت کردند و نتیجه جوری شد که از چاله در آمدیم و به چاه افتادیم.

وی تصریح کرد: شما به رشته‌های دیگر نگاه کنید و آنها را با بوکس مقایسه کنید. رشته‌هایی که ۲۰-۳۰ سال بعد از بوکس به وجود آمده اند به خاطر مدیریت خوب چه ویشرفت و رشدی داشته اند و چه بر سر بوکس ما آمده است.

دوستان چرا برای ریاست فدراسیون دست و پا می‌زنند؟

موسوی در خصوص رئیس فدراسیون بوکس گفت: آقای ثوری رییس هیات بوکس استان سیستان و بلوچستان بوده است و به نظرم بهتر است که به همان جا برسد چرا که لباس ریاست برایش گشاد است. ایشان و تیمشان افتخار می‌کنند که لیگ برتر بوکس را برگزار کرده اند، مگر قرار است لیگ نداشته باشیم؟ مگر قبلاً لیگ را برگزار نمی‌کردیم؟ با دو برد در رقابتهای جهانی می‌گویند تاریخ ساز شده ایم این نتایج را که ما ۲۵ سال پیش آورده ایم آن هم مقابل چه حریفانی.

وی ادامه داد: فقط وعده‌های توخالی از مدیریت فدراسیون شنیده ایم. ثوری کنار برود و بگذارد بوکسی ها بیایند و به داد بوکس برسند. دوستان که مدام می‌نالند که به بوکس نمی رسند پس چرا برای ریاست دست و پا می‌زنند و مهره چینی می‌کنند و حتی روسای هیات‌ها را تغییر می‌دهند؟

اگر فردی دلسوز از خانواده بوکس رئیس شود اسپانسر فدراسیون می‌شوم

دارنده مدال جام جهانی بوکس تاکید کرد: در بوکس پتانسیل زیادی وجود دارد و فقط باید یک مدیر دلسوز از خانواده بوکس روی کار بیاید. در مدت کوتاهی که روح اله حسینی نایب رئیس فدراسیون شده بود همه خوشحال بودیم که یک چهره دانشگاهی از قهرمانان بوکس در این رشته به مدیریت رسیده است. من همینجا قول می‌دهم اگر فردی مثل حسینی مدیریت فدراسیون را بر عهده بگیرد چون می دانم هم دلش برای بوکس می سوزد و هم تخصص و توانمندی اش را دارد به عنوان اسپانسر به فدراسیون بیایم تا دینم را به این رشته ادا کنم.

وی افزود: دوستانی هم که ادعا می‌کنند از مربیان و قهرمانان بوکس بوده اند بگذارند و به شهر خودشان بروند و به همانجا خدمت کنند تا استعدادهای استان خودشان به جایی برسند. چه اصراری دارند خودشان را در سطح ملی معرفی کنند؟

قهرمان اسبق بوکس ایران در پاسخ به این سوال که به نظر شما مهمترین ویژگی رئیس آینده فدراسیون بوکس چیست گفت: صداقت مهمترین ویژگی یک رئیس فدراسیون است، آدم باید روی حرف رئیس فدراسیون حساب کند نه اینکه فقط وعده و وعید بدهد. آقای ثوری به آرشیو بوکس ایران مراجعه کند و مبارزه بوکسورهای سابق را ببیند تا دیگر نگوید تاریخ سازی کرده ایم. ما نه تنها هیچ پیشرفتی نکرده ایم بلکه پسرفت هم داشته ایم.

احدی در انتخابات قبلی اشتباه کرد و خودش هم متوجه شده است

موسوی تاکید کرد: چرا خودمان را گول می زنیم؟ ما در انتخابات قبلی از خودی خوردیم. دوست عزیزمان اکبر احدی که سرمربی تیم ملی بود اشتباه کرد و از ثوری حمایت کرد و حالا خودش هم متوجه اشتباهش شده است. من به خود او هم گفته ام، این دوستان بودند که حسینی را که از قهرمانان خوش نام بوکس است دور زدند و چند رای حسینی از دست رفت.

وی افزود: بزرگترین لطفی که آقای ثوری می‌تواند به بوکس کند تا علاقه اش را به این رشته ثابت کند این است که از این رشته بگذرد و برود. بوکس رشته مظلومی است آن را به خانواده بوکس بدهد تا آنها با اتحاد و همبستگی شرایط این رشته را تغییر بدهند.

کد خبر 5201532

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =