رسالت بانوان انقلابی در انتخابات ۱۴۰۰

اردستان- حضور بانوان در انتخابات پیش رو نشان دهنده نقش مؤثر آنها در تعیین سرنوشت آینده شهر و کشور و میزان علاقه‌مندی آنها برای حضور در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور است.

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها، علیرضا صفاری فر: بانوان در توسعه و تثبیت سرمایه‌های اجتماعی در جامعه ایرانی و اسلامی نقشی اثرگذار و غیر قابل انکار دارند و قطعاً زنان فعال و اندیشمند ایران اسلامی با انتخابی درست و هدایت خانواده به سمت این جریان، نقش خود را در افزایش مشارکت حداکثری در انتخابات به خوبی ایفا خواهند کرد.

حضور بانوان در انتخابات پیش رو نشان دهنده نقش مؤثر آنها در تعیین سرنوشت آینده شهر و کشور و میزان علاقه‌مندی آنها برای حضور در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور است.

فاطمه از بانوان اردستانی که در حال خرید در بازار روز بود، در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: زنان نقش بسیار مهمی در انتخابات دارند و با ایجاد فضای تفکر و تعقل در خانواده و بحث و گفت و گو با بقیه افراد می‌توانند در شناساندن و معرفی کاندیداها مؤثر واقع شوند.

وی افزود: زنان با توجه به اینکه ۵۰ درصد جامعه را تشکیل می‌دهند می‌باید به سرنوشت خود و کشور حساس بوده و با مشارکت حداکثری در انتخابات زمینه شکست دشمنان و پیروزی ملت ایران را فراهم سازند.

رسالت زن انقلابی در بنیان خانواده بسیار سنگین و مهم است

زهرا از بانوان بسیجی اردستانی در این ارتباط به مهر گفت: رسالت زن انقلابی در بنیان خانواده بسیار سنگین و مهم است و بانوان، محور هدایت خانواده به سمت انتخاب اصلح هستند و نقش مهمی در برگزاری انتخاباتی پرشور در کشور دارند.

وی ادامه داد: ما با توجه وصایای شهدا و مسئولیتی که خون آنها بر گردن ما قرار داده است لازم است با حضور پرشور در انتخابات و انتخاب اصلح آنها را ناکام گذاشته و جوانان را متوجه اهمیت حضور در انتخابات کنیم.

طبیعی است که در جهان امروز، مشکلات و مسائل زنان در جامعه باید دیده شود تا زمینه و بستر حضور و مشارکت فعال آنها در عرصه‌های سیاسی و انتخاباتی نیز فراهم شود.

اعظم از بانوان اردستانی که مادر دو فرزند است نیز در این ارتباط عقاید جالبی دارد، وی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مادر خانواده با آگاهی از حقوق اجتماعی می‌تواند معیارهای انتخاب درست و تجربیات و توانمندی‌های افراد را در بین اعضای خانواده خود تشریح کند و سپس اجازه دهد افراد بر اساس سلایق و نگاه‌های متفاوت خود انتخاب کنند.

نقش مؤثر بانوان در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی

این مادر اردستانی یادآور شد: بانوان نقش مؤثری در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایفا می‌کنند و نقش اساسی را در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد برعهده دارند.

مریم از بانوان فرهنگی و شاغل در آموزش و پرورش اردستان تصریح کرد: مشارکت زنان در همه فعالیت‌های سیاسی یک ضرورت است و این مشارکت به معنای آن است که زنان در تمامی عرصه‌ها نقش تعیین کننده و اثرگذاری دارند.

فرماندار اردستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بانوان افرادی هوشیار در موضوع انتخابات هستند و در عرصه‌های انتخاباتی مشارکت خوبی داشته‌اند.

حمید رضا تأملی تاکید کرد: دشمن همیشه این ذهنیت را رواج داده است که برگزاری انتخابات تأثیری در کشور ندارد و تصمیم‌ها از قبل گرفته شده و رأی مردم جنبه تزئینی دارد اما اگر این رویه را مرور کنیم می‌بینیم که در این سال‌ها رقابت‌های خوبی میان داوطلبان انجام شد، این صحبت‌ها نشان از دشمنی آنها با کشور ایران است.

مطابق فرامین دینی و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب نباید از نقش زنان در پدیده‌های اجتماعی و سیاسی غافل شویم، بانوان حداقل ۵۰ درصد جمعیت کشور ما را شکل می‌دهند و طبیعی است فراموش کردن ضرورت مشارکت دادن بانوان در جامعه به معنای نادیده گرفتن استعدادها و ظرفیت نیمی از افراد جامع است.

برگزاری انتخابات از جنبه‌های مردم سالاری دینی است

کارشناس امور بانوان فرمانداری اردستان نیز در ارتباط با انتخابات پیش رو و نقش بانوان به خبرنگار مهر گفت: یکی از جنبه‌های مردم سالاری دینی همین برگزاری انتخابات است و خوشبختانه انقلاب اسلامی این زمینه و بستر را برای حضور بانوان در صحنه‌های مختلف فراهم کرده است.

مریم عرب ادامه داد: همیشه آمارهای موجود نشان می‌دهند که سطح مشارکت زنان و مردان در پای صندوق‌های رأی برای رأی دادن در یک سطح برابری است.

چند روزی تا انتخابات ۱۴۰۰ بیشتر نمانده است، یه یقین در انتخابات پیش رو نیز بانوان اردستانی همگام با آقایان مشارکت حداکثری را رقم می‌زنند و نقش مؤثری در تعیین سرنوشت کشور و شهر خود ایفا خواهند کرد.

کد خبر 5231347

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =