برگزیدگان ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران معرفی شدند

ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران با برگزاری فینال رشته فیفا ۲۱ و آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان هر چهار رشته با حضور تماشاگران به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که با همکاری مشترک بنیاد و آپارات گیم کار خود را از چند هفته پیش آغاز کرده بود، بعدازظهر روز گذشته (جمعه ۲۱ خرداد ماه) با برگزاری فینال رشته فیفا ۲۱ و آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان هر چهار رشته با حضور تماشاگران به کار خود پایان داد.

رقابت پایانی رشته فیفا میان سیدمحمدمحراب جعفری ۱۹ ساله و علیرضا دوستی ۱۸ ساله در حالی برگزار شدکه این دو که به گفته خودشان تاکنون موفقیتی در عرصه مسابقات فیفا کسب نکرده بودند، برای رسیدن به بازی فینال دو نفر از بهترین بازیکنان فیفای ایران یعنی نیما صادقی و مهران علیزاده را شکست دادند تا به عنوان شگفتی سازان این جام لقب بگیرند.

با دعوت عباس قانع گزارشگر سرشناس فوتبال کشورمان این دو بازیکن روی سن سالن شماره ۹ پردیس سینما ملت آمدند تا همه حاضران در سالن و البته دوستان‌شان را مهمان تماشای یک فینال جذاب و هیجان‌انگیزکنند. اما قبل از اینکه روی صندلی هایشان بنشینند و دسته‌ پلی استیشن۴ را در دست بگیرند به چند سال سوال عباس قانع درباره سابقه‌شان در بازی فیفا و پیش‌بینی‌شان از نتیجه این بازی پاسخ دادند. لابه‌لای این سوال و جواب‌ها بودکه معلوم شد علیرضا دوستی و سیدمحمدمحراب جعفری روزگاری هم مدرسه‌ای بوده‌اند و حالا بچه محل. و اینکه علیرضا از دو سال پیش فیفابازی کردن را شروع کرده و سیدمحمد محراب هم کمی بعد از آن و با تشویق‌های علیرضا به جمع فیفابازهای ایران پیوسته است و اصلا فکرش را هم نمی‌کردند که در فینال مسابقات جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران روبه‌روی هم قرار بگیرند تا تکلیف قهرمان این جام مشخص شود.

دو بازیکن که روی صندلی‌هایشان نشستند، عباس قانع هم جایی میان جمعیت برای خود پیدا کرد و روی یکی از صندلی های سینما نشست تا بازی را گزارش کند. هر دو بازیکن تیم لیورپول را انتخاب کردند و خیلی نگذشت که سیدمحمد محراب جعفری با گل اول در دقیقه ۱۸ بازی پیش افتاد و قانع با فریادهای شادی پس از گل تماشاگران را مهمان یک گزارش هیجانی و پور شور کرد. جعفری گل دوم را هم در همان نیمه دوم زد تا شاید کمی خیال خودش و طرفدارانش را راحت کند. اما این پایان کار نبود و علیرضا دوستی یکی از دو گل خورده را جبران کرد تا به قول قانع نفس به نفس سیدمحمدمحراب بازی کند. نیمه اول با همین نتیجه ۲ بر ۱ به نفع سیدمحمدمحراب پایان گرفت.

نیمه دوم، نیمه‌ای سرنوشت ساز برای علیرضا جعفری شدآنجا که با گل «سادیو مانه» و در یک بازگشت رویایی در دقیقه ۵۶ کار را به تساوی کشاند و با گلش تماشاگران در سالن را از روی صندلی‌هایشان بلندکرد و عباس قانع که به سبک گزارشگران عربی شادی پس از گل را نشان داد.

بازی به دقیقه ۷۴ که می‌رسد قانع می‌گوید هر اشتباهی در این دقایق مرگبار است و چند دقیقه بعد کسی که فرصت زدن گل سوم را به رقیب داد، سیدمحمدمحراب جعفری بودکه در یک اشتباه فضا را برای زدن گل به علیرضا دوستی داد. گلی که در نهایت تکلیف قهرمان را مشخص کرد و بازی با همان نتیجه ۳-۲ به نفع علیرضا دوستی پایان یافت تا او اولین موفقیت و قهرمانی رسمی‌اش در مسابقات فیفا را در میان خوشحالی و هیجان دوستان و مربی‌اش و البته فریادهای شادی خودش جشن بگیرد. و شادی‌اش آنجا کامل شد که مدال به رنگ طلا روی گردنش نشست و جام قهرمانی در میان تشویق‌های تماشاگران روی دست‌هایش بالا رفت و جایزه ۳۵ میلیونی نصیبش شد. سیدمحمدمحراب جعفری جایزه ۲۵ میلیون تومانی را از آن خود کرد و مهران علیزاده هم که با نیما صادقی به بازی‌رده‌بندی راه یافته بود به‌دلیل حاضر نشدن صادقی برای شرکت در بازی نیمه‌نهایی به عنوان نفر سوم این رقابت‌های معرفی شد و جایزه ۱۵ میلیون تومانی را به‌دست آورد.

شگفتی‌سازی ایرانی‌ها در مسابقات بخش بین‌الملل فیفا

برگزیدگان ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران معرفی شدند

ششمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران یک بخش ویژه دیگر هم داشت که برای اولین بار در سابقه برگزاری این رویداد، انجام شد و آن هم برگزاری مسابقات بخش بین‌الملل فیفا میان بهترین‌های ایران و دنیا از کشورهای سوئد، روسیه، ازبکستان و ترکیه بود. در این مسابقات که از ساعت ۱۱:۰۰ روز جمعه به‌صورت آنلاین و با گزارش داوود رفیعی انجام شد، رابرت فخرالدینف از روسیه نفر اول به‌عنوان نفر اول جایزه ۱۵۰۰ دلاری، اسماعیل جان یرینده از ترکیه به‌عنوان نفر دوم جایزه ۱۰۰۰ دلاری و پویان رحیمی از ایران به‌عنوان نفر سوم جایزه ۵۰۰ دلاری را از آن خود کرد. شگفتی‌ این بخش مسابقات را هم پویان رحیمی رقم زد که با شکست بوراس‌لجند ستاره مشهور سوئدی شگفتی‌ساز ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی شد.

رحیمی موفق شد ایوان لاپانیه‌ ملقب به بوراس‌لجند (Ivan "BorasLegend" Lapanje) بازیکن مشهور ۲۸ ساله سوئدی رشته فیفا و بازیکن شماره یک این کشور را در رقابتی نفس‌گیر ۳ بر ۲ شکست دهد.

لاپانیه‌ از مطرح‌ترین و پردرآمدترین چهره‌های فیفای جهان و صاحب عناوین متعدد از جمله قهرمانی مسابقات VGCS لاس وگاس در سال ۲۰۱۳ و مقام سوم مسابقات ESWC پاریس در سال ۲۰۱۴ است که پویان رحیمی با شکست او برگ درخشانی در کارنامه حرفه‌ای خود به یادگار گذاشت.

جوایز بازی‌های موبایلی نصیب چه کسانی شد؟

آیین اختتامیه و اهدای جوایز برندگان ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که با اجرای محمدجواد سلوکی و با حضور سیدصادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مصطفی احمدی مدیر آپارات گیم، هاشم میرزاخانی مدیر موسسه تصویر شهر و معاونان و مدیران بنیاد برگزار شد، فقط به بازی فیفا و فیفا بازها اختصاص نداشت. چرا که منتخبان سه بازی موبایلی دیگر حاضر در این رویداد یعنی کلش رویال، بزن بهادر و فوتبالیستارز هم معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

برای بازی فوتبالیستارز علی کرمی به‌عنوان نفر اول لوح تقدیر، مدال، جام قهرمانی و جایزه ۱۵ میلیون تومانی را دریافت کرد. شایان وحید قهرمان‌نیا جایزه ۱۰ میلیون تومانی نفر دوم و مهدی سراج نیز جایزه ۵ میلیون تومانی نفر سوم را دریافت کرد.

برای بازی بزن بهادر نیز یونس ناصحی نفر اول شد و لوح تقدیر، مدال، جام قهرمانی و جایزه ۲۰ میلیون تومانی خود را دریافت کرد. علی زرکش دوم شد و جایزه ۱۰ میلیون تومانی به او تعلق گرفت و محمد عزیزی نیز به‌عنوان نفر سوم بازی بزن بهادر جایزه ۵ میلیون تومانی را از آن خود کرد.

برای بازی کلش رویال هم علیرضا دریس جایزه ۲۰ میلیون تومانی نفر اول را به همراه لوح تقدیر، مدال و جام قهرمانی گرفت و آرش بهرام آبادیان جایزه۱۰ میلیون تومانی نفر دوم و محمدرضا زقر جایزه ۵ میلیون تومانی نفر سوم را کسب کردند.

کد خبر 5233003

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha