محمدابراهیم محمدی دبیرپنجاه ویکمین جشنواره بین المللی فیلم رشد شد

معاون وزیر آموزش و پرورش در ابلاغی محمد ابراهیم محمدی را به عنوان دبیر پنجاه ویکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در بخشی از این ابلاغ بیان کرده است: «شکی نیست که جشنواره بین المللی فیلم رشد به عنوان دیرپاترین جشنواره فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی، یک رویداد غرورانگیز بین المللی در نظام تعلیم تربیت جمهوری اسلامی ایران است که می تواند با آموزش، حفظ و انتقال دانش از طریق فیلم در بهبود فرایند یاددهی-یادگیری و تکمیل بسته های آموزشی مدارس، نقشی تأثیر گذار و مهم در روند اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش داشته باشد. شناسایی، جذب و معرفی جدیدترین تولیدات علمی، آموزشی و تربیتی در قالب رسانه‌ای قدرتمند به نام فیلم، از جمله مأموریت های مهم این جشنواره برای ایجاد تنوع در محیط یادگیری، تسهیل و تعمیق محتوا و ملموس نمودن مفاهیم انتزاعی است که با استمرار آن، پیوسته راه را برای تربیت نسلی خداجوی، خلاق، حقیقت طلب و سربلند هموار می سازد.»

رییس پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد در این ابلاغ هفت انتظار را به محمد ابراهیم محمدی مدیرکل انتشارات و فناوری آموزشی به عنوان دبیر جشنواره بین المللی فیلم خاطر نشان کرده که به شرح زیراست:

۱- تلاش شود آثار راه یافته به جشنواره پنجاه و یکم ضمن همسویی با برنامه درسی ملی، بسته های تربیت و یادگیری و بیش از پیش در راستای تسهیل گری آموزشی و خدمت به معلمان و دانش آموزان باشد.

۲- ضروری است گزارشی از ارتباط فیلم های پذیرفته شده در این دوره از جشنواره با محتوای آموزشی تدوین و ارائه گردد تا با افزودن به فهرست پایانی کتاب ها و بارگذاری در شبکه ملی رشد، در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار گیرد.

۳- جامعه هدف این جشنواره، معلمان و یا افرادی باشند که هم فضا و هم نیازهای لازم را با توجه به اقتضای زمانه، می شناسند.

۴- همیاری و مشارکت های سایر دستگاه های دولتی و خصوصی باید در مسیر خدمت به کلاس و برنامه درسی باشد.

۵- بدیهی است که با توجه به تجربیات ارزشمند جنابعالی، جشنواره پنجاه و یکم می بایست از ظرفیت بخش‌های هم افزای رسانه‌ای و آموزشی بهره گرفته و پیوست رسانه‌ای قوی و چشمگیری داشته باشد.

۶- بهره وری و استفاده از تجربیات آموزشی، اجرایی و هنری همکاران سازمان و سایر بخش های وزارت متبوع بخصوص معاونت محترم پرورشی و فرهنگی با توجه به تعهد و تخصصی که در این زمینه دارند؛ در اولویت می باشد.

۷- با توجه به شرایط کرونایی و شیوع ویروس کووید ۱۹ در جهان، اجرای تمام پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی، به منظور حفظ و صیانت از سلامتی دست اندرکاران و مجریان درون سازمانی و برون سازمانی، از آغاز تا پایان این رویداد، مورد تأکید می باشد.

این جشنواره در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. گاه شمار و فراخوان جشنواره در اخبار آتی منتشر می شود.

کد خبر 5234505

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =