ایران باید با نگاه جهش کشور اداره شود

کرج - نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: با یک نگاه درست می‌توان ایران را با نگاه جهش کشور اداره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی بعد از ظهر دوشنبه در گفتگوی تلویزیونی با مردم البرز اظهار کرد: ما امروز در آستانه یک انتخاب قرار داریم تا برای چهار سال آینده کشور تصمیم بگیریم.

وی ادامه داد: این چهار سال برای کشور می‌تواند به صورت روزمره اداره و تنها یک یا چند مشکل حل شود اما با یک نگاه دیگر می‌توان ایران را با نگاه جهش کشور اداره کرد که این نگاه متنی بر احصای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشور است.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه در این نگاه هر فرصتی که در کشور وجود داشته باشد غنیمت شمرده می‌شود، تصریح کرد: استان البرز توانمندی‌ها و فرصت‌های زیادی دارد که نباید نادیده گرفته شود.

وی بیان کرد: مردم استان البرز اگر در استان شما فرصت‌های بسیار زیادی وجود دارد، اگر فرصت بالای کشاورزی، صنعتی، گردشگری از مزیت‌های البرز است، باید این استان را نه برای چهار سال آینده بلکه برای جهش اداره کرد.

کشور بدون جهش استان‌ها جهش پیدا نمی‌کند

جلیلی با بیان اینکه اگر صحبت از جهش کشور می‌شود باید بدانیم که این امر بدون جهش استان‌های محقق نمی‌شود، خاطرنشان کرد: باید برای هر روستا برنامه‌ریزی کنیم تا روستاها تبدیل به سلول‌های جهش شوند و تمام توانمندی‌های هر شهر را احصا و از آن بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی گفت: استان البرز توانمندی‌های صنعتی در اشتهارد و توانمندی‌های کشاورزی و دامپروری در طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ و توانمندی‌های گردشگری در بیلقان دارد که اگر از این فرصت‌های به درستی استفاده شود می‌توان آن منطقه را ارتقا داد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر البرز یک فرصت همجواری با پایتخت و استان‌های شمالی را دارد این فرصت باید برای مردم استان منفعت داشته باشد نه اینکه ایجاد مشکل کند.

وی با بیان اینکه نباید مشکلات سایر استان‌ها به البرز سرریز شود، تصریح کرد: مردم البرز در حال حاضر به جای منفعت از همجواری استانشان متضرر شده‌اند و رفع این امر نیاز به برنامه دارد.

جلیلی خطاب به مردم استان البرز بیان کرد: اگر می‌خواهیم کشور جهش پیدا کند باید استان البرز نیز با یک جهش مواجه شود، این اقدام نیازمند کمک شماست و بدون کمک شما قطعاً این امر محقق نخواهد شد.

دولت سایه یعنی سایه مردم بر دولت

وی تصریح کرد: در هشت سال گذشته اگر صحبت از دولت سایه کردیم یعنی اینکه دولت سایه به معنی سایه مردم بر دولت است و قبل از دولت مردم باید در شناسایی توانمندی‌های استان پیشگام شوند.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مردم باید در شناسایی ظرفیت‌های استان خود و مطالبه از دولت برای اینکه این ظرفیت‌ها به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار بگیرد، همت داشته باشند.

وی ادامه داد: این امر نیازمند برنامه است و در کنار آن باید اراده و باور برای جهش در چهار سال آینده باید وجود داشته باشد تا بتوانیم به خواسته اصلی خود یعنی پیشرفت کشور برسیم.

جلیلی با بیان اینکه اگر صحبت از جهش می‌کنیم نیازمند افراد بی‌ادعایی که شبانه‌روز برای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند اما اسمی از آنها در رسانه‌ها برده نمی‌شود، گفت: امروز نقش شما باید این باشد که چنین انسان‌هایی را بشناسید و بشناسانید، چراکه دولت آینده نیازمند چنین افرادی است که به دور از کارهای نمایشی به دنبال کار واقعی باشند.

کد خبر 5234784

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =