انتخابات نبض حیات جامعه است

قزوین_ جمعی از دانش آموزان رأی اولی عنوان کردند: با توجه به موقعیت خاص و استراتژیک ایران در خاورمیانه باید گفت که انتخابات نبض حیات جامعه محسوب می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر طبق بیانات رهبر انقلاب اسلامی انتخابات نقطه عطفی است که می‌تواند سرنوشت چند سال آینده این نظام و انقلاب را تعیین کند و این روز مهم که لیله‌القدر انقلاب نامیده می‌شود دو نکته سرنوشت‌ساز بودن و بیدار و آگاه بودن را به تمام اقشار جامعه در طیف‌های مختلف عنوان می‌کند.

دانش‌آموزان و در رأس آن‌ها دانش‌آموزان رأی اولی افرادی هستند که امروز در آغاز این سرنوشت بزرگ نقش مهم و بسزایی دارند و آگاهی و تصمیم آن‌ها در این امر می‌تواند ابتدا در آینده خود آن‌ها و سپس در آینده مردم یک کشور تجلی پیدا کند.

متینه سادات سیاهپوش نوجوان رأی اولی، در میزگردی که به همین منظور در خبرگزاری مهر قزوین برگزار شد اظهار کرد: انتخابات مشارکت مردمی است و هر قشر و جامعه باید آماده حضور در این امر مهم باشد. از سوی دیگر دوام یک جامعه بسته به مشارکت حداکثری اقشار مختلف جامعه است چرا که یک رأی هم یک رأی محسوب می‌شود و می‌تواند سرنوشت کشور را در بین دو کاندید تعیین می‌کند.

حیات یک جامعه با مشارکت مردمی اثبات می‌شود

این دانش‌آموز رأی اولی با اشاره به اینکه حیات یک جامعه در مشارکت مردمی اثبات می‌شود اذعان کرد: هر شخص به‌اندازه خود در سرنوشت کشور مؤثر است. جامعه‌ای که مشارکت در آن جریان ندارد و مردم درروند انتخابات نقشی ندارند به‌مراتب یک جامعه مرده محسوب می‌شود و البته ممکن است این عدم مشارکت دلالت بر عدم آگاهی و سلطه دشمن داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه کشور ایران با جوامع مختلف بین‌المللی در ارتباط است و از سوی دیگر انقلاب اسلامی توانسته معادله شرق و غرب و تفکرات لیبرالیست و کمونیست را بهم بریزد و با ارائه این تفکر و دارا بودن موقعیت سوق‌الجیشی در جهان پیشگام باشد. اگر در انتخابات خوب ظاهر شود و مردم بتوانند برای تعیین سرنوشت کشور خود تصمیم بگیرند و حضور حداکثری داشته باشند به جهان نشان می‌دهند که این نظام کار خود را درست انجام داده و مسیر درستی را طی می‌کند و مردم مسئله موردپذیرش مردم است.

سیاهپوش تصریح کرد: اگر در انتخابات مشارکت و حضور حداکثری وجود نداشته باشد به جوامع بین‌المللی این‌طور القا می‌شود که این انقلاب نتوانسته کارکرد مطلوب داشته باشد و کارآمد نیست.

وی ابراز کرد: در هر سری یک فکر نهفته است و ما به‌عنوان دانش‌آموز چه دانش‌آموزان معمولی و چه دانش‌آموزان رأی اولی هرکدام دارای فکر و ایده خاصی هستیم که می‌توانیم با به‌کارگیری این ایده‌ها دیگران را برای شرکت در انتخابات مجاب کنیم. از سوی دیگر دانش‌آموزان از قدرت اغنایی بالایی برخوردار هستند پس می‌توانند به‌راحتی در انتخابات اثر گذار باشند و در جایگاه فعلی خود برای حفظ نظام و انقلاب گام بردارند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان قشر آینده‌ساز این جامعه هستند و اگر بخواهیم به آینده‌سازان از منظر بیانیه گام دوم انقلاب نگاه کنیم می‌بینیم که یکی از اصلی‌ترین عوامل تمدن سازی تکیه بر قشر آینده‌ساز است که می‌تواند با تکیه بر عملکرد و کارکرد صحیح آینده تمدن اسلامی را بسازند.

سیاهپوش تأکید کرد: ما به‌عنوان قشر دانش‌آموز اگر به نظام و انقلاب و در شرایط فعلی به انتخابات ایمان داشته باشیم می‌توانیم از ظرفیت‌های خود و همچنین از قدرت فن بیان و شرایط فعلی در بین خانواده و دوستان خود اثرگذار باشیم و با تبلیغات صحیح مردم را برای شرکت در انتخابات دعوت کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ما به این نظام و انقلاب اعتقاد داریم و این انتخابات را انتخاباتی خوب و سالم می‌دانیم سعی می‌کنم با شیوه‌های تبلیغی مؤثر به‌صورت حضوری و یا در شبکه‌های مجازی مفید باشیم و حداقل بتوانیم اطرافیان خود را به مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح ترغیب کنیم.

 انتخابات نبض حیات جامعه است

سیاهپوش عنوان کرد: در روزهای باقی مانده تا انتخابات طبیعتاً بیشتر صحبت‌های مردم مربوط به انتخابات است و من به‌نوبهٔ خود تلاش کردم تا در بین خانواده و یا دوستان کسانی را که تمایل به شرکت در انتخابات را نداشتند پای صندوق‌های رأی بکشانم و این نشان می‌دهد که ما به‌عنوان دانش‌آموز حتی اگر نتوانیم رأی بدهیم بازهم می‌توانیم برای جامعه اثرگذار باشیم.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت خاص و استراتژیک ایران در خاورمیانه باید گفت که انتخابات نبض حیات جامعه محسوب می‌شود. حضور و انتخاب مردم در پای صندوق‌های رأی برای دوستان و دشمنان کشور ایران بسیار حائز اهمیت است به‌گونه‌ای این انتخابات باعث می‌شود تا دوستان ما در کشورهای دیگر به این نتیجه برسند که باید پای این انقلاب بایستند چرا که مردم کشور ما پای انقلاب ایستاده‌اند و این نشان می‌دهد که انقلاب مسیر درستی را طی می‌کند.

کشور ایران می‌تواند بدون لیبرال، کمونیست و سکولار به حیات خود ادامه دهد

وی افزود: از طرف دیگر دشمنان ما با مشاهده حضور پرشور مردم و انتخاب اصلح به این نتیجه می‌رسند که کشور ایران می‌تواند بدون لیبرال، کمونیست و سکولار به حیات خود ادامه دهد و اقتصاد خوبی را تجربه کند و همچنان در جهان زبانزد سایر کشورها باشد.

این دانش‌آموز با اشاره به ویژگی‌های فرد اصلح تأکید کرد: در این برهه از زمان که مردم ایران روزهای سختی را پشت سر گذاشته و از شرایط موجود ناراحت هستند مردم باید فردی را انتخاب کنند که به شرایط آنان آگاه باشد و آن‌ها را درک کند.

وی افزود: فرد اصلح کسی است که با مردم همگام باشد و طعم تلخی‌ها را همانند مردم چشیده باشد و بتواند به‌صورت جهادی و عملیاتی در راستای حل مشکلات مردم گام بردارد و ریاست جمهوری را تنها در پشت میز نشستن خلاصه نکند.

سیاهپوش در پایان تصریح کرد: فرد اصلح باید یک فرد مؤمن انقلابی باشد تا بتواند برای اقتصاد جامع و مشکلات مردم بدون چشم‌داشتی کارکرد و فعالیت اثرگذار داشته باشد و به دنبال پر کردن جیب‌های خود نباشد.

جنگ روانی دشمن امروز به‌سوی انتخابات کشیده شده است

فاطمه شکوهی نیز در این میزگرد با اشاره به اهمیت انتخابات اظهار کرد: انتخابات یک تکلیف شرعی است و چه‌بسا یک مشارکت مردمی برای ساخت کشور است چرا که هر یک رأی تعیین‌کننده سرنوشت و مسبب ساخت یک کشور است و نباید با تصمیمات کورکورانه منجر به ایجاد مشکل در سرنوشت کشور شود.

این دانش‌آموز اذعان کرد: درحالی‌که امروز جنگ روانی دشمن سمت‌وسوی عدم مشارکت مردمی در انتخابات جهت پیدا کرده است رأی ندادن ما نشان می‌دهد که مردم همراه حکومت نیستند.

وی افزود: کشور ایران با توجه به موقعیت حساس خاورمیانه مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته و دشمن تمام حرکات ما را زیر نظر دارد بنابراین مشارکت ما در انتخابات به دشمن نشان می‌دهد مردم دوستدار نظام جمهوری اسلامی هستند.

شکوهی با اشاره به اینکه جوانان عناصر مؤثر در انتخابات هستند عنوان کرد: نوجوانان و جوانان با توجه به میزان اثرگذاری در جامعه و خانواده‌ها عناصر بسیار مهمی برای مشارکت حداکثری در انتخابات و جامعه هستند.

وی گفت: جوانان و هرچند نوجوانانی که به علت سن کم شرایط حضور در انتخابات را ندارند نیز می‌توانند در آگاهی بخشی جامعه بسیار اثر گزار باشند و با تبلیغات بجا و مؤثر خود دیگران را به رأی دادن مجاب کنند.

 انتخابات نبض حیات جامعه است

جوانان با انتخاب فرد اصلح در راستای تمدن اسلامی گام برمی‌دارند

این دانش‌آموز با اشاره به نقش جوانان انقلابی در بیانیه گام دوم عنوان کرد: انتخابات یک امر تمدن ساز است و طبق بیانیه گام دوم انقلابی جوانان افراد مؤثر و تمدن ساز انقلاب هستند پس می‌توان گفت نوجوانان و جوانان با انتخاب فرد اصلح در راستا تمدن اسلامی و بیانات رهبر انقلاب گام برمی‌دارند.

وی ضمن اشاره به تبلیغات انتخاباتی عنوان کرد: دانش‌آموزان از طریق رسانه‌های مجازی که امروز در اختیار بیشتر اقشار جامعه به‌ویژه دانش‌آموزان قرار دارد می‌توانند در راستا آگاه‌سازی و مشارکت حداکثری گام بردارند و با تبلیغات درست دیگران را به رأی دادن مجاب کنند.

شکوهی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات از عدم گفت‌وگو صحیح و اشتراک‌گذاری مطالب با یکدیگر برطرف می‌شود تشریح کرد: گفت‌وگو کردن و صحبت با افراد از دیگر راه‌های تبلیغات است و گفت‌وگو سالم و منطقی می‌تواند بسیاری از شبهات را برطرف کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در شرایطی که کشور در موقعیت بحرانی، حساس و سرنوشت‌ساز خو قرار دارد حضور حداکثری مردم در انتخابات می‌تواند خاری به چشم دشمن باشد و مردم با اطاعت از امر ولی درخصوص انتخابات باید مشت محکمی به دهان دشمنان بزنند.

شکوهی در پایان ابراز کرد: انتخاب فرد اصلح نیز همانند مشارکت حداکثری برای جامعه حائز اهمیت است و مردم باید برای انتخاب فرد شایسته، انقلابی بودن، پایبند بودن به آرمان‌های شهدا و امام، صداقت، عدالت و انقلابی بودن واقعی را ملاک انتخاب خود قرار دهند و برای انتخاب فرد اصلح به مناظره‌ها و برنامه‌ها گوش دهند و بعد از مشورت تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر دانش‌آموزان قشر آینده‌ساز و چه‌بسا تمدن ساز جامعه هستند که با وجود سن کم می‌توانند حماسه‌های بزرگی را خلق کنند که البته در این میان تاریخ ایران و هشت سال دفاع مقدس شاهد عینی حماسه‌هایی است که توسط قشر نوجوان و جوان بر نقطه عطف تاریخ نشسته و در تمام ادوار زبانزد عام و خاص شده است.

بررسی مسئله اثرگذاری قشر نوجوان و جوان در صفحه تاریخ امروز به‌ویژه در مسئله انتخابات رکن مهمی است که این روزها در عرصه انتخابات و ستادها چشم هر بیننده را به خود جلب می‌کند.

از سوی دیگر دانش‌آموز انقلابی اگرچه شاید نتواند با انگشت رنگین در سرنوشت کشور دست داشته باشد اما می‌تواند با تفکر رنگین در راستای تعیین سرنوشت کشور در روز ۲۸ خرداد یا به تعبیر دیگر در لیله‌القدر انقلاب همچون جوان نارنجک به کمر بسته خالق حماسه‌های بزرگ باشد.

کد خبر 5235572

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =