انتخابات خرداد ۱۴۰۰ انقلاب اسلامی را بار دیگر واکسینه کرد

علی‌محمد نائینی می‌گوید انتخابات خرداد ۱۴۰۰، انقلاب اسلامی را یک‌بار دیگر واکسینه کرد. رأی در شرایط جنگ نرم معنای متفاوت و ارزش راهبردی دارد و یک تودهنی محکم به جبهه لیبرالی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و مشاور فرمانده کل سپاه در جلسه شورای راهبردی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به برگزاری سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات ۲۸ خرداد، پدیده‌ای منحصربه‌فرد، بی‌نظیر و به تعبیر مقام معظم رهبری حماسه‌ای شورانگیز بود. پدیده محوری این انتخابات، مشارکت برای مقابله با جبهه ضد مشارکت بود. مقابله با جبهه‌ای کاملاً سازمان‌یافته که از حدود یک سال قبل عملیات هدفمند و از پیش طراحی‌شده خودش را با هدف مشروعیت زدایی از نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز کرده بود.

این محقق و پژوهشگر جنگ نرم ادامه داد: کاهش مشارکت مردم، امنیتی کردن فضای کشور و مقابله با انتخابات آگاهانه مردم، سه هدف اساسی در این انتخابات توسط جبهه ضدانقلاب و معارض نظام بود. هدف دشمن این بود که انتخابات را به ضد خودش تبدیل کند و با انتخابات موجودیت نظام و امنیت کشور را هدف قرار دهد.

وی ضمن بیان اینکه جریان غرب‌گرای داخلی و جبهه معارض خارجی این هدف را توأمان دنبال می‌کردند و هر کار ممکنی که برای ایجاد ناامیدی، ترس و نفرت لازم می‌دانستند، انجام دادند، گفت: آنها همه ظرفیت‌ها و داشته‌های خود را فعال کردند تا انتخابات ۲۸ خرداد را دچار مشکل سازند. بنابراین حماسه شورانگیز ملت ایران، شکست استراتژی تحریم انتخابات بود.

حضور مردم با بصیرت به‌دوراز هیاهو، هیجان سیاسی و تأثیرپذیری از عملیات فریب از پدیده‌های انتخابات بود

نائینی حضور مردم با بصیرت و هوشمند ایران به‌دوراز هیاهو، هیجان سیاسی، توهین، تخریب، تأثیرپذیری از عملیات فریب و جنگ شناختی و روانی و انتخاب آگاهانه‌شان را پدیده دیگر این انتخابات برشمرد و گفت: این هم یکی دیگر از نشانه‌های بلوغ سیاسی ملت ایران بود که در طراز انقلاب اسلامی انتخاب کردند. مردم شجاعانه آمدند، افتخار آفریدند، آگاهانه انتخاب کردند و انتخاب آنها تحت تأثیر شیطان‌هایی که در بهره‌گیری از مهارت‌های عملیات روانی و تبلیغات پروپاگاندایی، افکار عمومی را فریب می‌دهند، قرار نگرفت.

وی اضافه کرد: پدیده دیگر انتخابات که از آن غفلت می‌شود برگزاری انتخابات در فضایی کاملاً امن با وجود تهدیدات امنیتی فراگیر بود. به‌رغم برنامه‌ریزی‌های جریان ضدانقلاب و جبهه معارض انقلاب در تولید اعتراض و خشونت میدانی و امنیتی کردن فضای کشور قبل و بعد از انتخابات، هوشمندی سربازان گمنام نظام و مشارکت حماسی شورانگیز و معنی‌دار، همه محاسبات آن‌ها را در هم‌ریخت و شکست سنگینی را با پیام ثبات سیاسی به آنها تحمیل کرد.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به تصویر کشیدن چهره‌ای ناراحت، ناامید و خواهان رأی ندادن به‌عنوان مقاومت در برابر نظام از مردم ایران خط کلی جبهه ضد مشارکت بود، بیان کرد: آنها ساعت‌ها با تکنیک‌های عملیات روانی، پیام‌های رسانه‌ای در رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی تولید کردند تا این تصویر را انتقال دهند که مردم نمی‌آیند یا انتخابات در پیش رو، انتخابات حداقلی است و این نشانه یک بحران اجتماعی و سیاسی جدی در جمهوری اسلامی است. حماسه شورانگیز و بزرگ مشارکت مردم، تمام محاسبات آنها را در هم ریخت، به‌گونه‌ای که صحنه‌ها و مناظر چشم‌نواز اجتماعات روز رأی‌گیری در سراسر کشور همه رسانه‌های جبهه ضد مشارکت را غافلگیر کرد.

وی تأکید کرد: مهم این است در شرایطی که همه عوامل کاهنده مشارکت و بازدارنده وجود دارد و حتی برای اولین بار رأی‌دهنده را تحقیر و او را کتک می‌زنند، بازهم ملت ایران با عزم و امید و باور به آینده، حضور حماسی و شورانگیز دارند.

نائینی از جبهه تولید مشارکت و جبهه بازسازی اعتماد و امید به‌عنوان پیش‌قراولان در مبارزه با جبهه ضد مشارکت معارض انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: جبهه تولید مشارکت و جبهه بازسازی اعتماد و امید کار بسیار سنگین، گسترده و سختی را در پیش داشت. این بخش از انتخابات هم که در واقع ترسیم مجاهدت جبهه تولید مشارکت است یک کار حماسی، تاریخی و یک تجربه بسیار موفق است که توسط جوانان پرشور و هوشمند، متدین و انقلابی در فضاهای حقیقی و مجازی به‌صورت جبهه‌ای منسجم با تولید و انتشار پیام و محصول انجام شد. در حقیقت می‌توان گفت جریان متدین، انقلابی و حزب‌اللهی در این انتخابات فضای مجازی را به لحاظ تولید پیام، کاملاً در تسخیر خود داشت.

نقش مراجع معظم تقلید و فعالان رسانه‌ای، تحلیلگران سیاسی و رسانه ملی در ایجاد انگیزه و تقویت عزم ملی ستودنی است

وی همچنین بر نقش مؤثر و ستودنی مراجع معظم تقلید و فعالان رسانه‌ای، نویسندگان و تحلیلگران سیاسی و رسانه ملی در ایجاد انگیزه و تقویت عزم ملی تأکید کرد و ادامه داد: به‌طورقطع نقش همیشگی مقام معظم رهبری در شکل‌گیری این عزم ملی و تقویت اعتماد، امید و انتخاب آگاهانه، بی‌بدیل و منحصربه‌فرد است. رهبر بزرگواری که باور بسیار منحصربه‌فرد و عمیقی به جمهوریت نظام و سرمایه مردمی کشور دارند.

این محقق و پژوهشگر جنگ نرم ادامه داد: بنابراین مشارکت در ۲۸ خرداد در اوج شکل‌گیری کار جبهه‌ای عدم مشارکت معنی و ارزش متفاوتی دارد و یک تودهنی محکمی به تحریم انتخابات بود. پیام این مشارکت این بود که یک‌بار دیگر، ملت ایران، توانست همه محاسبات دشمن را در هم ریزد. رأی دادن در یک انتخابات کاملاً رقابتی و سالم و بدون هیچ‌گونه چالش امنیتی دستاورد بسیار با اهمیتی است.

وی با ذکر این نکته که هرگونه تحلیل در مورد میزان مشارکت مردم بدون توجه به مؤلفه‌های چهارگانه در پیام مقام معظم رهبری قطعاً تحلیل ناکافی و غیردقیقی خواهد بود، گفت: مردم در شرایطی رأی دادند که مشکلات اقتصادی جدی بود، عملکرد دولت مستقر، دل‌بستگی‌ها و امیدهای بخش زیادی از جامعه را به ناامیدی تبدیل کرده بود. و متأسفانه در برخی از مردم این عملکرد ضعیف موجب روی‌گردانی از انتخابات شده بود. تا حدودی باید گفت متأسفانه سرمایه‌های اجتماعی و پشتوانه مردمی نظام تضعیف‌شده بود.

نائینی از رشد سیاسی مردم با وجود همه عوامل کاهنده مشارکت خبر داد و بیان کرد: مردم در سراسر کشور به‌طور متوسط دو ساعت در اجرای انتخابات، با اختلال در شعبات رأی‌گیری مواجه شدند. ترس از تهدید بیماری کرونا در اجتماعات رأی‌گیری مسئله‌ای بود که در همه نظرسنجی‌ها تا حدودی پیش‌بینی‌شده بود و از همه مهم‌تر شکل‌گیری عملیات روانی بسیار پردامنه و با هدف شکل دادن به یک جبهه ضد مشارکت با کمپین‌های مجازی، پدیده منحصربه‌فرد این انتخابات بود. به همین جهت این میزان رأی، ارزش مضاعف دارد و رأی در فضای جنگ تمام‌عیار نرم، همراه با رشد سیاسی بود.

مشارکت واقعی بیش از مشارکت اعلام‌شده در نظرسنجی‌ها بود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع کرونا و تأثیر آن در میزان مشارکت مردم بیان کرد: همه کشورها در شرایط شیوع کرونا، نگران حضور مردم در انتخابات بوده‌اند و به همین جهت تمهیداتی ازجمله تأخیر در زمان انتخابات، افزایش تعداد روزهای رأی‌گیری و یا افزایش ظرفیت رأی‌گیری پستی و الکترونیکی داشته‌اند. انتخابات در ۲۸ خرداد، بدون تأخیر و با همان سازوکارهای قبلی انجام شد. ازاین‌جهت با محاسبه مؤلفه کرونا بر اساس یافته‌های برخی از نظرسنجی‌ها، مشارکت واقعی را باید بیش از مشارکت اعلام‌شده در نظر گرفت.

مشاور فرمانده کل سپاه با اظهار به اینکه انتخابات خرداد ۱۴۰۰، انقلاب اسلامی را یک‌بار دیگر واکسینه کرد، افزود: رأی در شرایط جنگ نرم معنای متفاوت و ارزش راهبردی دارد و یک تودهنی محکم به جبهه ضد مشارکت و تفکر لیبرالی در اداره کشور بود. در حقیقت این رأی، دفاع کامل از هویت دینی، انقلابی و ملی بود. در شرایطی که همه عوامل کاهنده و بازدارنده رأی وجود داشت، ارزش این رأی متفاوت و خلق یک حماسه شورانگیز در قلب میدان نبرد سیاسی بود.

وی در خاتمه با تأکید بر اینکه این پیروزی حماسی شروع یک کار بزرگ است، گفت: همچنان که شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی فرمودند چهل‌سالگی انقلاب، بلوغ انقلاب و شروع یک دوره جدید است. در این دوره جدید با باور به اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت حل همه مسائل را دارد، باید برای بازسازی اعتماد و امید در مردم، دولت منتخب مردمی را کمک کنیم.

کد خبر 5242483

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =