ایران از ثبات، امنیت و آرامش در افغانستان حمایت می‌کند

رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران امنیت جمعی با حضور کشورهای منطقه را از اولویت‌های مهم در روابط دو کشور ایران و هند دانست و گفت: ایران از ثبات، امنیت و آرامش در افغانستان حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران در دیدار «سوبرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند، گفت: ثبات و پایداری روابط فیمابین، به ویژه در زمینه اقتصادی در گرو تنظیم روابط، صرفاً با معیار منافع تهران-دهلی‌نو است.

رئیس‌جمهور منتخب تصریح کرد: امنیت جمعی با حضور کشورهای منطقه، از جمله ایران و هند به عنوان دو بازیگر مهم منطقه‌ای و نیز تعاملات گسترده اقتصادی از اولویت‌های مهم در روابط دو کشور است.

رئیسی همچنین تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از ثبات، امنیت و آرامش در افغانستان حمایت می‌کند.

وی اظهار داشت: امروز به اعتراف خود آمریکایی‌ها، سیاست فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است و جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه خواهد داد.

همچنین «سوبرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند نیز در این دیدار پس از تسلیم پیام کتبی «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند، از رئیسی برای به حضور پذیرفتن وی سپاسگزاری کرد.

جایشانکار گفت: برای ایران و هند به عنوان دو شریک منطقه‌ای بسیار نزدیک، حیاتی است که در زمینه مقابله با چالش‌های مختلف با هم همکاری کنند.

وزیر خارجه هند با اشاره به اینکه در شرایط کنونی وضعیت افغانستان بسیار جدی است، تصریح کرد: همسایگان افغانستان برای حل مشکلات این کشور باید با هم همکاری کنند.

وی با اعلام دعوت رسمی نخست‌وزیر هند از رئیسی برای سفر به این کشور به عنوان رئیس‌جمهور جدید ایران، اظهار داشت: آقای نخست‌وزیر در پیام خود ابراز اطمینان کرده‌اند که روابط قدرتمندانه ایران و هند با مدیریت شما به رشد و گسترش خود ادامه خواهد داد.

کد خبر 5253118

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =