نصراصفهانی:مسابقات ماده ٢۵ متر تپانچه خارج از استاندارد برگزار شد

سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران گفت با وجودی که ژاپنی‌ها امکانات برگزاری مسابقات ماده ٢۵ متر در فضای استاندارد را داشتند اما رقابت‌ها در سالن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، محسن نصراصفهانی پس از پایان رقابت هانیه رستمیان در بخش سرعت ماده ٢۵ متر تپانچه گفت: مسابقات در تمام ماده‌ها خوب برگزار شد اما متاسفانه رقابت ٢۵ متر بانوان را در سالن فینال برگزار کردند. این در شرایطی است که در تمام دنیا رقابت‌های این ماده در فضای باز برگزار می‌شود و در واقع تیرانداز در شرایطی که تمرین کرده، مسابقه می‌دهد.

وی ادامه داد: درست است که همه ورزشکاران در شرایط یکسانی مسابقه دادند اما برگزاری مسابقات به این شکل خارج از استاندارد در دنیا بود.

سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با بیان اینکه مربیان سایر کشورها نیز به این موضوع اعتراض داشتند، تصریح کرد: به دلیل برگزاری مسابقات ۵٠ متر مجبور شدند رقابت‌های ماده ٢۵ متر را در سالن برگزار کنند. ژاپنی‌ها باید برنامه ریزی بهتری انجام می‌دادند و امکانات این کار را هم داشتند.

نصراصفهانی گفت: یک مسابقه نهایتا باید در دو راند برگزار شود اما این مسابقه در ۴ راند برگزار شد. شرایط زمانی و آب و هوایی برای ورزشکاران یکسان نبود.

نصراصفهانی در پاسخ به این سوال با وجود تمام این مسائل از عملکرد هانیه رستمیان رضایت دارد، اظهار داشت: او عملکرد بسیار خوبی در المپیک ٢٠٢٠ داشت. در ایران با محدودیت فشنگ روبه‌رو بودیم. رئیس فدراسیون تمام تلاشش را کرد تا قبل از المپیک فشنگ مناسب در اختیار ما قرار دهد. اردوهای زیادی هم داشتیم اما مشکل فشنگ همچنان پابرجا ماند. امیدوارم در آینده این مشکل حل شود.

وی درباره اینکه رستمیان در مسابقات گذشته عملکرد بهتری داشت، خاطرنشان کرد: او در این مسابقه شروع خوبی داشت اما شرایط سخت بود و فشار مسابقه باعث شد تمرکزش را از دست بدهد.

نصراصفهانی افزود: فضای مسابقات المپیک روی همه ورزشکاران تاثیر می‌گذارد. حتی جواد فروغی هم که طلا گرفت تحت فشار مسابقات بود اما یک ورزشکار خیلی سریع خودش را ریکاوری می‌کند و ورزشکاری دیگر نیاز به زمان دارد.

سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با ابراز رضایت از عملکرد این تیم گفت: بی‌سابقه‌ترین عملکرد تیم تپانچه در المپیک ٢٠٢٠ رقم خورد. هم فروغی و هم رستمیان در اوج آمادگی گام به المپیک گذاشتند و من از آنها راضی هستم. حق‌ تیم ما کسب دو مدال بود، با این وجود من از عملکرد تیم راضی هستم.

کد خبر 5268667

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =