اهمیت بیان و ابلاغ حقیقت در جریان مباهله

شهرپیر- امام جمعه شهرپیر گفت: ابلاغ و بیان حقیقت در جریان مباهله امری ضروری است که انتشار آن بر اهمیت این موضوع تاکید دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالله مومنی تبار در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه بخش ایزدخواست شهرستان زرین دشت با تاکید بر اهمیت روز مباهله اظهار کرد: مباهله روزی است که پیامبر مکرم اسلام، عزیزترین عناصر انسانی خود را به صحنه می‌آورد.

وی افزود: نکته مهم در باب مباهله تاکید بر آیه شریفه «و انفسنا و انفسکم» و «و نساءنا و نساءکم» در آن است که پیامبر اکرم (ص) عزیزترین انسان‌ها را انتخاب می‌کند و به صحنه می‌آورد برای بگو مگویی که در آن باید تمایز بین حق و باطل و شاخص روشنگر در معرض دید همه قرار بگیرد.

خطیب نماز جمعه شهرپیر مرکز بخش ایزدخواست شهرستان زرین دشت با بیان اینکه هیچ سابقه نداشته است که در راه تبلیغ دین و بیان حقیقت، پیغمبر دست عزیزان خود، فرزندان خود و دختر خود و امیرالمؤمنین را بگیرد و به میدان بیاورد، تاکید کرد: استثنائی بودن روز مباهله در حقیقت نشان دهنده این است که بیان حقیقت، ابلاغ حقیقت، چقدر مهم است؛ زیرا در مباهله هر کس که بر حق باشد بماند، هر کدام بر خلاف حق بود با عذاب الهی ریشه کن شود.

عاشورا؛ جلوه مباهله عملی

مومنی تبار، عاشورا را جلوه‌ای از مباهله عملی دانست و گفت: مباهله در محرّم نیز با ورود خانواده امام حسین (ع) در وسط میدان به صورت عملی اتفاق افتاده است.

امام جمعه شهرپیر اضافه کرد: امام حسین (ع) هم برای بیان حقیقت، روشنگری در طول تاریخ، عزیزترین عزیزان خود به وسط میدان آورد و خوب هم می‌دانست که حادثه چگونه تمام خواهد شد.

مومنی تبار ادامه داد: حضور امام حسین و منصوبینش در جریان عاشورا بمنظور تبلیغ دین به معنای حقیقی کلمه و رساندن پیام عاشورا و روشن کردن فضای حقیقی اسلام بود.

مباهله؛ نیاز امروز ما

خطیب نماز دشمن شکن جمعه شهرپیر شهرستان زرین دشت با اذعان بر اینکه مباهله نیاز ضروری امروز جامعه است، بیان کرد: مباهله در حقیقت اقتدار ایمانی و تکیه بر حقانیت خودمان است که باید در مسیر آن حرکت کنیم.

امام جمعه شهرپیر متذکر شد: چون در راه حق داریم حرکت می‌کنیم، باید در مقابل دشمنی استکبار با تکیه بر سلاح ایمان راه حق و باطل را از یکدیگر تشخیص دهیم.

کد خبر 5268881

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =