اعتماد میان ایران و چین در «سند جامع راهبردی» جلوه‌گر شد

وزیر امور خارجه گفت: اعتماد روز افزون میان دو کشور در برنامه مشارکت جامع راهبردی به خوبی جلوه گر شد و امضا این برنامه، مهر تاییدی بر نگاه بلند مدت ایران و چین به روابط دوجانبه زد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیام خود به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط ایران و چین، به «وانگ ایی» عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین این مناسبت را به وی، دولت و ملت متمدن چین تبریک گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در پیام خود اضافه کرد: بسیار خرسندم که در پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین؛ شاهد اندوخته ای از دستاوردهای پرثمری هستیم که بستری سترگ برای تعمیق همکاریهای دو کشور در سطوح دوجانبه، منطقه ای و بین المللی فراهم آورده است.

وی ادامه داد: اعتماد روز افزون میان دو کشور در مشارکت جامع راهبردی به خوبی جلوه گر شده است. امضا برنامه جامع راهبردی، مهر تاییدی بر نگاه بلند مدت ایران و چین به روابط دوجانبه و عزم جدی رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق همه جانبه عرصه های همکاری زده است.

ظریف در این پیام همچنین تاکید کرد: معتقدم در ششمین دهه روابط، وزارتخانه های امور خارجه دو کشور می توانند ضمن تقویت سازوکارهای مشورتی موجود با هدف ارتقای روابط، رایزنی نزدیک و همه جانبه پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی را در راستای تقویت صلح و ثبات جهانی در دستور کار قرار دهند.

«وانگ‌ایی» وزیر امور خارجه چین نیز در پیام خودخطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تبریک مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی، تصریح کرد: روابط چین و ایران در پنجاه سال گذشته و بعد از برقراری آن از تداوم ،پیشرفت و توسعه برخوردار بوده است.

وزیر امور خارجه چین افزود: دو کشور ضمن تعمیق مستمر اعتماد سیاسی و پربار کردن همکاری در زمینه های مختلف ، در امور بین المللی و منطقه ای همکاری و هماهنگی تنگاتنگی داشته اند و در جریان مقابله با کرونا با حفظ وحدت و انسجام به یاری یکدیگر پرداختند و در این راستا دوستی بین دو ملت تعمیق گردیده است.

وانگ‌ایی در پیام خود خاطر نشان ساخت: آمادگی دارم با تشریک مساعی با شما، و به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی ، دستاورهای جدیدی را برای مشارکت راهبردی جامع چین و ایران به ارمغان بیاوریم.

کد خبر 5284262

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =