«اسماعیلی» سابقه‌ای در ارشاد ندارد/هنرمندان علیه او «گارد» گرفتند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی ارشاد، سابقه کاری در این وزارتخانه ندارد و مجامع صنفی فرهنگ و هنر هم علیه وی «گارد» گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه نوبت عصر مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه ۲ شهریور و در جریان بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم، علی یزدیخواه نماینده تهران در مخالفت با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طبق قانون بخشی از بودجه هر دستگاه تابع قانون محاسبات عمومی است که رئیس دستگاه دستور هزینه می دهد. بخشی از بودجه هم خارج از شمول است که رئیس دستگاه مستقیما در مورد آن تصمیم می گیرد

وی افزود: تمام سابقه اجرایی اسماعیلی معاونت سیاسی امنیتی استانداری اصفهان است. این استانداری، مبلغی بودجه خارج از شمول داشته اما در زمان مدیریت اسماعیلی، انضباط مالی در اختصاص بودجه خارج از شمول مشاهده نشده است. لذا یکی از مدیرانی که بیشترین اعمال ماده ۹۱ را داشته، وی بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ۸۵ درصد بودجه وزارت فرهنگ، خارج از شمول است و ترتیب قانونی برای تخصیص آن وجود ندارد. لذا به تشخیص رئیس دستگاه، با یک یادداشت می تواند این بودجه را به هر فرد یا دستگاهی که خواست، اختصاص دهد.

یزدیخواه اظهار داشت: در مدت کوتاه در یک استانداری اصفهان، پرونده های زیادی در مورد عدم انضابط مالی علیه اسماعیلی ایجاد شده است که اکثر پرونده ها مختوم شده و یکی دو پرونده در شعبه کارکنان دولت مطرح است که به هر حال نشان دهنده عدم انضباط مالی است.

وی گفت: اسماعیلی با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگ و ارشاد چگونه می خواهد برخورد کند. پرونده ای هم برای وی تشکیل نمی‌شود چون ۸۵ درصد بودجه، خارج از شمول است. اگر اسماعیلی در آن مقطع عملکرد درخشانی داشت الان نگران نبودیم اما سوال اینجاست که چگونه می توان بر بودجه خارج از شمول وزارت ارشاد نظارت داشت؟

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اسماعیلی در وزارت ارشاد سابقه کاری ندارد. هنوز وارد این وزارتخانه نشده، مجامع صنفی فرهنگ و هنر علیه وی موضع گیری کرده اند و گارد گرفته اند. اهالی سینما و هنر همه ضد انقلاب نیستند اما همگی با حضور اسماعیلی در وزارت ارشاد مخالف هستند.

کد خبر 5288377

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =