راه‌اندازی ۶ مرکز واکسیناسیون تجمیعی توسط سپاه صاحب الزمان (عج)

اصفهان - سخنگوی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: ۶ مرکز واکسیناسیون تجمیعی کرونا با همت قرارگاه شهید سلیمانی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان راه‌اندازی شد.

سرهنگ علی قمیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات جهادی قرارگاه شهید سلیمانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان از ابتدای فعالیت تاکنون اظهار داشت: از جمله اقدامانت این نهاد در حوزه سلامت، کمک به کادر درمان، تقویت روحیه کادر درمان از جمله بزرگداشت روز پرستار، رزمایش کریم آل طه، اعزام نیروی انسانی تخصصی و غیر تخصصی پرستار و پزشک برای بیمارستان‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه کمک به راه اندازی نقاهتگاه‌ها برای بیماران رو به بهبودی کرونا نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است، ابراز داشت: راه‌اندازی مرکز پاسخگویی سامانه ۳۱۱۳ و تیم مراقبتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

سخنگوی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه در عرصه بهداشت، غربالگری تلفنی و ثبت در سامانه سیب برای ۷۷ درصد از جمعیت استان اصفهان اجرایی شده است، ادامه داد: غربالگری خانه به خانه و ثبت در سامانه شهید سلیمانی نیز برای ۷۵ درصد جمعیت استان اصفهان انجام شده است.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ۳۱۸ تیم رهگیری در بحث نظارتی، نظارت بر ۷۰ هزار اماکن اداری و اصناف، سه هزار داروخانه و مراکز تولید اقلام بهداشتی و نظارت و کنترل روزانه ۸۰ هزار نفر تردد در ورودی‌های استان اصفهان را در دستور کار داشته است.

سرهنگ قمیان راه‌اندازی ۶ مرکز مستقل واکسیناسیون کرونا را نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط قرارگاه شهید سلیمانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان اعلام کرد و ادامه داد: این مراکز در دانشگاه خوراسگان، حسینیه فاطمه الزهرا نجف آباد، مصلی رهنان، ورزشگاه بحر العلوم شاهین شهر، دانشگاه فرهنگ وهنر ملک شهر و فرهنگسرای ایثار وشهادت بهارستان است.

وی گفت: در پنج مرکز تجمیعی واکسیناسیون نیز فعالیت مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهائ و سپاه صاحب الزمان (عج) انجام شده است.

برگزاری ۱۴ هزار روضه خانگی

سخنگوی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه در حوزه معنویت نیز اجرای ۱۴ هزار روضه خانگی، تغسیل و تکفین متوفیان، چاپ ۳۰ هزار تراکت و بروشور ادعیه در دستور کار قرار داشته است، تصریح کرد: همچنین برپایی ایستگاه در بیمارستان‌ها تحت سه عنوان نیایش در بیمارستانها، ندای انتظار و نوا و نما نیز در این ایام انجام شده است.

وی گفت: سرکشی از خانواده‌های داغدار کرونایی و تشییع و برگزاری یادواره شهدای سلامت از دیگر اقدامات در حوزه معنویت بوده است.

سرهنگ قمیان با اشاره به اقدامات حمایتی قرارگاه شهید سلیمانی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در زمان شیوع کرونا تصریح کرد: در این بازه زمانی ایجاد ۵۰۰ کارگاه تولید گان و ماسک و ۱۸۰ ایستگاه سلامت در سطح محلات راه‌اندازی شده است.

توزیع یک میلیون بسته معیشتی و آزادی ۲۸۸ زندانی

وی با بیان اینکه در بخش کمک‌های مومنانه نیز توزیع یک میلیون بسته معیشتی توسط قرارگاه شهید سلیمانی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان انجام شده است، ادامه داد: ۳۱۲ هزار بسته آموزشی، توزیع ۱۱۰ هزار بسته بهداشتی، ایجاد دو هزار نفر اشتغال، اعطای سه هزار و ۹۷۷ فقره وام، آزادسازی ۲۸۸ نفر از زندانیان، اطعام علوی به میزان دومیلیون پرس غذا، اهدای دو هزار و ۹۲۵ سری جهیزیه، اهدای خون به میزان پنج هزار و ۵۰۰ واحد، اجرای ۳۰۰ میز خدمت، تعمیر ۳۴۵ منزل محرومان، تهیه و اهدای ۶ هزار و ۶۰۰ واحد تبلت و تهیه و توزیع ۵۰ هزار دست لوازم التحریر از دیگر کمک‌های صورت گرفته در این ایام بوده است.

سخنگوی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در ارتباطات با تولیدات رسانه‌ای این قرار گاه در دو سال گذشته نیز گفت: تولید ۴۵ موشن گرافی، ۱۸ فیلم مستند، ۵۰ نماهنگ و ۵۶۰ کلیپ مرتبط با کرونا نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

کد خبر 5289851

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha