«#یافتن_لایلا» چاپ شد/ قصه دختر بدسرپرست آمریکایی

رمان «#یافتن_لایلا» نوشته مگ اِلیسن با ترجمه هادی امینی توسط انتشارات چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رمان «#یافتن_لایلا» نوشته مگ اِلیسن به‌تازگی با ترجمه هادی امینی توسط انتشارات چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شده است.

مگ الیسن نویسنده آمریکایی این‌کتاب متولد ۱۹۸۲ است و ۵ کتاب در کارنامه دارد که «#یافتن_لایلا» سال ۲۰۲۰ منتشر شده است. داستان این‌رمان درباره دختر بدسرپرستی به‌نام لایلاست که همراه با مادر و برادر خود در یک‌خانه نیمه‌مخروبه زندگی می‌کند. مادر لایلا معتاد است و گاهی می‌شود تا مدت‌ها به خانه سر نمی‌زند. در چنین‌وضعیتی لایلا تلاش می‌کند به اوضاع زندگی سروسامان بدهد با این‌وجود از بیرون خانه، معلوم است او و برادرش وضعیت عادی ندارند.

لایلا دوستی نزدیک به‌نام کریستی دارد که مادرش بت برای کمک به لایلا، سعی می‌کند به این‌دختر نزدیک شود. در نتیجه وضعیت غیرعادی زندگی او را متوجه می‌شود و همین‌آگاهی باعث شکل‌گیری اتفاقات بعدی این‌رمان می‌شود.

این‌رمان ۱۷ فصل دارد که به‌ترتیب عبارت‌اند از:

دوشنبه ۶:۴۵ صبح، سه‌شنبه ۱۱:۳۶ صبح، چهارشنبه ۶:۳۰ صبح، پنج‌شنبه ۷:۳۰ صبح، جمعه ۶:۰۰ صبح، شنبه ۸:۳۰ صبح، یکشنبه ۹:۳۰ صبح، دوشنبه ۱:۱۵ بعدازظهر، سه‌شنبه ۶:۳۰ صبح، چهارشنبه ۱۱:۳۰ صبح، جمعه ۸:۰۰ صبح، صبح شنبه، صبح یکشنبه، طلوع دوشنبه، دوشنبه شب، سه‌شنبه شب شام، تمام‌شدنی در کار نیست.

در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم:

شماره پیام‌گیر صوتی دفترش را گرفتم و به دو شکایت درباره صندوق‌های پستی شکسته و یکی که دنبال آپارتمان بود، گوش دادم. بعد تماس‌های خدمات محافظت از کودکان شروع شد.

«خانم تامپسن، من آن کاکس هستم از خدمات حفاظت از کودکان. لطفا با من تماس بگیرین...» یک شماره‌تلفن هم گفت و تمام شد.

«خانم تامپسن، من جولیس اوَنز از خدمات محافظت از کودکان هستم. اومده‌م مدرسه متوسطه بروکهرست و می‌خوام با دخترتون ... آم... لایلا صحبت کنم. بهم گفتن امروز سر کلاس‌ها حضور نداشته. دوست دارم با هر دوی شما صحبت کنم. لطفا با این شماره با من تماس بگیرین...»

در این فکر بودم که او در مدرسه با چه کسی صحبت کرده بود. رالی؟ یا آن پیرزن دفتردار که همیشه وقتی غیبت می‌کنم، سرم داد می‌کشد؟

«خانم بیلی ... ببخشید، خانم تامپسن، من مونا مونرو هستم از دبستان مکسفیلد. الان دوتا کارمند از دادگاه که سعی داشتن با شما تماس بگیرن، پرونده پسرتون، اندرو، رو از این مدرسه گرفتن. لطفا به من بزنگ بزنن...»

این‌کتاب با ۱۹۹ صفحه، شمارگان ۷۰۰ نسخه و قیمت ۵۱ هزار تومان منتشر شده است.

کد خبر 5293916

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha