بازنگری ساختار ادارات مشاوره دانشگاه ها/ راه‌اندازی مشاوره آنلاین

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت گفت: ساختار ادارات مشاوره و سلامت روان در دانشگاه های علوم پزشکی نیازمند بازنگری کامل است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست «کارشناسان اداره کل دانشجویی» با دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به منظور تبادل نظرات و بیان نکات و تجربیات در سالن شهید احمد رضا احدی برگزار شد.

دکتر فرهاد طارمیان رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت در این جلسه گفت: ساختار ادارات مشاوره و سلامت روان در دانشگاه های علوم پزشکی نیازمند بازنگری کامل است و متناسب با نیازهای هر دانشگاه نیست. در برخی دانشگاه‌های بزرگ تعداد کارشناسان جذب شده مناسب نیست و برعکس در برخی ادارات و مراکز کوچک، امکان جذب افراد بیشتری وجود دارد.

طارمیان اظهار داشت: بحث حق‌الزحمه پرسنل و کارشناسان حوزه مشاوره و سلامت روان نیز امر بسیار مهمی است. روسای ادارات ما هنوز سختی کار ندارند و این برای کارشناسان نیز صادق است. این در حالی است که همچنان ساختار یکپارچه و نظام یکسانی برای پرداخت نداریم و در دانشگاه‌ها به صورت سلیقه‌ای دنبال می‌شود.

وی با بیان این‌که قرارداد کاری و استخدامی کارشناسان و روسا نیز کماکان با مسئله روبه رو است، گفت: امیدوارم بتوانیم این امر را به سرانجام برسانیم.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت اضافه کرد: رابطه معاونت فرهنگی و دانشجویی با معاونت آموزشی وزارت بهداشت تاکنون خوب بوده اما باید پررنگ‌تر شود و در قالب یک تفاهم‌نامه این رابطه را برقرار کنیم.

وی افزود: اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت باید در کمیسیون موارد خاص دارای حق رای باشیم زیرا هر اندازه ما جایگاه محکم‌تری پیدا کنیم ادارات مشاوره و سلامت روان نیز در این وضعیت قرار خواهند گرفت.

طارمیان اظهار داشت: مشاوره آنلاین تا انتهای شهریورماه جاری راه خواهد افتاد که کار بزرگی است. سامانه غربالگری نیز کار خود را آغاز کرده است.

کد خبر 5294527

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =