پژوهش و تحقیق در حوزه دفاع مقدس یک ضرورت است

اراک- فرمانده سپاه روح الله گفت: پژوهش و تحقیق در حوزه دفاع مقدس و جبهه مقاومت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محسن کریمی ظهر چهارشنبه در نشست ستاد عالی تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس دستاوردهای بزرگی برای کشور اسلامی ایران داشت که در طول ۴ دهه اخیر همواره با به کار گرفتن مؤلفه سه‌گانه خداباوری و توکل الهی، توانمندسازی و خودباوری توانسته به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کند بنابراین بیش از همیشه به این فرهنگ ارزشمند نیاز داریم.

وی ادامه داد: گفتمان ارزشمند دفاع مقدس و گفتمان مقاومت به عنوان یک نظریه راهبردی و کلان جایگاه و اهمیت بالایی دارد که قطعاً در جهت تمدن‌سازی نوین اسلامی و الگوسازی به عنوان یک فرهنگ ارزشمند باید مورد توجه باشد بنابراین پژوهش یکی از مهمترین موارد مورد نیاز و مدنظر در حوزه دفاع مقدس است که نتیجه غایی و نهایی آن باید گفتمان‌سازی و جریان‌سازی باشد.

کریمی تصریح کرد: بی‌شک برای توسعه و پیشبرد کار علمی و پژوهشی در عرصه دفاع مقدس نیازمند استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی هستیم که این روند می‌تواند سبب ترویج گفتمان دفاع مقدس در مراکز علمی باشد چرا که مهمترین هدف از فعالیت‌های پژوهشی در حوزه دفاع مقدس روایت تبیینی و دقیقی از دوران هشت ساله دفاع مقدس بوده اگر این رویکرد در کنار ادبیات غنی ما گذاشته شود بی‌گمان بسیار ارزنده و کاربردی است و مورد استفاده نسل‌های آینده قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به ضرورت‌های پژوهشی بیان کرد: پژوهش و تحقیق در حوزه دفاع مقدس و جبهه مقاومت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری است و امروز باید به عنوان یک راهبرد به این مسئله نگاه کنیم و به دنبال محقق کردن آن باشیم.

وی بیان کرد: به برکت کنگره شهدای استان مرکزی در طی شش سال گذشته یکی از رویکردهای مهم در حوزه دفاع مقدس پژوهشی بوده و اقدامات بزرگی انجام شده که کافی نیست و باید برای تحقق بیانات مقام معظم رهبری تلاش بیشتری انجام داد.

کریمی در پایان بیان کرد: تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان یکی از دستاوردهای فعالیت پژوهشی در حوزه دفاع مقدس است و یکی دیگر از خروجی‌های پژوهش باید تربیت پژوهشگران و نخبگان جوان در این مسیر باشد تا بتوانند از گنج عظیم دفاع مقدس به خوبی بهره‌برداری کنند.

کد خبر 5294855

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =