عدم سکونت شهردار در محل خدمت به ضرر مردم است

قزوین -مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: شهرداری که تصدی شهرداری شهری را برعهده دارد، باید در آن محل سکونت داشته باشد تا بداند که مردم با چه شرایطی زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، مصطفی صالحی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر آوج ضمن تاکید بر ضرورت سکونت شهرداران استان در محل خدمت، اظهار کرد: براساس قوانین و مقررات شهردار و خانواده وی شامل همسر و فرزندان تحت تکفل وی باید از تاریخ اشتغال به کار تا زمانی که در این سمت انجام وظیفه می‌کنند در داخل محدوده آن شهر سکونت و اقامت داشته باشند.

وی در ادامه افزود: شهرداری که تصدی شهرداری شهری را برعهده دارد، باید در آن محل سکونت داشته باشد تا بداند که مردم با چه شرایطی زندگی می‌کنند، اوقات فراغتشان در آن شهر چگونه سپری می‌شود و فضای شهر به چه شکلی است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین با بیان اینکه سکونت در محل خدمت هم به نفع مردم و هم به نفع خانواده مدیران است عنوان کرد: حضور در کنار خانواده دلواپسی را کمتر می‌کند و شهرداران می‌توانند بهتر، مؤثرتر و با انگیزه تر به انجام وظایف خود بپردازند.

صالحی خاطرنشان کرد: مدیری که نمی‌تواند در محل خدمت خود سکونت داشته باشد، بهتر است این مسئولیت را نپذیرد و مسئولیتی به او واگذار نشود و قطع و یقین اگر شهردار در محل خدمت، سکونت و اقامت نداشته باشد بر اساس ضوابط و قوانین مربوطه با وی برخورد خواهد شد.

مدیرکل دفتر شهری در ادامه افزود: شهرستان آوج از جمله شهر آوج دارای ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی و گردشگری متنوعی برخوردار است که مدیران شهری باید به آن توجه نموده و نسبت به جذب سرمایه گذار برای تقویت اقتصاد شهری و شهروندان اقدام نمایند.

وی در پایان ضمن اشاره به پایان فرصت قانونی انتخاب شهردار تاکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهرها در اسرع وقت نسبت به انتخاب شهردار اقدام نمایند.

کد خبر 5304354

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =