مامورین منابع طبیعی ضابطین خاص دادگستری می شوند

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل ها گفت: مامورین منابع‌طبیعی بر اساس ماده ۵۴ قانون حفاظت و بهره‌برداری در ردیف ضابط خاص دادگستری محسوب می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مأمورین منابع‌طبیعی بر اساس ماده ۵۴ قانون حفاظت و بهره برداری در ردیف ضابط خاص دادگستری محسوب شده و هر گونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و منابع طبیعی اتفاق بیفتد می‌توانند با نظر دادستان آن را متوقف و نسبت به تشکیل پرونده و معرفی فرد خاطی اقدام کنند.

اصغر احمدی ادامه داد: مأمورین منابع‌طبیعی به عنوان ضابط دادگستری، برای دریافت کارت نخست باید آموزش‌های لازم را زیر نظر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فرا بگیرند و پس از گذراندن دوره آموزشی کد ویژه دریافت کنند.

وی افزود: صدور کارت برای مأمورین منابع‌طبیعی با امضای بالاترین مقام و مسئول در منابع‌طبیعی صادر شده و منقوش به آرم سازمان و شناسه قوه قضائیه است.

این مسئول حقوقی سازمان جنگل‌ها از ویژگی‌های یک ضابط منابع طبیعی در دادگستری را توانمندی در تنظیم گزارش موثق به دور از هرگونه اغراض شخصی و یا منفعت خصوصی برشمرد و افزود: برای کسانی که وثاقت آنها احراز و در دوره آموزشی نمره قبولی کسب کنند شناسه اختصاصی و سپس کارت ضابطین دادگستری صادر می‌شود.

کد خبر 5309198

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =