تحریم های یکجانبه، غیر انسانی و ناقض قوانین بین الملل است

وزیر خارجه سوریه در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با همتایان کوبایی و قزاقستانی خود دیدار و اعلام کرد که تحریم های یکجانبه، غیر انسانی و ناقض قوانین بین الملل است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با «برونو رودریگز» همتای کوبایی خود درباره راه های تحکیم روابط دوجانبه و هماهنگی مشترک درخصوص بندهای مندرج در دستور کار این دوره از نشست مجمع عمومی به گفتگو پرداخت.

طرفین نسبت به لزوم تحکیم هماهنگی میان سوریه و کوبا و دیگر کشورهای دوست در راستای مقابله با دخالت های خارجی در امور داخلی کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل اتفاق نظر داشتند.

این وزیران هر گونه تحریم و اقدامات محدود کننده یک جانبه و غیر انسانی از سوی برخی کشورها را محکوم کردند.

وزیران خارجه سوریه و کوبا با تاکید بر لزوم لغو فوری تحریم های یکجانبه به پیامدهای فاجعه بار آن برای مردم کشورهایی که هدف این اقدامات قرار گرفته اند (ازجمله مردم کوبا و سوریه) به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا اشاره کردند، افزون بر اینکه این اقدامات را نقض کننده قوانین بین الملل و منشور سازمان ملل خواندند.

فیصل المقداد همچنین با «مختار تلبردی» همتای قزاقستانی اش درباره افق های تحکیم روابط دیپلماتیک و میزان روابط تاریخی میان دو کشور گفتگو کرد.

وزیر خارجه سوریه ضمن ابراز قدردانی سوریه از قزاقستان بابت میزبانی نشست های «آستانه» بر اهمیت این نشست ها برای دستیابی به نتایجی ملموس به ویژه در زمینه حفظ وحدت و یکپارچگی سرزمین سوریه ومبارزه با تروریسم تاکید کرد.

کد خبر 5310901

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha