بهسازی جاده مرزی آذربایجان‌شرقی نیازمند۱۸۰میلیارد تومان اعتباراست

تبریز- معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تکمیل طرح بهسازی جاده مرزی استان در حدفاصل شهرستان‌های جلفا تا خداآفرین ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر صادق رستمی مهر افزود: طول جاده مرزی در حدفاصل جلفا - اصلاندوز ۲۸۵ کیلومتری بوده که ۱۹۵ کیلومتر آن در حدفاصل جلفا - خداآفرین در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی است.

وی اضافه کرد: در محدوده استان ما احداث سه تونل به طول سرجمع ۴۲۰ متر با پنج میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۳۸۸ شروع شده است که در زمان حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: طرح احداث تونل‌های جاده مرزی در حد فاصل شهرستان‌های جلفا - خداآفرین در سال‌های گذشته به علت نبود اعتبار ناتمام مانده که قرار است توسط اداره کل حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی تکمیل شود.

رستمی مهر گفت: برای تکمیل تونل‌های در حال احداث و بهسازی جاده مرزی جلفا - خداآفرین در حدفاصل کیلومتر ۲۲ تا ۳۲ بیش از ۹۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی افزود: بهسازی کل این جاده به طول ۱۹۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی نیز به ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی یادآوری کرد: تاکنون بیش از هشت میلیارد تومان برای احداث تونل‌ها و ۹ میلیارد تومان نیز برای بهسازی و اصلاح قوس‌های نوار مرزی در این جاده هزینه شده است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: ما در این محدوده سه دهنه تونل به طول‌های ۱۳۳ متر، ۲۲۴ متر و ۸۰ متر داریم که تونل ۲۲۴ متری تمام شده و در دست بهره برداری است.

کد خبر 5350656

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha