دولت آتی عراق توافقی خواهد بود

یک عضو ائتلاف «دولت قانون» عراق به رهبری «نوری المالکی» گفت: دولت آتی عراق توافقی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «شیخ محمد الصهیود» عضو ائتلاف دولت قانون عراق سخنانی را در خصوص ماهیت دولت آتی این کشور مطرح کرد. وی گفت: دولت آتی عراق توافقی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، این عضو ائتلاف دولت قانون تصریح کرد: ما معتقدیم که دولت آتی، دولتی توافقی و متشکل از همه فراکسیون‌های سیاسی است و پس از اعلام نتابج نهایی انتخابات و تصویب نهایی آن، تحرکات به سمت چنین توافقاتی آغاز خواهد شد.

روز گذشته کمیساریای عالی انتخابات عراق امروز پنجشنبه از پایان بازشماری دستی آرا انتخابات پارلمانی این کشور خبر داد. کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرده است که نتایج شمارش دستی آرا با نتایج شمارش الکترونیکی مطابقت دارد.

چندی پیش، «عماد جمیل محسن» عضو کمیساریای عالی انتخابات عراق سخنانی را در خصوص رسیدگی به شکایات واصله در زمینه نتایج نهایی این انتخابات، مطرح کرد. این عضو کمیساریای عالی انتخابات عراق در این خصوص گفت: شکایت‌های دریافت شده تأثیر زیادی بر نتایج انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق گذاشته است. نتایج نهایی دو روز پس از تصمیم گیری دستگاه قضائی درباره آخرین شکایت دریافت شده، اعلام می‌شود.

این شخصیت عراقی در ادامه اظهارات خود در این زمینه تصریح کرد: واقعیت این است که تغییرات زیادی در نتیجه انتخابات ایجاد شده است. تصمیم هیأت قضائی برای ابطال آرای برخی حوزه‌های انتخاباتی موجب شده است تا نتیجه در برخی مناطق تغییر کند.

«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق به احتمال تغییر در نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور واکنش نشان داد. وی گفت: کمیساریای عالی انتخابات برای تغییر نتایج انتخابات پارلمانی تحت فشار قرار دارد. رهبر جریان صدر گفت که ما نسبت به هرگونه تغییر در نتایج نهایی انتخابات هشدار می‌دهیم.

پس از آن، هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق از لغو نتایج ۱۸ درصد حوزه‌های انتخابات پارلمانی اخیر این کشور خبر داد و تأکید کرد: لغو این حجم از حوزه‌های انتخاباتی، تغییر فاحشی در نتایج انتخابات ایجاد می‌کند.

دفتر العامری با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: رئیس ائتلاف فتح در دفترش در بغداد با یک هیئت جبهه ترکمانی به ریاست «حسن توران» دیدار کرد. دو طرف در این دیدار تأکید کردند تناقض‌ها در اعلام نتایج و سو مدیریت کمیسیون عالی انتخابات در روند برگزاری آن، در ایجاد آشوب فراگیر در عرصه تحولات سیاسی کشور نقش بسزایی داشت.

کد خبر 5361075

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =