لزوم استقرار اجرای احکام کیفری در دادسرای مستقر در زندان اوین

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران استقرار اجرای احکام کیفری در دادسرای مستقر در زندان اوین، برای اجرای آرای قضائی صادره از سوی این مجتمع را ضروری و مؤثر در رسیدن به هدف دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست تخصصی بررسی چالش‌های مرتبط با دادرسی زندانیان به همت مجتمع قضائی شهید کچویی (ویژه زندانیان) با حضور یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، رستمی مدیرکل زندان‌های استان تهران و سایر مسئولان ذی‌ربط برگزار شد.

جعفری در این نشست ضمن قدردانی از همراهی اداره کل زندان‌های تهران در راه‌اندازی مجتمع قضائی شهید کچویی به بیان اهداف تأسیس این مجتمع پرداخت و تعیین تکلیف فوری پرونده زندانیان، دسترسی آسان زندانی به مرجع قضائی، پیشگیری از مشکلات اعزام زندانیان و صرفه جویی در هزینه‌ها را از جمله مهم‌ترین این اهداف خواند و گفت: توانسته‌ایم در این مدت کوتاه شش ماهه به نتایج مطلوبی دست یابیم.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران استقرار اجرای احکام کیفری در دادسرای مستقر در زندان اوین، برای اجرای آرای قضائی صادره از سوی این مجتمع را ضروری و مؤثر در رسیدن به هدف دانست.

وی در راستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان به برنامه‌های عملیاتی در دادگستری استان تهران اشاره کرد و از تلاش همکاران قضائی در رسیدگی به اهداف دستورالعمل تشکر کرد و گفت: راهکار اصلی و مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندان، ارتقای سلامت و امنیت در جامعه و کاهش ارتکاب به جرم است؛ اما دادگستری نیز می‌تواند با رویکرد اصلاح مجرمین و استفاده از تأسیسات جدید قانونی و مجازات‌های جایگزین در این امر مهم سهم قابل توجهی داشته باشد.

جعفری، استقرار نمایندگان سازمان زندان‌ها در مجتمع‌های کیفری تهران را به‌منظور تسهیل در روند رسیدگی به امور زندانیان، ضروری دانست.

در این نشست تخصصی مدعوین جلسه ضمن بررسی چالش‌ها و آسیب‌ها و شناسایی موانع به ارائه نظرات، پیشنهادات و راهکارهای علمی و عملی در راستای موضوع جلسه پرداختند و مصوب شد نتایج حاصله این نشست در راستای پیشبرد اهداف و رفع مشکلات برای رسیدن به نتیجه بهتر در جلسه آتی ارائه و پیگیری شود.

کد خبر 5363048

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =