حاشیه‌نشین‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: حاشیه‌نشین‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی رضایی اظهار داشت: در پروژه طرح تحول سلامت افرادی که به هر دلیلی فاقد پوشش بیمه‌ای بودند، تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتند، این مساله به صورت غیر فعال بود، اما تجربه ثابت کرده افرادی که در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، به رغم وجود تمام امکانات دولت؛ از بیمه برخوردار نیستند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: سازمان بیمه سلامت قرار است با تعامل، همکاری و کمک از سازمان‌های اجتماعی دیگر با حضور فعال در مناطق حاشیه نشین افراد را با داشتن کد هویت ملی تحت پوشش بیمه قرار دهد، البته این طرح با طرحی که اخیراً در بیمه سلامت همگانی اجرا می‌شود؛ همزمان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این افراد تحت پوشش یک پزشک مشخص به نام پزشک خانواده نیز قرارمی گیرند تاکید کرد: باید بتوان خدمات حداقلی را به این گروه ارائه داد، در این باره از تمام نهادهای اجتماعی مرتبط کمک می‌گیریم.

رضایی اظهار داشت: این طرح برای حاشیه‌نشینان کرمان به تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ نفر اجرا شده است، البته در تهران نیز در برخی محلات اجرا شده و ما در این زمینه نیازمند کمک سایر نهادهای اجتماعی هستیم.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، در خصوص برخی انتقادها نسبت به عدم پوشش کافی خدمات توسط بیمه سلامت در مراکز و مؤسسات درمانی گفت: بیمه سلامت بر اساس قوانین، تعرفه دولتی را تحت پوشش قرار می‌دهد، بنابراین ما به تفاوت تعرفه در بخش دولتی و خصوصی توسط بیمه شده ناگزیر توسط بیمار پرداخت می‌شود. البته برای اصلاح این مشکل پیشنهادهایی مطرح شده؛ مبنی بر اینکه اگر بر اساس نظام ارجاع تقاضا به بخش خصوصی انجام شود، بیمه سلامت آمادگی دارد که تعرفه در بخش خصوصی را پرداخت کند.

وی گفت: ضمن اینکه تعرفه باید در کشور یکسان باشد، یا سرانه بیمه پایه باید تغییر کند؛ به هر حال ایجاد تعادل بین منابع و مصارف در سازمان‌های بیمه‌گر ضروری است.

کد خبر 5364209

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =