چارت سازمانی جدید وزارت علوم/ مهمترین تغییرات احتمالی در معاونتها

سازمان امور اداری و استخدامی کشور در نامه‌ای ضمن موافقت با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری، نمودار چارت سازمانی جدید پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نمودار سازمانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری تغییر کرده است. راه اندازی معاونت فناوری و نوآوری وعده‌ای بود که محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در زمان رأی گیری برای تصدی پست وزارت علوم در برنامه‌های خود به مجلس ارائه داده بود و چندی پیش با موافقت سازمان اداری استخدامی و انتصاب معاون آن، رسماً در وزارت علوم راه اندازی شد.

وزارت علوم پیشنهاد نمودار سازمانی جدید را به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه کرد و این نمودار در آبان ماه به تصویب هر دو طرف رسید.

با توجه به این مسئله که وزارت خانه‌ها با محدودیت ایجاد معاونت مواجه هستند، برای موافقت با ایجاد معاونت فناوری بر اساس نمودار سازمانی جدید، معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم به «مرکز حقوقی و امور مجلس» تبدیل خواهد شد و اداره کل روابط عمومی تحت عنوان «دفتر وزارتی و روابط عمومی» به زیر مجموعه دفتر وزارتی منتقل خواهد شد، تغییراتی هم در بخش معاونت اداری ایجاد خواهد شد.

بر همین اساس، علاءالدین رفیع زاده معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی در نامه‌ای به خطیبی، معاون مالی اداری و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: «بازگشت به نامه شماره ۱۹۷۴۰۱ مورخ ۱۷ آبان ۱۴۰۰ موضوع پیشنهاد نمودار سازمانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در اجرای مواد ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری به پیوست نمودار سازمانی مصوب آن وزارتخانه که به تأیید این سازمان رسیده‌است، برای اجرا ابلاغ می‌شود.

بدیهی است که از تاریخ ابلاغ این نامه نمودار سازمان قبلی آن وزارت‌خانه فاقد اعتبار است خواهشمند است دستور فرمائید ضمن ثبت نمودار سازمانی مذکور در «سامانه ملی مدیریت ساختار دستگاه‌های اجرایی کشور» نسبت به تنظیم تشکیلات تفصیلی پیشنهادی آن وزارت‌خانه در قالب شرح وظایف واحدهای سازمانی و پست‌های سازمانی در اجرای ماده ۳۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و ضوابط مورد عمل تشکیلاتی در سقف پست‌های سازمانی مصوب اقدام و مراتب را تا حداکثر تا تاریخ ۱۵ دی ۱۴۰۰ برای بررسی بعدی به این سازمان ارسال کنید. شایان‌ذکر است بر اساس این نامه فوق سطح واحد سازمانی به‌عنوان «دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کارکنان» اداره در نظر گرفته‌شده است.»

تصویر نامه سازمان اداری استخدامی کشور به وزارت علوم

چارت سازمانی جدید وزارت علوم/ مهمترین تغییرات احتمالی در معاونتها

این تغییرات هنوز نهایی نشده است و پس از ارسال موارد خواسته شده سازمان اداری استخدامی از وزارت علوم و بررسی توسط این سازمان نهایی خواهد شد.

در حال حاضر به نظر می‌رسد آنچه قطعیت دارد، ایجاد «معاونت فناوری و نوآوری» در وزارت علوم است.

نمودار پیشنهادی سازمانی وزارت علوم به شرح زیر است:

کد خبر 5364220

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =