تشکیل «صندوق پیشرفت و عدالت» در لایحه بودجه ۱۴۰۱

سخنگوی دولت گفت: در راستای تقویت و توسعه نقش مردم در اقتصاد، صندوقی تحت عنوان «صندوق پیشرفت و عدالت» در لایحه بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در گفتگویی با بخش خبری ساعت ۱۴ سیما، در رابطه با جزئیات بودجه سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: جهت‌گیری بودجه ۱۴۰۱ جهت‌گیری به سمت تقویت و توسعه نقش و جایگاه مردم در حوزه اقتصاد است و محوریت چارچوب بودجه طراحی شده، مبتنی بر این نگاه است.

بهادری جهرمی با بیان اینکه در راستای تقویت و توسعه نقش مردم در اقتصاد، صندوقی تحت عنوان «صندوق پیشرفت و عدالت» در بودجه پیش‌بینی شده است، گفت: بر اساس این پیش‌بینی، قرار است تا از منابع این صندوق بتوان جهت جلب مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای انجام طرح‌های ملی و استانی استفاده کرد.

سخنگوی دولت افزود: در توزیع منابع بودجه سعی شده است که امسال به آمایش سرزمینی، هم در جهت عدالت در توزیع منابع استان‌های مختلف به ویژه استان‌های محروم و هم در جهت حمایت از طرح‌ها و موضوعات اولویت‌دار در استان‌ها، توجه شود تا مورد حمایت مالی دولت قرار گیرد.

بهادری جهرمی با تاکید بر اینکه اختیار در بودجه امسال به خود استان‌ها واگذار شده است، خاطرنشان کرد: خط قرمز بودجه داشتن کسری بودجه است اما هیچ اقدامی که منجر به کسری بودجه یا ایجاد تورم شود، در بودجه راه نیافته است.

وی ادامه داد: سعی شده است در بودجه ۱۴۰۱ از مابقی ابزارها که به هر نحوی منجر به افزایش نقدینگی و ایجاد تورم شود مانند تسهیلات تکلیفی رایج در بانک‌ها، ممانعت و جلوگیری به عمل آید.

سخنگوی دولت در تشریح هزینه‌های جاری دولت در بودجه ۱۴۰۱ گفت: هزینه‌های جاری دولت، صرف‌نظر از افزایش حقوق کارمندان، ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است تا تورم جدیدی در بازار ایجاد نشود.

کد خبر 5370886

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =