ضیافت تصویری سیما برای گرامیداشت روز پرستار

چندین اثر سینمایی و تلویزیونی همزمان با ولادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار از شبکه‌های مختلف تلویزیونی پیش روی مخاطبان قرار داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «ببخشید در خدمت نبودیم»، «پرستار»، «پرز، موش دندون بچه ها»، «شیدا»، «پسری به نام هلمز»، «ضد حریق»، «منفی ۱۶۸ درجه»، «فراسرعت»، «مسافر ناخوانده»، «بازیکن جاسوس»، «کتاب جنگل»، «ماشین ها ۲»، «آیاپان و کوشیام»، «جو کید»، «نود دقیقه زندگی»، «دو ماجرا برای یک ازدواج»، «جک غول کش»، «مهره سوخته»، «ادموند»، «دو پلیس زبل»، «چک»، «درهم و برهم»، «شیدا»، «زیبای بی نظیر»، «عروسی اجباری»، «پسر اژدها سوار»، «به من میگن هیچکس»، «نقشه فرار»، «افسانه شاهزاده کاگویا»، «دزد عروسک ها»، «رویای صعود»، «سرزمین افسانه ها»، «پرستار بچه ها»، «تفکر انتقادی»، «آخرین سامورایی»، «روزی که هوا ایستاد»، «مثل باران»، «خاطره بازی» و «دوباره زندگی» پنج‌شنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ آذر ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

*شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «ببخشید در خدمت نبودیم» به کارگردانی «کن لوچ»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۰۱:۳۰ بامداد از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کرس هیچن، دبی هنیوود، رایس استون و کیتی پراکتر؛ آمده است: در خانواده‌ای چهار نفره پدر و مادر به صورت تمام وقت به سختی کار می‌کنند تا بتوانند زندگی فرزندانشان را تأمین کنند. مادر، پرستار است و باید به طور مداوم تا دیر وقت به بیمارانش رسیدگی کند.

از طرفی پدر در شرکت حمل مرسولات کار می‌کند و بی آنکه لحظه‌ای استراحت داشته باشد باید مرسولات مشتریان را به موقع برساند تا شرکت نزد مشتریان، خوش خدمتی کند. از آنجا که پدر و مادر امکان تغییر شغل ندارند و از طرفی فرصت رسیدگی به فرزندانشان را ندارند؛ پسر نوجوانشان در مدرسه رفتارهای پرخاشگرانه نشان می‌دهد و...

فیلم تلویزیونی «پرستار» به کارگردانی «علیرضا سبزواری»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره پرستاری به نام زهره اعتماد است که درست در شب میهمانی با نامزدش و خانواده‌هایشان با خانمی در خیابان برخورد کرده و او را به بیمارستان می‌رساند.

آتنه فقیه نصیری، امین زندگانی و نیکو خردمند در فیلم سینمایی «پرستار» هنرنمایی کرده‌اند.

*شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «پرز، موش دندون بچه ها» به کارگردانی «آندراس جی اسچیر»، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۷:۴۵ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: پرز، موشی است که دندان افتادۀ بچه‌ها را به کارگاه موش‌ها برده و پس از تبدیل کردن دندان به مروارید، آنها را به یک سکۀ طلا به جواهرفروشی می‌فروشد و سکه را زیر بالش آن کودک می‌گذارد. این بار پرز، درگیر ماجراهای خانواده‌ای می‌شود که دندان پسر آنها نیز افتاده و در عین حال خودشان نیز مشغله‌های زیادی دارند.

فیلم سینمایی «شیدا» به کارگردانی «کمال تبریزی»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۰۰:۴۵ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره فرهاد است که در جنگ مجروح شده و موقتاً بینایی اش را از دست داده، به بیمارستانی صحرایی منتقل شده که در آن پرستاری به نام شیدا از مشاهده مقاومت فرهاد در تحمل درد شگفت زده می‌شود و به تدریج می فهمد که می‌تواند با تلاوت قرآن، التیام بخش او باشد.

لیلا حاتمی، پارسا پیروزفر و محمدرضا شریفی نیا در فیلم سینمایی «شیدا» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «پسری به نام هلمز» به کارگردانی «زسلات برناث»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی زِناسی کریستوف، اونگوار آدام و کوگلِر نیکولِت؛ درباره پسری است که به خاطر هوش و درایتش لقب شرلوک هولمز را به خود گرفته است، با کمک دوستش واتسون و آیرا از ماجرای عجیب ربوده شدن بچه‌ها سر در می‌آورد.

فیلم سینمایی «ضد حریق» به کارگردانی «الکس کندریچ»، شنبه ۲۰ آذر ماه ساعت ۰۰:۱۵ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم با بازی کرک کامروک، ارین بتیا و کن بی ول؛ درباره کیلب و کاترین زن و شوهری هستند که سال‌هاست با یکدیگر اختلاف دارند اما این اختلاف اخیراً بالا گرفته است. کیلب یک آتش‌نشان است و کار سختی را بر عهده دارد. او هر وقت که به خانه می‌آید انتظار دارد که کاترین همه کارها را انجام داده باشد.

*شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «منفی ۱۶۸ درجه» به کارگردانی حسن اسدی، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم روایتی از تلاش مهندسان ایرانی پس از تحریم اقتصادی کشور است. سالار مهندس و استاد دانشگاه برای تکمیل یک پروژه صنعتی و ملی (مخزن گاز دعوت می‌شود و برای ادامه کار پروژه نیاز به خرید نوعی فولاد خاص از یکی از کشورهای همسایه (ارمنستان) است. زمانی که سالار برای مذاکره به ارمنستان می‌رود مورد تعقیب جاسوسان قرار گرفته لپ تاپ او را به سرقت می‌برند و به او پیشنهاد همکاری می‌دهند.

امیر حسین مدرس، شهره لرستانی و قاسم زارع فیلم تلویزیونی «منفی ۱۶۸ درجه» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «فراسرعت» به کارگردانی «ایکیرو هاسومی»، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی ماساهیرو هیگاشیدی، مکنیو، آئویی موریکاوا، تاکومی کیتامورا، کیتا ماچیدا و کوتارو یوشیدا درباره دو برادر به نام آتسوهیرو هیاما و نااوزومی هیاما است که از دوران کودکی علاقه زیادی به رالی داشته‌اند

* شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی جدید «مسافر ناخوانده» به کارگردانی «جو پنا»، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آنا کندریک، دنیل دای کیم و شامیر اندرسون آمده است: سه فضا نورد که در حال رفتن به ماموریتی بلند مدت به مریخ هستند بعد از خروج از جو متوجه وجود یک فرد دیگر در داخل دریچه‌ای در سفینه می‌شوند که بیهوش است. آنها بعد از بهبودی نسبی در می‌یابند که او یکی از خدمه سکوی پرتاب است که در اثر یک تصادف داخل محفظه گیر کرده. همه چیز طبق روال خود در جریان است که یک قطعه مربوط به تولید اکسیژن خراب می‌شود و غیر قابل تعمیر است و اکسیژن باقی مانده کفاف ۴ نفر را نمی‌دهد.

فیلم سینمایی «بازیکن جاسوس» به کارگردانی «بن لوین»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

فیلم با بازی پل راد، جانکارلو جانینی و تام ویلکینسون؛ درباره مو برگ، بازیکن پیشین بیسبال آمریکایی است که در جنگ جهانی دوم به عنوان جاسوس استخدام می‌شود و قرار است تا جلوی ساخت بمب اتم از سوی رایش سوم را بگیرد.

*شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «کتاب جنگل» به کارگردانی «جان فاواریو»، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی بن کینگزلی، اسکارلت جوهانسون، نیل ستی و ادریس البا خواهیم دید: موگلی نوزادی است که در جنگل رها شده است. باگیرا، پلنگ سیاه او را پیدا کرده و به نزد خانوادۀ گرگ‌ها می‌برد.

فیلم سینمایی «ماشین ها ۲» به کارگردانی «جان لاستر و براد لوییس»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.

داستان از این قرار است که از آخرین باری که «لایتینگ مک کوئین» موفق شده بود خود را به عنوان سلطان جاده‌ها مطرح کند مدت‌های مدیدی می‌گذرد. او اکنون خوشحال از بی‌رقیب بودنش، قصد دارد تا مدتی را به استراحت و تعمیر فنی خود بپردازد؛ اما رقیب قدیمی و کهنه‌کار ایتالیایی او به نام «فرانچسکو برنولی» پیشنهاد شرکت در یک گراند پریکس جهانی را به «لایتینگ» می‌دهد و اعلام هم می‌کند که خودش، قهرمان بی‌رقیب این مسابقات خواهد بود.

فیلم سینمایی جدید «آیاپان و کوشیام» به کارگردانی «ساشی»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی پریثویراج سوکوماران، بی جو منون و رانجیت خواهیم دید: کوشی یک مرد جوان معتاد به الکل است که در ماشینش چند بطری مشروب دارد که توسط ماموران پلیس کشف می‌شود. در ایستگاه پلیس آیاپان مسئول این پرونده است. کوشی با صحنه سازی آیاپان را در کارش شریک نشان می‌دهد که باعث می‌شود آیاپان اخراج شود و این آغاز دشمنی کوشی و آیاپان می‌شود که هر دو نفر با لجبازی به این دشمنی دامن می‌زنند.

*شبکه نمایش

فیلم سینمایی «جو کید» به کارگردانی «جان استرجس»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کلینت ایستوود و رابرت دووال خواهید دید: است. عده‌ای مکزیکی در اعتراض به دزدی قانونی زمین‌های خود توسط تاجران به دادگاه شهر مرزی سینولا حمله می‌کنند. جو کید نمی‌گذارد قاضی را بربایند، ولی از دستگیری رهبر مکزیکی‌ها، لوییس چاما هم سر باز می‌زند.

فیلم سینمایی «نود دقیقه زندگی» به کارگردانی «فیل آلدن رابینسون»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی رابین ویلیامز، میلا کونیس، پیتر دینکلیج و ملیسا لئو خواهید دید: دکتر به یک مرد خسیس می‌گوید که از زندگی اش تنها ۹۰ دقیقه باقی مانده است و او با عجله در کمترین زمان ممکن با همسر، برادر و دوستانش آشتی می‌کند و...

فیلم سینمایی «دو ماجرا برای یک ازدواج» به کارگردانی «شهرام شاه حسینی»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم روایت زوج جوانی است که از مرحله آشنایی تا مرحله خواستگاری و عروسی گرفتار رسوم دست و پا گیری می‌شوند که سعی دارند این موانع را برطرف کرده تا به هم برسند...

عطا عمرانی، خاطره حاتمی، ناهید مسلمی، سحر درویش زاده، رامین نعمتی و شیداخلیق در فیلم تلویزیونی «دو ماجرا برای یک ازدواج» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «جک غول کش» به کارگردانی «برایان سینگر»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی نیکولاس هولت، النور تاملینسون، استنلی توچی، یوان مک‌گرگور و بیل نای خواهیم دید: پندراگون، رئیس دیوها، از تبعید بازمی گردد و برای تصاحب اریکه سلطنت، غولی خلق می‌کند تا دختر سلطان، شاهزاده خانم الین را برباید. اما دهقان زاده‌ای به نام جک، غول را می‌کشد و شاهزاده خانم را نجات می‌دهد که...

فیلم سینمایی «مهره سوخته» به کارگردانی «کانر الین»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی ماریو اسپیتیا، ولن کین و مارچلا مار خواهیم دید: رایلی کانرز از کارمندان باسابقه سازمان سیا است. او که متوجه کارهای کثیف سازمان و شنود تلفن‌ها و کارگذاشتن دوربین در منازل تعدادی از شهروندان می‌شود، دست به افشاگری زده و با ضبط ویدئویی همه چیز را اعتراف می‌کند و سازمان سیا را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار می‌دهد.

فیلم سینمایی «ادموند» به کارگردانی «الکسی میشالیک»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی توماس سولیورس، الکسی میشالیک و اولیور گوآرمت آمده است: ادموند روستاند نویسنده نمایش نامه‌های نه چندان موفق، هنوز به سن ۳۰ سالگی نرسیده اما همسر و دو فرزند دارد که باید از پس هزینه‌های آنها بر بیاید او چاره‌ای ندارد هر طور شده یک نمایش نامه پرفروش بنویسد.

فیلم سینمایی «دو پلیس زبل» به کارگردانی «انزو باربونی»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی باد اسپنسر و ترنس هیل آمده است: ۲۰ میلیون دلار از بانک دترویت دزدیده می‌شود. یکی از سارقان دستگیر می‌شود. یکی از آنها کشته می‌شود و دیگری ناپدید می‌شود و پول‌ها پیدا نمی‌شود.

فیلم سینمایی «چک» به کارگردانی «کاظم راست گفتار»، پنج شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: چهار مرد غریبه، سوار یک تاکسی هستند که راننده آن زنی جوان است. در بین راه ناگهان یک موتورسوار قصد سرقت کیف پیرمردی را دارد که یکی از مسافرین تاکسی است. بقیه مسافران و همچنین خانم راننده مانع این کار می‌شوند. پیرمرد با رسیدن به مقصد، برای تشکر از این ۴ نفر، یک برگه چک به مبلغ ۴۰ میلیون تومان به آنها هدیه می‌دهد و از آنها می‌خواهد با رفتن به بانک و نقد کردن آن، مبلغ را بین خودشان تقسیم کنند. اما این تازه آغاز یک ماجراست

فرهاد آئیش، همایون ارشادی، شاهرخ استخری، مژگان بیات، حسن شکوهی و نفیسه روشن در فیلم سینمایی «چک» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «درهم و برهم» به کارگردانی «هریشخان موکرجی»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی امول پالکار، بیندیا گوسامی و دیوین وارمی آمده است: شخصی که با راهنمایی‌های عموی خود توانست در یک شرکت معتبر شروع به کار کند با یک دروغ رئیس خود را گمراه می‌کند و حال برای از بین بردن آن دروغ مجبور می‌شود دروغ‌های دیگری هم بگوید که کار بیشتر خراب‌تر می‌شود و...

فیلم سینمایی «شیدا» به کارگردانی «کمال تبریزی»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره فرهاد است که در جنگ مجروح شده و موقتاً بینایی اش را از دست داده، به بیمارستانی صحرایی منتقل شده که در آن پرستاری به نام شیدا از مشاهده مقاومت فرهاد در تحمل درد شگفت زده می‌شود و به تدریج می فهمد که می‌تواند با تلاوت قرآن، التیام بخش او باشد.

لیلا حاتمی، پارسا پیروزفر و محمدرضا شریفی نیا در فیلم سینمایی «شیدا» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «زیبای بی نظیر» به کارگردانی «سیمون ابود»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جسیکا براون فیندلی و جرمی اروین آمده است: بلا دختر جوانی است که در کتابخانه کار می‌کند و از گل و گیاه می ترسد و آرزویش این است که نویسنده کتاب کودکان شود. در همسایگی او پیرمرد بد اخلاقی است که به دلیل اینکه بلا به باغچه خانه‌اش رسیدگی نمی‌کند از او بسیار عصبانی است. اما صاحبخانه به بلا یک ماه زمان می‌دهد تا باغچه را مرتب کند.

فیلم سینمایی «عروسی اجباری» به کارگردانی «ایری یوراج»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی جردن سندو، نیرمال ریشی، پریتی ساپرو والیا و کرامجیت آنمول؛ درباره ناوی پسرکی جوان است که خانواده اش می‌خواهند که او سریع‌تر ازدواج کند، اما این موضوع سخت‌تر از آن چیزی است که آنها فکر می‌کنند. مادربزرگش از یک سو می‌خواهد او با دختری به انتخاب خود ازدواج کند و از سوی دیگر، مادر ناوی مشتاق است که دختر دیگری را برای او انتخاب کند. اما...

فیلم سینمایی «پسر اژدها سوار» به کارگردانی «استفان فنگ‌میر»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی اد اسپیلرز، جرمی آیرونز، سیه‌نا گیلری، گرت هدلند، جایمن هانسو، رابرت کارلایل، جاس استون؛ دربارۀ اراگون، پسری روستایی بوده که تخم اژدها پیدا می‌کند. چند وقت بعد که اژدها به دنیا آمده و بزرگ می‌شود، اراگون صاحب اژدها است و تبدیل به یک اژدها سوار شده و مأموریت پیدا می‌کند با حاکم ظالم بجنگد...

فیلم سینمایی «به من میگن هیچکس» به کارگردانی «تونینو والری»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی ترنس هیل، هنری فوندا، سرجو لئونه و ژان مارتن خواهیم دید: جیک بیرگارد مردی میانسال است که زمانی معروف ترین هفتیرکش غرب بوده، حالا تصمیم دارد برای استراحت به اروپا برود. اما یک هفتیرکش جوان و بی کله معروف به هیچکس به دنبال جیک است تا قبل از بازنشسته شدن، او را در رویارویی با یک گروه خلافکار ۱۵۰ نفره که به دسته وحشی‌ها شهرت دارند، یاری کند.

فیلم سینمایی «نقشه فرار» به کارگردانی «مایکل هوفسترم»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی سیلوستر استالونه، آرنولد شوارتزنگر و فیفتی سنت آمده است: وقتی که یک متخصص پیدا کردن رخنه‌های امنیتی در زندان‌ها متوجه می‌شود که در آخرین ماموریتش در مخوف‌ترین زندان دنیا، واقعاً زندانی شده، تصمیم به فرار از آنجا با تکیه بر توانایی‌هایش می‌شود و...

*شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «افسانه شاهزاده کاگویا» به کارگردانی «ایسائو تاکاهاتا»، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: روزی پیرمردی بامبوشکن، یک بامبوی درخشان می‌یابد که در ساقه آن دخترکی پدیدار می‌شود. بامبوشکن او را نزد همسرش برده و تصمیم می‌گیرند که دخترک را بزرگ کنند...

فیلم سینمایی «دزد عروسک ها» به کارگردانی «محمدرضا هنرمند»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: مادر لیلا و بهرام قرار است با گرفتن وام مسکن و خریداری یک خانه بچه‌هایش را از دردسرهای صاحب خانه شان، خورخور، نجات دهد. اما عجوزه که بیرون از شهر زندگی می‌کند و نمی‌خواهد آنها روی آرامش به خود ببینند، پسرش، گنجو را وادار می‌سازد تا پول آنها را برباید. بچه‌ها تصمیم می‌گیرند با فروش عروسک‌های خود پول خانه را فراهم کنند، اما...

آزیتا حاجیان، رسول نجفیان، مهراوه شریفی نیا، منوچهر آذری، اکبر عبدی و آزیتا لاچینی در این فیلم بازی کرده‌اند.

* شبکه امید

فیلم سینمایی «رویای صعود» به کارگردانی «لودوویک برنارد»، چهارشنبه ۱۷ آذر ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی احمد سیلا، آلیس بلیدی و کوین رازی آمده است: سمی پسر جوان سیاهپوستی است که به دختری سفیدپوست به نام نادیا علاقمند است. نادیا به حرف‌های او باور ندارد و او را مسخره می‌کند. اما او برای اثبات خود تصمیم می‌گیرد از کوه اورست صعود کند. تصمیمی که ابتدا باعث تمسخر او توسط همه اطرافیانش شد اما زمانی که او صعود خود را شروع می‌کند کم کم همه به او باور پیدا می‌کنند و...

فیلم سینمایی «سرزمین افسانه ها» به کارگردانی «آلکسی سیتسیلین»، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پس از شکست دادن قهرمانانه ملکه و پادشاه برفی، گردا همچنان نمی‌تواند به آرامش دست یابد. آرزوی او پیدا کردن والدینش است. بنابراین او به همراه دوستانش عازم سفری ماجراجویانه برای پیدا کردن پدر و مادرش می‌شود و در این راه با چالش‌های هیجان انگیزی روبرو می‌شوند...

فیلم سینمایی «پرستار بچه ها» به کارگردانی «جان پدی کارستیرز»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۱ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی نورمن ویزدوم، جون رایس و پرسی هربرت خواهیم دید: نورمن به عنوان مستخدم در پرورشگاه کودکان کار می‌کند و تمام بچه‌ها و کارکنان علاقه خاصی به او دارند از طرف دیگر یکی از اعضای هیئت مدیره قصد دارد زمین پرورشگاه را به یک کارخانه دار بسپارد، به همین منظور اعضای هیئت مدیره همراه کارخانه دار قصد بازدید از پرورشگاه را دارند که...

فیلم سینمایی جدید «تفکر انتقادی» به کارگردانی «جان لگویزمائو»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی جان لگوئیزامو، ریچل بی جونز و مایکل کنت ویلیامز؛ داستان واقعی تیم شطرنج دبیرستان میامی جکسون است که اولین تیم درون شهری بود که قهرمان مسابقات ملی شطرنج ایالات متحده شد و...

* شبکه افق

فیلم سینمایی «آخرین سامورایی» به کارگردانی «ادوارد زوئیک»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی تام کروز و کن واتانابه خواهیم دید: ناتان الگرن کاپیتان موفق امریکایی بود که از جنگ با سرخپوستان و قتل عام آنها در شرایط روحی نامناسبی قرار دارد در ماموریتی متفاوت وظیفه مقابله با گروهی سامورایی در کشور ژاپن را به عهده می‌گیرد. سامورایی‌ها مخالف عقد قرارداد با کشورهای خارجی هستند و مایلند سنن و فرهنگ اصیل ژاپنی حفاظت کنند. ناتات که در درگیری اول مجروح می‌شود توسط سامورایی‌ها درمان می‌شود و...

فیلم سینمایی «روزی که هوا ایستاد» به کارگردانی نادر ابراهیمی، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان فیلم در حالی اتفاق می‌افتد که روزی در منطقه‌ای بسیار وسیع که شهری پر جمعیت را در مرکز خود دارد، هوا از جریان می‌ایستد و وارونگی سنگین و پایدار پیش می‌آید. مسئولان معتقدند که با رساندن خبر به مردم ایجاد وحشت می‌شود و این وحشت منشأ خطرات دیگری است. وقتی ایستایی و وارونگی هوا بر اثر آلودگی بیشتر می‌شود همه به سوی دامنه کوه‌ها هجوم می‌برند. در این مهاجرت، کودکان و پیرترها جا می‌مانند و...

علیرضا انوش‌فر، بهارک بهارلو، رامین راستاد و علی ایرانی در فیلم سینمایی «روزی که هوا ایستاد» ایفای نقش کرده‌اند.

* شبکه شما

فیلم تلویزیونی «مثل باران» به کارگردانی وحید رضا حدیدی، پنج‌شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره سوگند و مصطفی است که دختر کوچکشان را از دست داده‌اند و پس از آن نیز به دلایلی پزشکی قادر به بچه دار شدن نیستند. این مسأله باعث دلمردگی و عصبانیت سوگند شده است. سوگندی که پرستار است و همسرش مجری برنامه کودک. اخیراً سوگند در محل کارش با دختر بچه‌ای ظاهراً بی سرپرست آشنا شده که تمایلی به بازگشت به خانه‌اش ندارد. پدر معتاد بچه به رابطه دختر بچه با سوگند ناراحت است تا جایی که از وی شکایت می‌کند. سوگند در مواجهه با پلیس شک خود را نسبت به ماهیت پدرانه این مرد معتاد و نیز مادر بودن زن همراه او ابراز داشته و با تلاش بسیار باعث پیگیری ماجرا از سوی پلیس می‌شود که...

سیما تیر انداز، مهدی صبایی و ملیا میر صوفیان در فیلم تلویزیونی «مثل باران» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «خاطره بازی» به کارگردانی مهدی مهرنیا و مهدی اکبریان پور، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم ماجرای مرد مُسنی است به نام نصرت خان، که همسرش فوت کرده و فرزندانش به خارج از کشور رفته‌اند و تنها یک دخترش با او زندگی می‌کند که این دختر هم دانشجو است و سرش خیلی شلوغ است، نصرت خان که فرد ثروتمندی هم هست در اثر این تنهایی به فضای مجازی روی می‌آورد و با زنی به نام گیتی وارد ارتباط پیامکی می‌شود، آنها رویای ازدواج در سر می‌پرورانند اما نصرت با دیدن چهره واقعی گیتی که تفاوت زیادی با عکس فضای مجازیش داشت، منصرف می‌شود و...

رضا فیاضی، مینا نوروزی، شهرزاد کیانی، رحمان احمدی، امیر رجبی و محمود محمدی در فیلم تلویزیونی «خاطره بازی» بازی کرده‌اند.

* شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

فیلم سینمایی «دوباره زندگی» به کارگردانی «اولیور ناکاشه»، جمعه ۱۹ آذر ماه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی فرانسوا کلوزه و عمر سی؛ قصه نویسنده ثروتمندی به نام فیلیپ است که در اثر سقوط با چتر از گردن به پایین فلج می‌شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند. فیلیپ تا قبل از استخدام دریس؛ مردی بداخلاق و غیرقابل تحمل بود اما با حضور دریس که شخصی است که سابقه سرقت و زندان نیز دارد زندگی و شخصیت فیلیپ متحول می‌شود و...

کد خبر 5371440

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =