شرایط جذب سرمایه خصوصی در شهرستان دیر فراهم شود

بوشهر- فرماندار شهرستان دیر گفت: همه مدیران با تأمین زیر ساخت‌های لازم زمینه تحقق جذب سرمایه خصوصی را در شهرستان دیر فراهم سازند.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس باربرز صبح سه‌شنبه در بازدید از پروژه‌های عمران شهری و فرهنگی شهر دوراهک با تاکید بر اینکه همه شهرداران شهرستان دیر جذب اعتبارات ملی را در دستور کار خود قرار دهند اظهار داشت: هدف‌گذاری اقدامات در سطح شهرستان باید متناسب با ظرفیت و نیازمندی‌های مردم و با مطالعه دقیق برنامه‌ریزی و پیگیری شود.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه گذار از موضوعات کلیدی و بسیار مهم است و تنها راه برون رفت از مشکلاتی است که در سطح کل شهرستان شاهد هستیم، لذا مدیران باید با تأمین زیرساخت‌های لازم، زمینه تحقق این موضوع را در شهرستان فراهم کنند.

باربرز با تاکید بر این موضوع که همه مدیران شهرستان در جذب اعتبارات باید پویاتر و فعالانه‌تر عمل کنند افزود: بیشترین سهم بودجه به صورت ملی در بخش‌های عمرانی و جاری است و بر این اساس باید مسئولان برای جذب سهم بیشتری از اعتبارات ملی، پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

فرماندار شهرستان دیر با تاکید بر توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از بخش خصوصی گفت: شهرستان دیر از ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف تولیدی اقتصادی صادرات گردشگری و صنایع پتروشیمی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است که باید از این قابلیت‌ها در راستای جذب سرمایه گذاری استفاده کرد.

وی با بیان اینکه تأمین اعتبارات خارج از چارچوب برای جذب سرمایه گذار از مسائل کلیدی است تأکید کرد: در شرایط فعلی هیچ چیزی مهم‌تر از سرمایه گذاری نداریم و هرگونه کوتاهی و تعلل در این خصوص قابل قبول نیست.

باربرز با بیان اینکه از اقدامات تأثیر گذار در حوزه‌های مختلف شهری حمایت خواهم کرد اظهار داشت: انجام پروژه‌های عمرانی با وسعت و کیفیت مناسب باعث وحدت و اتحاد و اعتماد بیشتر مردم و در راستای عدالت در توزیع امکانات در بین همه اقشار است.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات شهر دوراهک در اولویت است و همه باید تلاش خود را برای رفع مشکلات چند برابر کنند گفت: متأسفانه در سطح شهرستان در همه شهرها و روستاها مشکلات زیادی به دلیل ترک فعل برخی مدیران وجود دارد که باید برای برون رفت از این وضعیت به صورت جهادی همه در کنار هم تلاش کنیم.

فرماندار شهرستان دیر اظهار داشت: با همدلی و همزبانی و رعایت مر قانون در راستای اجرایی کردن برنامه‌های توسعه شهری گام بردارید و در این زمینه هر نوع کمک و مساعدتی که نیاز باشد از طریق فرمانداری قابل انجام است.

ارتقای اعتماد عمومی

شهردار دوراهک گفت: ارتقای اعتماد عمومی به شهرداری اولویت کاری بنده است.

حسین محمدی با بیان اینکه اولویت اصلی بنده تقویت اعتماد مردم به مجموعه شهرداری و مدیریت شهری است اظهار داشت: موفقیت در مدیریت شهری مستلزم همکاری و همراهی دوسویه شورای شهر و شهرداری، کار و تلاش جهادی و تعامل با فرمانداری به عنوان نماینده دولت و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان است.

محمدی خاطر نشان کرد: با توجه با مشکلات عدیده‌ای که شهرداری با آن مواجه است، امیدواریم با حمایت‌های فرمانداری و مسئولان فرادستی در استان بتوانیم بر این مشکلات فائق شویم و گام‌های مؤثری در جهت توسعه و آبادانی شهر برداریم.

شهردار دوراهک بر همدلی مردم، مسئولان و اصحاب رسانه برای پیشرفت و توسعه دوراهک تاکید کرد و گفت: باید از مسائل حاشیه‌ای فاصله بگیریم و بدانیم که در فضای صفا و صمیمیت است که اتفاقات بزرگی می‌افتد و اعتمادی که امروز شکل گرفته زیربنای خوبی برای پیشرفت و آینده دوراهک است.

افتتاح پروژه‌ها در دهه فجر

رئیس شورای اسلامی شهر دوراهک نیز در حاشیه این بازدید گفت: در دهه مبارک فجر امسال پروژه‌های متعددی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.

علی احمدی اظهار داشت: زیر سازی و آسفالت سه هزار و پانصد متر از معابر و خیابان‌های سطح شهر دوراهک با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری در دهه فجر امسال افتتاح خواهند شد.

وی با بیان اینکه با کمک خیرین شهر دوراهک به زودی محوطه گلزار شهدای این شهر را بیس ریزی خواهیم کرد گفت: در شهر دوراهک پروژه‌های متعددی همچون کتابخانه دوراهک پارک چهار هکتاری جاده سلامت دیواره حفاظتی دره ساریزه ورودی و زیر گذر شرقی این شهر وجود دارند که از مطالبات جدی است و نیازمند نگاه ویژه فرماندار و مسئولان استانی است.

کد خبر 5380829

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =