ظرفیت جوانان بومی در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی استفاده شود

بوشهر- امام جمعه اهرم گفت: بکارگیری افراد بومی در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب پهلو زاده در خطبه‌های این هفته شهر اهرم اظهار داشت: جهان بینی و نگاه انسانِ مؤمن و خداپرست به جهان و دیگر انسان‌ها نگاهی بر مبنای توحید و لا اله الا الله است.

امام جمعه اهرم افزود: انسانِ معتقد به جهان بینیِ الهی اعتقادش این است که در این عالم؛ خدا و حکم خدا حاکم است نه هوای نفس انسان و شیطان، چرا که انسانِ مومنِ با تقوا؛ خود را متصل به اراده و قدرت خداوند تبارک و تعالی می بیند و از ید قدرت خداوند خود را خارج نمی بیند و مطیع اوامر الهی است و از استکبار نفس خودش برای ظلم به خود و دیگران جلوگیری می‌کند. و حاکم کردن نفس و شیطان بر خود و دیگران یعنی خروج از حاکمیت الهی و ورود ذلیلانه به قلمرو شیطان و استکبار است.

وی با اشاره به «سوم دی» روز ثبت احوال با بیان کرد: مجموعه ثبت احوال از قدیمی ترین سازمان‌های کشور بوده و کار مهم ثبت تولد و ازدواج و وفات و دیگر امور مهم که اطلاعات پایه برای اداره‌ها و سامانه‌ها و حتی دولت الکترونیک است به خوبی انجام می‌دهد.

وی افزود: امانت داری و حفظ اسرار مردم کار این مجموعه را بسیار حساس کرده و ان شاء الله در ادامه خدمت همچون گذشته امین و خادم مردم خواهند بود.

پهلو زاده یا آور شد: لوله گوره تا جاسک خط راهبردی انتقال نفت که به طول تقریبی ۱۰۰۰ کیلومتر امتداد است که تلمبه خانه شماره دو این خط هم در بهترین جای شهر اهرم و در زمینی که می‌شد با کاربری مسکونی برای جوانان این شهر استفاده شود اما این تلمبه خانه احداث شد و تعدادی از جوانان این شهر در این شرکت مشغول به کار شده‌اند.

امام جمعه اهرم ادامه داد: ضمن حمایت از این طرح ملی که باعث تحول بزرگی در صادرات نفت خواهد شد اما مسئولین عدالت محور دولت و وزارت نفت باید به نکاتی در این زمینه توجه کنند.

وی گفت: نسبت به پرداخت عوارض این تلمبه خانه به شهر اهرم باید تسریع شود که شیرینی پیشرفت منطقه برای مردم ملموس باشد و نخواهند با رجوع به عدلیه حق و حقوق خودشان را بگیرند این رویه در شأن مردم نجیب و ولایی استان بوشهر نیست.

امام جمعه اهرم خاطرنشان کرد: بکارگیری افراد بومی در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی از دیگر نکات است که بعضی از جوانان این استان با وجود این همه ظرفیت‌ها اما هنوز به دنبال شغل و کار می‌گردند.

وی ادامه داد: تعدادی از جوانان این شهر در این تلمبه خانه مشغول به کار شده‌اند اما با توجه به اتمام کار ساخت و نزدیک بودن زمان بهره برداری پروژه لازم است حتماً از ظرفیت همین جوانانی که در این تلمبه خانه کار می‌کنند برای قسمت بهره برداری در اولویت جذب قرار بگیرند و این امر، مطالبه جدی مسئولین و جوانان است.

امام جمعه اهرم یادآور شد: قانون ۵۰ درصد از نیروی کار از بومی منطقه نیاز به اصلاح دارد و باید جوانان بومی بدون درصد بندی در اولویت جذب باشند کما اینکه در رده مسئولین این وزارت خانه در استان چه در نفت و گاز و پتروشیمی‌ها هم باید اولویت با نخبگان و مدیران بومی باشد.

۹ دیماه روز بصیرت

پهلو زاده گفت: چرا در این مجموعه‌های عظیم نفت و گاز و پتروشیمی‌ها کمتر از ۱۰ درصد از مدیران بومی بکارگیری شده، چرا هزینه‌های بیت المال باید صرف مدیران پروازی شود، چرا حقوق‌های بالا و مزایای چند برابر پایه حقوقی و دو هفته مرخصی برای مدیران غیر بومی باشد، اما گرما و آلودگی هوا و حقوق کم و حضور تمام وقت برای بومی منطقه باشد، چرا حتی با وارد کردن بعضی از مواد غذایی برای شرکت‌ها از استان‌های دیگر و حتی حساب بانکی این شرکت‌ها در دیگر استان‌ها این تبعیض‌ها قابل قبول نیست.

امام جمعه اهرم گفت: ما از رئیس جمهور و مردمی می‌خواهیم که به این چند دهه تبعیض که غده‌های چرکین اجتماعی ایجاد می‌کند با یک عمل انقلابی پایان بدهد و عدالت اجتماعی را محقق کنند.

وی ادامه داد: اگر جهان بینی مسئولین نظام اسلامی توحید محور باشد به این سمت باید حرکت کنند و والا در تعارض با جهان بینی الهی حرکت کردن عواقبی دارد که تاریخ پر است از این عبرتها است.

امام جمعه اهرم بیان کرد: در حماسه ۹ دی که مردمِ با بصیرتِ ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی و خلق حماسه‌ای دیگر در تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی د بر جریانِ نفاقِ داخلی و جریانِ استکبار جهانی خطِ بطلانی کشیدند.

وی اضافه کرد: مساله فتنه ۸۸ مساله ساده ای نبود و در امتداد انقلاب‌های مخملی بود که در صربستان و گرجستان و قرقیزستان انجام شده بود و با حمایت مالی بنیاد سوروس برنامه ریزی شده بود.

پهلوزاده گفت: همانطور که دریا یک سطحی دارد و یک عمق؛ سطح و ظاهر فتنه ۸۸ هم تقلب در انتخابات بود که در واقع رمز فتنه بود اما عمق و باطن آن براندازی نظام اسلامی بود که عده‌ای هم در این جریان ساکت شدند و به خیال اینکه کنار کشیدن و سکوت کردن باعث آرام شدن جو جامعه خواهد شد، اما غافل از اینکه شفاف سازی و بصیرت بخشی کمک به شناسایی دشمن و جریان نفاق می‌کند.

وی تصریح کرد: در فتنه ۸۸ هم به نظام ضربه زدند و هم کام مردم پس از شرکت بسیار خوب در انتخابات تلخ کردند و هم به نظام تهمت زدند و دشمن را هم امیدوار کردند به ادامه حمله و فتنه و مهم‌تر از همه شروع تحریم‌های فلج کننده دشمن و موارد دیگر از گناهان نابخشودنی فتنه گران بود.

امام جمعه اهرم خاطرنشان کرد: برای تکرار نشدن جریان فتنه باید جهاد تبیین و بصیرت بخشی و ثبات قدم در مسیر ولایت فقیه که حلال مشکلات جامعه امروز ماست آویزه گوش ما باشد چرا که دشمن می‌خواهد با فتنه اندلسی کردن ایران اسلامی حذف رژیم صهیونیستی را به تأخیر بیاندازد

وی ادامه داد: دشمنان باید بدانند همانطور که سردار رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا گفتند در صورتی که تهدیداتی عملی شود نیروهای مسلح ایران اسلامی بدون درنگ تمامی مراکز و پایگاه‌ها و مسیر و مبدا تجاوز را مورد حمله کوبنده قرار خواهند داد.

کد خبر 5383016

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha