وجود ۴۵۴ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: در مجموع ۴۵۴ خوابگاه با ظرفیت ۸۴ هزار و ۶۹۹ نفر و متراژ ۱.۷۷۷.۵۲۶ مترمربع در دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر عباس شیراوژن با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با شناسایی اهم مشکلات رفاهی و معیشتی دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و و لزوم برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری، تمامی امکانات رفاهی موجود را به کار گرفته است.

شیراوژن با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۹ خوابگاه دانشجویی مجردی با ظرفیت ۸۳ هزار و ۹۰۱ نفر و متراژ ۱۷۳.۷۰۴.۱ مترمربع و ۲۵ خوابگاه متأهلی با ظرفیت ۷۹۸ واحد/ سوئیت و متراژ ۷۳.۳۵۳ مترمربع در کشور فعال است، گفت: در مجموع ۴۵۴ خوابگاه با ظرفیت ۸۴ هزار و ۶۹۹ نفر و متراژ ۱.۷۷۷.۵۲۶مترمربع در دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور وجود دارد.

وی بهره‌برداری از ۱۰ پروژه خوابگاه دانشجویی مجردی با ظرفیت ۴ هزار و ۸۳۵ نفر و متراژ ۸۶۰۷۲ مترمربع، خریداری پنج ساختمان به عنوان خوابگاه دانشجویی مجردی با ظرفیت ۸۸۸ نفر و متراژ ۱۱۲۰۰ مترمربع تکمیل ۳ پروژه خوابگاه دانشجویی مجردی نیمه‌تمام با ظرفیت ۴۵۴ نفر و متراژ ۹۶۰۰ مترمربع را بخشی از مجموعه اقدامات وزارت بهداشت برشمرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: ۳۱ پروژه خوابگاه دانشجویی مجردی در دست احداث با ظرفیت ۱۱ هزار و ۹۸ نفر و متراژ ۱۹۷۳۲۸ مترمربع، هشت پروژه خوابگاه دانشجویی متأهلی در دست احداث با ظرفیت ۲۷۹ واحد/ سوئیت و متراژ ۲۹۷۰۰ مترمربع از دیگر اقدامات انجام شده و در دست اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت ایجاد فضای مناسب و مطلوب برای حضور حداکثری دانشجویان در دوران پسا کرونا خواهد بود، تلاش برای رفع کمبودهای رفاهی به قوت در حال انجام است.

کد خبر 5387007

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha