سرانه مصرف آب در شاهین شهر ۲۸۴ لیتر است

اصفهان- مدیر آبفای شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: متوسط مصرف سرانه آب به ازای هر شخص ۲۰۰ لیتر است اما متأسفانه این رقم در شاهین شهر ۲۸۴ لیتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ شریفی عصر چهارشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: در استان اصفهان نزدیک به ۹۸ شهر و ۹۴۹ روستا از خدمات آبفا استفاده می‌کنند.

وی افزود: نزدیک به یک میلیون و ۴۵۰ هزار انشعاب و ۷۱۰ هزار انشعاب فاضلاب و ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار آحاد در استان اصفهان وجود دارد که سهم شاهین شهر ۳۶ هزار انشعاب فاضلاب بوده است.

مدیر آبفای شهرستان شاهین شهر و میمه با بیان اینکه در استان اصفهان نزدیک به ۷۰۰ هزار انشعاب فاضلاب و یک ونیم میلیون انشعاب فاضلاب وجود دارد، ادامه داد: سرانه روزانه مصرف آب به ازای هر نفر در طول روز ۲۸۴ لیتر است.

وی با بیان اینکه متوسط سرانه مصرف آب در استان اصفهان به ازای هر نفر ۲۰۰ لیتر است، اضافه کرد: متأسفانه این سرانه در شهرستان شاهین شهر و میمه ۲۸۴ لیتر به ازای هر نفر است.

وی با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب این شهرستان نزدیک به ۴۰ سال است ایجاد شده و دچار فرسودگی است، تصریح کرد: تنها برای حل معضل فرسودگی فاضلاب در بلوار طالقانی شاهین شهر نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز هست.

مدیر آبفای شهرستان شاهین شهر و میمه با بیان اینکه امسال برای اصلاح خط فرسوده فاضلاب از بلوار مدرس به سمت نبوت نزدیک به هشت میلیارد تومان هزینه شده است، ابراز داشت: شاخص ترین پروژه عمرانی امسال ما خط انتقال آب به مورچه خورت بوده است.

وی افزود: آب مصرفی شاهین شهر از محل سامانه اول و تصفیه خانه اصفهان یا همان بابا شیخ علی تأمین می‌شود و با کمک خانه فرهنگ آب توانستیم سرانه مصرف آب را که در دهه ۸۰ به بیش از ۱۸۹ لیتر رسیده بود به ۱۵۷ لیتر کاهش دهیم.

شریفی میزان هدر رفت آب را در شاهین شهر نزدیک به ۱۸ درصد اعلام و تصریح کرد: از رسانه‌ها انتظار داریم در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مصرف بهینه آب به ما کمک نمایند.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی سامانه دوم نزدیک به ۱/۶ لیتر به ظرفیت اسمی آب ما اضافه خواهد شد اما نهایتاً برای خدمت رسانی بهتر به مردم دو هزار لیتر کمتر خواهیم داشت، از مردم شاهین شهر تقاضا داریم در کاهش مصرف آب با رعایت الگوی مصرف بسیار دقت نمایند تا در تابستان سال دچار تنش آبی نباشیم

کد خبر 5404183

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =