مراسم روز اهرم با محتوا و کیفیت مناسب برگزار شود

بوشهر- فرماندار تنگستان گفت: انتظار می‌رود با تلاش مسئولان، برنامه‌های روز اهرم با محتوا و کیفیت مناسبی برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی ظهر شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی ضمن محکومیت اقدام و حمله وحشیانه علیه روحانیون در حرم امام رضا (ع)، ماه رمضان را به عنوان ماه بندگی، فرصتی دانست تا با استفاده معنوی بیشتر، هم به لحاظ فردی و هم در جایگاه مسؤلیت، مردم را از خدمات بیشتری بهره‌مند کنیم.

فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه تعیین روز هر شهر برای بیان و معرفی نمادها، رشادت‌ها و موفقیت‌ها و برجستگی‌های آن منطقه است، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم که پیام این روز به سایر نقاط استان و کشور صادر شود، باید با تهیه برنامه‌ها و محتوای کیفی مناسب اجرا شود.

مقام عالی دولت در تنگستان، برای تعیین روز اهرم، زمان، شرایط آب و هوایی مناسب و نگاه شهرستانی را الزامی دانست.

لطفی با بیان اینکه در حال حاضر فرزندان ما در شهر اهرم، تا چه اندازه شخصیت‌ها و مفاخر را می‌شناسند، گفت: تعیین روز اهرم و اجرای مناسبت آن به این برمی‌گردد که می‌خواهیم علما، مفاخر، سرداران و نخبگان این شهر را معرفی کنیم.

وی با توصیه به اینکه معرفی مفاخر و شخصیت‌های فرهنگی و مبارزاتی به صورت شهرستانی صورت گیرد، اضافه کرد: یکی از وظایفی که امروز مسؤلین برعهده دارند، این است که مفاخر را بدون اغراق و بدون کاستی معرفی کنند.

لطفی اظهار کرد: متأسفانه در تنگستان اکثر مراسم فرهنگی به صورت مجزا برگزار می‌شود که باید با تقویت وحدت، دیدمان را شهرستانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهدای اهرم در صف مفاخر شهر هستند که باید به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند، افزود: خیلی نیازی نیست که به تاریخ تولد و یا وفات هر شخصیت توجه کرد و می‌شود برنامه‌ها را در تواریخ دیگری با محتوای مناسب برگزار کرد تا پیام آن روز به مردم منتقل شود.

فرماندار تنگستان ضمن بیان اینکه زمان ما تا بیستم فروردین برای اجرای برنامه‌های روز اهرم خیلی کوتاه است، بیان داشت: نباید با مناسبت روز اهرم و برنامه‌های آن احساسی برخورد شود و در این روز باید همه مفاخر به خوبی و درست معرفی شوند.

کد خبر 5462883

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha