ارتقای ایمنی محله‌های منطقه ۱۴ با ظرفیت گروه‌های مردمی «دوام»

شهردار منطقه ۱۴ از برنامه مدیریت شهری برای هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود محلی در سرای محله منطقه ۱۴ در راستای ارتقا فرهنگ پیشگیری، آمادگی، ایمنی شهروندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ضیافت افطاری ساده مسئولان و اعضای خانه‌های دوام محلات با شهردار منطقه ۱۴، مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری تهران، معاون بازیابی، توانمند سازی و مشارکت جامعه محور شهر تهران در این منطقه برگزار شد.

در این نشست صمیمانه ضمن تقدیر از عملکرد نیروهای دوام منطقه ۱۴ در سال گذشته، بر سلامت و ایمنی شهروندان، اجرای طرح‌های دوام مسجد محور، بهره مندی از ظرفیت نخبگان و اجرای برنامه‌های آموزشی ویژه نوجوانان برای پیوستن به این گروه‌های مردمی تاکید شد.

شاهین مظفری معاون بازیابی، توانمند سازی و مشارکت جامعه محور سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه گروه‌های دوام با بیش از ۲۱ هزار نفر از بزرگ‌ترین تشکیلات ساماندهی شده است، از برگزاری دوره‌های تخصصی ویژه اعضای دوام و بهره‌مندی از ظرفیت این گروه‌های مردمی برای فرهنگ‌سازی و ارتقای ایمنی بیشتر خانواده‌ها و محلات خبر داد.

محمدامین سالاری‌پور نیز با اشاره به نقش مثبت و مؤثر گروه‌های دوام برای سلامت و ایمنی شهروندان و زیست محیط شهر، گفت: علاوه بر اینکه در زمان اضطرار و شرایط احتمالی بحران می‌توان به نحوی شایسته از آموزه‌ها و فعالیت دوامیان برای حفظ آمادگی و ایمنی شهر و شهروندان در مواجهه با این حوادث بهره برد، در همه مباحث شهری و اجتماعی و موضوعات مرتبط با ایمنی مدارس، بافت فرسوده و… فعالیت گروه‌های دوام به عنوان بازوی توانمند برای مدیریت شهری کارگشا و مثمر ثمر است.

شهردار منطقه ۱۴ با تاکید بر نقش خانه دوام و ایمنی به عنوان تشکلی مردمی و داوطلبانه، از برنامه مدیریت شهری برای هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود محلی چون نخبگان و فعالیت مضاعف این تشکل در سرای محله منطقه ۱۴ در راستای ارتقا فرهنگ پیشگیری، آمادگی، ایمنی شهروندان و اداره بهتر شهر و خدمات به مردم دارالمومنین خبر داد.

کد خبر 5476702

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha