ارتقاء محور قره پشتلو از فرعی مستلزم تامین اعتبار است

زنجان-معاون مهندسی راه و شهرسازی زنجان گفت: ارتقاء محور قره پشتلو از فرعی به اصلی مستلزم اخذ مصوبه وتامین اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر اسماعیلی در سال ۱۴۰۱ پیرو شرح وظایفی که از سال‌های گذشته داشته، پروژه‌ها را پیگیری خواهد کرد، افزود: ۶ پروژه ملی در سطح راه‌های استان در حال ساخت است و یک پروژه هم به‌عنوان پروژه استانی ویژه بوده و در مجموع ۷ پروژه در بخش احداث راه‌های استان در برنامه کاری این معاونت است.

وی به اجرای پروژه «احداث باند دوم زنجان- سه راهی سلطانیه و تاکستان» اشاره کرد و یادآورشد: باند دوم این محور از زنجان تا سه راهی سلطانیه در سال‌های گذشته بهره‌برداری شده و همچنین ۴.۵ کیلومتر از روستای خیرآباد تا سه راهی سلطانیه نیز انجام شده است و در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۲ کیلومتر از این محور آسفالت و تا پایان نیمه اول سال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی به اجرای پروژه «محور زنجان به بیجار» اشاره کرد و ادامه گفت: طی سال گذشته در سفر رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان، حدود یک قطعه از این محور، به طول «۸ کیلومتر» تا زرین‌آباد به صورت چهار بانده و مجزا به بهره‌برداری رسید و این محور راه ارتباطی استان زنجان با استان کردستان را تسهیل می‌کند.

اسماعیلی گفت: با افتتاح این قطعه، محور زنجان تا زرین‌آباد که به طول «۳۶ کیلومتر» است به صورت چهار بانده به شهر زرین‌آباد وصل شد و با توجه به اینکه این محور از محورهای حادثه‌خیز استان بوده و به علت کوهستانی بودن منطقه و همچنین پیچ‌های زیادی که در طول مسیر داشت با احداث باند دوم، شرایط ایمنی خیلی خوبی در مسیر ایجاد شده و در کاهش تصادفات بسیار موثر بوده است.

«قطعه ۵» محور قیدار – سلطانیه – کبودرآهنگ در ابتدای سال ۱۴۰۰ پیمان سپاری شده است

وی متذکر شد: در ادامه کار بعد از زرین‌آباد، قطعه‌ای به طول «۱۵ کیلومتر» در دست پیمانکار است که از سال ۹۸ پیمان‌کار فعال شده و امسال هم در این «۶ کیلومتری» از این راه به مرحله آسفالت خواهیم رسید و همچنین اجرای عملیات ابنیه و خاکبرداری اتفاق می‌افتد تا در سال آینده کل قطعه به طول «۱۵ کیلومتر» به اتمام برسد.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی به اجرای پروژه سه راهی سلطانیه - قیدار و کبودرآهنگ اشاره کرد و گفت: این پروژه مهم بوده و ارتباط استان زنجان با استان همدان را تسهیل می‌کند.

اسماعیلی با بیان اینکه طول محور این پروژه «۱۰۵ کیلومتر» است و پروژه به قطعات پنچ‌گانه تقسیم شده و یکی از مهم‌ترین محورهای اصلی استان بوده و یک شاهراه اصلی است، اظهار کرد: این پروژه ارتباط استان زنجان با همدان را تسریع می‌کند و با توجه به اینکه این محور به جهت شرایطی که به‌خاطر کم عرض بودن و ترافیک جاده‌ای زیادی که دارد، با اولویت ویژه‌ای در سال گذشته توسط نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی پیگیری شد و اعتبار خوبی هم تزریق شد.

این مسئول یاد آورشد: طی سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ حدود «۱۸ کیلومتر» کمربندی این قطعه و «۱۲ کیلومتر» از «قطعه ۴» این محور افتتاح و به مرحله بهره‌برداری رسید و در حال حاضر «قطعه دو» که از سلطانیه تا قیدار و به طول ۳۲ کیلومتر است در دست پیمانکار است و عملیات ابنیه و فنی این قطعه، در سال گذشته به اتمام رسید و در سال‌جاری طبق برنامه هم حدود «۱۲ تا ۱۵» کیلومتر از این قطعه به مرحله آسفالت می‌رسد و خاکریزی و تکمیل ادامه محور تا قیدار را داریم و امیدواریم طی سال آینده این «۳۲ کیلومتر» از سلطانیه تا قیدار، باند دوم به اتمام برسد و مردم با ایمنی بهتری از این محور استفاده کنند.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی زنجان گفت: در این راستا «قطعه ۴» بعد از قیدار حدود «۱۲ کیلومتر» در سال گذشته آسفالت شده و ادامه کار هم در دست اجرا است و «۵ کیلومتر از قطعه ۴» را برای سال جاری آماده خواهیم کرد و «قطعه ۵» این محور هم در ابتدای سال ۱۴۰۰ پیمان سپاری شده و در دست اجرا است.

اسماعیلی همچنین پروژه بهسازی قیدار به ابهر را هم یک پروژه ملی و استانی اعلام کرد و افزود: از سال گذشته اجرای این پروژه آغاز شده و «قطعه اول به طول ۲۴ کیلومتر» پیمان سپاری شده و از این میزان «۶ کیلومتر» ابنیه فنی پروژه تمام شده و با توجه به اینکه بیشتر ترافیک این محور به صورت داخل شهرستانی و بین شهرستانی است و روستاهای زیادی از این محور استفاده می‌کنند و مسیر بسیار پر تردد است، برای سال ۱۴۰۱ حدود «۱۰ کیلومتر» که ابنیه فنی در حال اجرا است را به اتمام رسانده و از سال آینده اجرای آسفالت این محور آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین در سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به استان طی سال گذشته، رسیدگی و پیگیری به وضعیت محور فرعی قره‌پشتلو در دستور کار راه و شهرسازی استان زنجان صورت گرفته است.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی خاطرنشان‌کرد: ارتقاء این محور از فرعی به اصلی یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور است و این امر مهم محقق می‌شود و کار اجرایی محور شروع خواهد شد.

کد خبر 5478150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha