هما به جایگاه اصلی خود بازمی‌گردد

کاپیتان فرزادی‌پور گفت: باید با تلاش جهادی، دلسوزی و در محیطی آرام و بدون تنش و با بهره‌گیری از همه امکانات موجود و ایجاد درآمد و با یک برنامه مدون هما را به جایگاه اصلی خود ارتقا دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، محمد محمدی‌بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری دیروز ۱۰ اردیبهشت در مراسم معارفه کاپیتان شمس‌الدین فرزادی‌پور به عنوان سرپرست جدید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، گفت: در تمامی دوران مدیریت هما، چالش‌ها، معایب و محاسنی وجود داشته است؛ مهم آن است که بتوان با برنامه و تدبیر از آن عبور کرد. امروز هما به یک ریل منطقی رسیده و می‌داند می‌خواهد در آینده چه کار کند. راه موفقیت هما همدلی، هم‌افزایی، برادری و وحدت رویه خواهد بود.

کاپیتان محمدی‌بخش با اشاره به ظرفیت‌های داخلی هما گفت: استفاده از ظرفیت‌ها را در نظر بگیریم و به تربیت نیروی انسانی فکر کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های علمی آنها را به عنوان نقطه قوت استفاده کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه افزود: در مدت ۱۴۱ روز گذشته، تغییرات مهمی در مجموعه اتفاق افتاده که بعضاً سالیان سال انجام نشده بود. بودجه‌نویسی، اصلاح ساختار سازمانی، توسعه ناوگان، توجه به آموزش و همکاری با مراکز دانش بنیان و نگاه ویژه به تحقیقات در برنامه ۱۴۰۱ لحاظ شده است که امید است بتوانیم امسال آنها را محقق کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های تدوین شده گفت: سال ۱۴۰۱ سال اوج گرفتن هما، توسعه مفاهیم اقتصادی، توسعه زیرساخت‌ها، پرواز به نقاط دور دست و توسعه دانش و فن‌آوری خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: هواپیمایی هما حق بزرگی بر گردن صنعت هوانوردی ایران دارد. اگر هر شرکت هواپیمایی، مراکز آموزشی و آکادمیک حرفی برای گفتن داشته باشد حتماً از نیروهای زبده و تجربیات هما در آن استفاده شده است.

کاپیتان محمدی‌بخش به جایگاه هما در صنعت حمل و نقل هوایی کشور اشاره و تاکید کرد: باید جایگاه شرکت مادر تخصصی و حامل پرچم، در حمل و نقل هوایی کشور حفظ شود.

وی با توجه به فعالیت‌های هما در آینده گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما امسال کارهای مهمی در پیش رو دارد. انجام عملیات انتقال حجاج، برنامه‌ریزی پروازهای اربعین، شروع پروازهای عتبات و سوریه و همچنین افزایش مسیرهای اروپایی از جمله اقدامات هما در سال جاری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان افزود: مدیریت یک مجموعه هوایی برنامه دقیق، استراتژی بلند مدت و مجری قوی و توانمند نیاز دارد. امروز یک فرد فرهیخته و آشنا با صنعت هوانوردی باتجربه و دانش و آشنا به مسائل روز هوانوردی دنیا، آمده تا سکان هما را برعهده بگیرد؛ کسی که نظام جمهوری اسلامی ایران به او اعتماد کرده و این کار مهم را به ایشان سپرده حتماً شایستگی و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.

سرپرست جدید هما: مشکل هما نداشتن سرمایه است

در ادامه این برنامه، کاپیتان فرزادی‌پور سرپرست هما ضمن اشاره به سوابق کاری و حضور طولانی مدت خود در عرصه صنعت هوایی گفت: با وضعیت هما ناآشنا نیستم و مشکلات آن را می‌شناسم.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و قابلیت‌های موجود در هما افزود: امروزه بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور مدیون هما هستند و با استفاده از دانش، تخصص و تجارب نیروهای همایی در تراز بین المللی خدمت می‌کنند.

سرپرست هما با اشاره به نیروی انسانی متخصص و حرفه‌ای در حوزه پروازی و فنی و دارایی‌های غیرمنقول هما گفت: جایگاه فعلی جایگاه اصلی هما نیست و باید با تلاش جهادی، دلسوزی و در محیطی آرام و بدون تنش و با بهره‌گیری از همه امکانات موجود و ایجاد درآمد و ثروت و با یک برنامه مدون "هما" را به جایگاه اصلی خود ارتقا دهیم.

کد خبر 5480116

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha