عملیات محلول پاشی جنگل های زاگرس آذربایجان غربی آغاز شد

ارومیه – معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: اجرای عملیات محلول پاشی در ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از جنگل‌های زاگرس شهرستان‌های سردشت وپیرانشهر آغاز شد.

قربانعلی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عملیات محلول پاشی امسال به صورت زمینی و در راستای مقابله با آفت جوانه خوار و برگ خوار بلوط در جنگل‌های زاگرس واقع در دو شهرستان جنوبی استان، پیرانشهر و سردشت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این عملیات با سه تیم در سه منطقه این دو شهرستان با استفاده از ۹ دستگاه تراکتور مجهز به تانکر سمپاشی انجام می‌گیرد، بیان کرد: این عملیات با اعتبار ۴ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اجرایی می‌شود که به دلیل توپوگرافی و صعب العبور بودن منطقه عملیات تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

ابراهیمی اظهار کرد: آفت جوانه خوار بلوط یک آفت تک نسلی است که هر سال با توجه به وضعیت جوی از اواسط فروردین ماه تا پایان اردیبهشت ماه فعالیت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این آفت در مرحله لاروی از جوانه برگ‌های درختان بلوط تغذیه می‌کند که در نهایت باعث ورود خسارت به درختان و در صورت شدت آن می‌تواند باعث خشکیدگی درختان شود.

ابراهیمی بیان کرد: برای از بین بردن و مقابله با این آفت از محلول بیولوژیکی استفاده می‌شود که این محلول هیچ گونه ضرری به سایر موجودات و پرندگان نمی‌رساند و مختص این آفت می‌باشد.

وی تصریح کرد: رشد این آفت با تغذیه از این برگ‌هایی که در اثر این محلول پاشی آلوده می‌شوند و در نهایت باعث تلف شدن این حشره در مرحله لاروی می‌شود.

کد خبر 5495696

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =