کار قضات جهاد فی سبیل الله است

دادستان کل کشور با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه و تکلیف ما در دستگاه قضائی اجرای درست عدالت است، گفت: کار قضات جهاد فی سبیل الله است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه هم اندیشی دادیاران دادسرای دیوان عالی، معاونین و مدیران دادستانی کل با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری برگزار شد. در این مراسم که صبح امروز در سالن غدیر دادستانی کل برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن تبریک ایام دهه کرامت به نقش دادیاران دادسرای دیوان عالی اشاره کرده و گفت: شما عزیزان با بررسی دقیق و کامل پرونده‌های وارده می‌توانید به درستی در اجرای عدالت نقش آفرین باشید و از تضییع حقوق مردم جلوگیری کنید.

دادستان کل کشور گفت: حضور شما دادیاران در شعب دیوان عالی و اظهار نظر دقیق شما موجب می‌شود که پرونده‌ها با دقت و حساسیت بیشتری مورد رسیدگی قرار گرفته و خدایی ناکرده حکمی خلاف حق و عدالت صادر نشود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه و تکلیف ما در دستگاه قضائی اجرای درست عدالت است، گفت: اگر ما در رسیگی‌ها از تمام توان و دانش خود بهره گرفته و به خوبی بتوانیم ادای تکلیف کنیم حتماً رضایت عمومی به قوه قضائیه جلب شده و سرمایه اجتماعی کشور ارتقا خواهد یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری کار قضات را جهاد فی سبیل الله عنوان کرد و گفت: سختی، مشکلات و کمبودهای موجود نباید مانعی برای خدمت به مردم باشد و باید همه در تحقق تحول و تعالی گام برداریم و اجازه ندهیم که کاستی‌ها موجب دلسردی و ناامیدی مردم گردد.

این مقام قضائی هدف از برگزاری این نشست را در ابتدا عرض خداقوت به همکاران و شنیدن نقطه نظرات آنان عنوان کرده و گفت: بر تداوم نشست‌های هم اندیشی تاکید داشته و اعتقاد داریم شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما قضات که کوله باری از تجربه و دانش را همراه دارید در بهترین شدن کیفیت رسیدگی‌ها و به تبع آن اجرای عدالت مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تنوع و تعدد مسائل روز جامعه موجب پیچیده‌تر شن مسائل قضائی و حقوقی می‌شود گفت: با اینکه تمامی شما از قضات بسیار با تجربه و توانمند دستگاه قضائی هستید اما از معاونت اول دادستانی کل خواسته ایم که نشست‌های علمی- قضائی را با حضور شما دادیاران محترم به صورت مستمر تشکیل دهند تا به تناسب مسائل حقوقی و قضائی روز جامعه را مورد بحث و تبادل نظر علمی قرار دهید؛ چرا که در نظرات قضائی شما اثربخشی بسیاری خواهد داشت.

در این نشست سه ساعته مدیران کل معاونت‌ها و نیز دادیاران دادسرای دیوان عالی به بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداخته و مسائل حوزه کاری خود را با دادستان کل کشور مطرح کردند.

کد خبر 5509810

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha